MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Wyrok w sprawie "Bachusa"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:54
Autor: Muzyczne Radio
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze znalazła swój finał głośna niegdyś sprawa pobicia Ormian w restauracji Bachus w Karpaczu.

Przypomnijmy: wieczorem 2 października 1997 roku, do restauracji wtargnęła grupa 20 młodych mężczyzn, którzy rzucili się na biesiadujących Ormian. Jeden z nich zginął ugodzony nożem.

Na ławie oskarżonych zasiadło 5 osób. Sąd uznał winę tylko jednego z nich: Piotra Sz., którego skazano za pobicie z narażeniem utraty zdrowia lub życia. Wyrok to 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Pozostali oskarżeni zostali uniewinnieni z powodu braku dostatecznych dowodów. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Klabanowicz - Ormianie niemal terroryzowali miasto i okolice. Napaść miała ich przestraszyć i być próbą odwetu. Jego organizator Piotr Sz. nie miał natomiast zamiaru zabicia obcokrajowców. Sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli, czego efektem był tragiczny finał bójki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zlot Klasyków w Kowarach  

Wiadukty prawie gotowe

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Qba 18-10-2005 22:18
"skazano za pobicie z narażeniem utraty zdrowia lub życia" - nie rozumiem. CZy to oznacza, że ten co bił to narażał swoje zdrowie lub życie? Jakiś nonsens. Piotr Sz. dostał karę za udział w bójce i tyle, a sędzia nazywa się Klebanowicz a nie Klabanowicz. Muzyczne Radio źle słuchało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Herbatka dla Seniora

Burmistrz spotkał się z siatkarzami Mini Volley

Wypadek w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
810
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%