MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wyróżnieni na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Wiadomości: Region
Piątek, 2 maja 2014, 7:50
Aktualizacja: 10:31
Autor: Manu
Fot. BM
Dzisiaj (2 maja) z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Tam gdzie ja, tam moja flaga”. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 – Luiza Czerwonka i Maciek Rydz.

Od dziesięciu lat 2. maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi Narodowej. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Młodzi laureaci (konkursu na prace przedstawiające artystyczną wizję flagi) z SP nr 7 bardzo dobrze znają zarówno barwy, jak i symbole narodowe. – Nasze barwy narodowe to biały i czerwony – mówi Luiza Czerwonka. – A na godle jest orzeł – dorzuca Maciek Rydz.

Celem konkursu było promowanie wśród dzieci i młodzieży wspólnego, uroczystego obchodzenia rocznic i świąt narodowych, poznawanie historii naszego kraju i rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz poszerzanie wiedzy na temat symboli narodowych, takich jak flaga, godło i hymn.

- Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych. Dlatego powinniśmy go propagować i jak najwięcej o nim mówić, przecież w każdym z nas bije biało-czerwone serce – informuje organizatorka konkursu Anna Przerwa z Centrum Kultury w Kamiennej Górze. - Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Poprzez udział dzieci w konkursie kultywujemy tradycje patriotyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podgórna zarośnięta!

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~brat bubel 2-05-2014 9:52
Rzeczywiście. Tych symboli jest taka ilość, że można wzorem kościelnych - utworzyć (jak oni Mariologię) - FLAGOLOGIĘ. Uczcie lepiej dzieci porządnych zachowań, a nie konkurowania w nieistotnych rzeczach, które rodzą tylko niezdrowe emocje. Kilka dni temu widziałem, jak stojący na chodniku ze swoja matką (na plotkach) może 4 letni gówniarz, próbował kopnąć przechodzącego ze swoim panem jamnika. Na moją ostrą reakcję odpowiedziano mi, że ON NIE LUBI PSÓW. Zero reakcji wobec szczeniaka. TEGO oduczać małolaty, to procentuje kiedyś.
~Omnibusik 2-05-2014 10:18
Dawniej 2 maja był żartobliwie zwany „dniem ciecia”, dziś to święto wyrażające dumę z bycia Polakiem! Dziś najważniejsze jest, by każdy z nas pamiętał o wywieszeniu flagi narodowej na swoim domu czy balkonie. Poczujmy dumę z bycia Polakami!
~SM 2-05-2014 13:25
Brawo Dzieciaki!!! Brawo SP7!!!!!
~ 3-05-2014 17:29
Gratulacje Dzieci i SP7!
~ 3-05-2014 18:52
Gratulacje wielgaśne dla Dzieciaków i ich Opiekuna!
~POLAK 6-01-2015 20:50
DZIEŃ FLAGI W 2004 roku ,wraz z ustanowienie Dnia Flagi, zmieniono treść Ustawy o godle,na mocy której każdy może eksponować barwy narodowe bez ograniczeń.Zniesiono tym samym kary za wywieszanie flag poza określonymi /przez władzę /dniami-jednym słowem flaga polska wróciła do Polaków.Flaga jest bezpartyjna,łączy Polaków ponad podziałami,łącząc daje siłę we wspólnym działaniu.Wykorzystajmy to i eksponujmy nasze flagi jak najczęściej,ale z należnym szacunkiem.Zaniedbana, pomięta i oplątana flaga jest niedopuszczalna-to karykatura naszego symbolu i trzeba z tym walczyć.Mam tzw.DOBRĄ FLAGĘ ,która nie oplątuje się i zawsze dobrze wygląda.Wywieszam flagę jak najczęściej,czasami zostawiam na długo po świętach. YouTube i Pogotowie Flagowe pokazują filmy jak DOBRA FLAGA pracuje w różnych warunkach
~POGOTOWIE FLAGOWE 12-04-2015 18:20
Dziękujemy za opublikowanie informacji o DNIU FLAGI RP .Wszelkie inicjatywy podkreślające znaczenie naszych symboli narodowych są bardzo potrzebne.Jako inicjatywa POGOTOWIE FLAGOWE podejmujemy również działania popularyzujące wiedzę i dobre praktyki w dziedzinie symboli państwowych.W tym celu opracowaliśmy i nieodpłatnie udostępniamy materiały do publikacji,np.:Kalendarz Świąt -kiedy eksponować flagi, Protokół flagowy, artykuł o Dniu Flagi itp. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszą stroną www.pogotowieflagowe.pl i naszym programem "DOBRA FLAGA" dla Polaków.Ponadto, na POGOTOWIU FLAGOWYM można zapoznać się z udoskonaloną ,unikalną w skali światowej konstrukcją flagi opracowaną w/g dwóch polskich patentów.DOBRA Flaga nie oplątuje się na drzewcu i zachowuje kształt prostokąta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Mały Strażak dla jednostek OSP

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
139
Tak
43%
Nie
45%
Nie wiem
12%