MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wyróżnienia dla ratowników GOPR

Wiadomości: Region
Wtorek, 21 października 2014, 8:44
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:30
Autor: Manu
Fot. Organizator
W minioną niedzielę (19.10.) w schronisku PTTK “Strzecha Akademicka” ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR po raz kolejny obchodzili swoje święto, podczas którego otrzymali odznaczenia państwowe, wyróżnienia i nagrody od samorządów.

Uroczystość przyciągnęła wielu gości, przede wszystkim bohaterów tego wydarzenia, czyli ratowników wraz ze swoimi najbliższymi, a także m.in. przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, samorządów lokalnych, Karkonoskiego Parku Narodowego oraz wielu ratowników z zarządu GOPR i innych grup regionalnych.

Podczas Dnia Ratownika naczelnik GK GOPR Sławomir Czubak wręczył Niebieskie Krzyże nowym ratownikom, a wśród nich znalazła się jedna kobieta. Niebieskie Krzyże odebrali: Kamila Buchla, Grzegorz Gruszczyński, Mateusz Lompart, Michał Raźny, Mateusz Sroka oraz Witold Studziński.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał ratownik GOPR Zbigniew Bogaczyk. Srebrny Krzyż Zasługi dostali ratownicy GOPR: Marek Barzak i Tomasz Krotowski.

Nagrody burmistrza Szklarskiej Poręby otrzymali: Piotr Ałaszwski, Jerzy Busse, Tomasz Krotowski i Marcin Rutkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Dla komfortu pasażerów

Ławki do remontu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gopr 21-10-2014 22:14
Brawa dla chłopaków - ratują życie i zdrowie, narażając się samemu na niebezpieczeństwo i bardzo dobrze że zostało to docenione. Szkoda tylko że KPN ciągle im rzuca kłody pod nogi. Ale nie przeszkodziło to kpn-iarzom pojawić się na uroczystości. Cóż, gdzie wyżerka tam zawsze i oni.
~iw 22-10-2014 8:26
jest też i dziewczyna :) brawo :)))) podziwiam
~szyszak 22-10-2014 19:10
KPN do żłoba to pierwszy. Tymczasem w górach KPN utrudnia GOPR-owcom trenowanie akcji ratowniczych w Śnieżnych Kotłach i karze ratowników mandatami: http://www.prw.pl/articles/view/32846/Srogie-mandaty-dla-goprowcow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Skalne ławki pod Szrenicą

Minka na sobotni wieczór

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
244
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%