MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wyróżnienia i sportowa rywalizacja w Kępnie

Wiadomości: Kępno
Wtorek, 7 czerwca 2016, 16:28
Aktualizacja: Środa, 8 czerwca 2016, 12:57
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W miniony weekend do Kępna w Wielkopolsce przybyło 31 drużyn z całej Polski startujących w jubileuszowym 40. Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt. W imprezie nie brakło także trzech młodzieżowych zespołów KPR–u Jelenia Góra.

W zawodach łącznie z trenerami i opiekunami udział wzięło około 500 osób, a dziewczynki rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Jedna z najstarszych imprez piłki ręcznej w Polsce, przed laty była wizytówką Kępna. Całe miasto żyło zawodami, które rozgrywane były na wszystkich szkolnych boiskach asfaltowych. Czasy się zmieniły, rywalizacja przeniosła do hal sportowych, ale klimat pozostał ten sam. W trakcie oficjalnych uroczystości wmurowano tablicę pamiątkową w Galerii Gwiazd Piłki Ręcznej Kępińskiego Ośrodka Sportu. W tym roku przypomniano sylwetkę Tadeusza Breguły, uczestnika ośmiu Igrzysk Olimpijskich (od Saporo-Monachium w 1972 roku do Barcelony w 1992 roku), byłego dwukrotnego prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce i autora książki "Piłka ręczna siedmio-osobowa" - przez długie lata jedynego podręcznika dla trenerów i instruktorów tej dyscypliny sportu. Certyfikat w imieniu nieobecnego na uroczystościach odebrał Artur Janas, działacz sportowy naszego klubu, który nominował i przedstawił kapitule sylwetkę tego zasłużonego człowieka, sportowca dla rozwoju polskiej piłki ręcznej. Wręczono także podziękowania dla osób, które organizowały w przeszłości Kępiński Festiwal Szczypiorniaka.

Co do rywalizacji sportowej... Najwięcej zespołów, bo aż dwanaście było w roczniku 2000, który swoje mecze eliminacyjne rozgrywał w głównej Hali Widowiskowo-Sportowej Kępińskiego Ośrodka Sportu. Nasza drużyna z trenerką Dilrabo Samadową uplasował się na 8. pozycji, a najlepszą zawodniczką zespołu wybrano Marikę Klimaszewską. Triumfowały zespoły UKS-u Nowa Karczma, Polonii Kępno i Zagłębia Lubin.

O wiele lepiej spisały się podopieczne trener Estery Rykaczewskiej z rocznika 2003 zajmując ostatecznie 3. miejsce. Najlepszą zawodniczką drużyny została Natalia Tatarenko, a najlepszą bramkarką turnieju tej kategorii wiekowej uznano Zuzannę Banasik. W roczniku 2003 turniej wygrał MOSM SP 35 Tychy, który w finałowym starciu zwyciężył 15:13 AP Marcovia Marki.

Dla najmłodszych naszych szczypiornistek z rocznika 2004/2005, prowadzonych przez trener Martę Oreszczuk były to pierwsze zmagania na szczeblu ogólnopolskim i trudno oczekiwać dobrego wyniku. Zadowolenie i radość z meczów wygranych była jednak ogromna. Ostatecznie zespół uplasował się na 9. pozycji spośród 11 drużyn, a na wyróżnienie w zespole zasłużyła Wanessa Stankiewicz. Rywalizacja w roczniku 2004 zakończyła się sukcesem UKS Nowa Karczma, która w finale zwyciężyła SPR Sośnicę Gliwice 16:14. Trzecie miejsce zajęła Zgoda Ruda Śląska. Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe koszulki oraz wiele cennych nagród rzeczowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~eko 8-06-2016 8:03
No i fajnie ...
~gardło 8-06-2016 9:18
A co na zdjęciu nr 3 robi ten troll ???
~michałł 8-06-2016 9:48
rywalizujacy o Polskę ,najlepsi w manipulacji Kwaśniewski,Komorowski i Wałęsa czli -Najnowsza Polska Niepodległa! Trzej Muszkieterowie III RP – Polmos, Bigos i Donos

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno

Skalne ławki pod Szrenicą

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
132
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%