MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wyrok w sprawie "Bachusa"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:54
Autor: Muzyczne Radio
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze znalazła swój finał głośna niegdyś sprawa pobicia Ormian w restauracji Bachus w Karpaczu.

Przypomnijmy: wieczorem 2 października 1997 roku, do restauracji wtargnęła grupa 20 młodych mężczyzn, którzy rzucili się na biesiadujących Ormian. Jeden z nich zginął ugodzony nożem.

Na ławie oskarżonych zasiadło 5 osób. Sąd uznał winę tylko jednego z nich: Piotra Sz., którego skazano za pobicie z narażeniem utraty zdrowia lub życia. Wyrok to 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Pozostali oskarżeni zostali uniewinnieni z powodu braku dostatecznych dowodów. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Klabanowicz - Ormianie niemal terroryzowali miasto i okolice. Napaść miała ich przestraszyć i być próbą odwetu. Jego organizator Piotr Sz. nie miał natomiast zamiaru zabicia obcokrajowców. Sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli, czego efektem był tragiczny finał bójki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyciąg nie dla szkółek narciarskich?

W szkole o używkach

Trwa jarmark świąteczny

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Qba 18-10-2005 22:18
"skazano za pobicie z narażeniem utraty zdrowia lub życia" - nie rozumiem. CZy to oznacza, że ten co bił to narażał swoje zdrowie lub życie? Jakiś nonsens. Piotr Sz. dostał karę za udział w bójce i tyle, a sędzia nazywa się Klebanowicz a nie Klabanowicz. Muzyczne Radio źle słuchało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ekumenicznie i świątecznie

Ktoś zniszczył choinki

Maroko w Casparze jeszcze do 15 grudnia  

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
977
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%