MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Wyrok ws. radnej z Marciszowa

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 18 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:01
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Dwa lata i 8 miesięcy ma spędzić w więzieniu była radna z Marciszowa, ławniczka sądu w Kamiennej Górze i pracownica urzędupracy.

Sąd skazał Grażynę T. za wyprowadzenie z banku PKO BP ponad 200 tysięcy złotych przeznaczonych na zasiłki dla bezrobotnych. Pomagała jej w tym z chęci zysku kasjerka Beata U. Ona została skazana na półtora roku w zawieszeniu na 4 lata. Sąd uznał też, że 5 kolejnych kasjerek pomogło w wyprowadzeniu pieniędzy nie sprawdzając czy Beata U. ma uprawnienia do pobierania pieniedzy za bezrobotnych i skazał je kna kary wiezienia w zawieszeniu. Urzędniczki wypłacały pieniądze przeznaczone na zasiłki dla bezrobotnych. Gdy bezrobotny miał przyjść po pieniądze w określony dzień, to kilka dni wcześniej jego nazwisko pojawiało się na liście wydrukowanej z komputera urzędu pracy. Grażyna T. miała uprawnienia do tego by wpisywać na nią nazwiska. Lista trafiała do banku. Zamiast bezrobotnego pieniadze wypłacała Beata U. Papierowa lista z setkami nazwisk trafiała do archiwum. Nie była zapisywana w komputerze. W dniu, w którym prawdziwy bezrobotny przychodził po swoje pieniądze jego nazwisko też było na liście. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wup 21-03-2005 8:55
Wyrok zdecydowanie zbyt niski. Brakuje informacji dot. zwrotu gotówki. Jeżeli tego nie było w wyroku to znaczy, że warto krasć!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

Tak nie wolno parkować!

Popłynęli dla dzieci  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nowy przystanek w Łupkach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%