MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wyrok śmierci na psy

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 16 września 2008, 12:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Coraz więcej przypadków katowania zwierząt przez dzieci i młodzież. Bez zmrużenia okiem potrafią zabić zwierzę, które ginie w męczarniach.

To temat z wtorkowej Polski Gazety Wrocławskiej. Dziennik opisuje przypadek gimnazjalisty z Lwówka Śląskiego, który skowyczącego psa zaciągnął pod las. Tam bez skrupułów zabił go siekierą i nie okazał skruchy z tego powodu. Wyjaśnił, że pies nie miał właściciela i się włóczył. 14-latek nie poniesie wielkiej odpowiedzialności za swój czyn. Najsurowsza kara, która może go spotkać, to umieszczenie w domu poprawczym. Ale sądy rzadko sięgają po tej środek wychowawczy. Gdyby był dorosły, jego czyn zagrożony byłby dwoma latami więzienia.

Gazeta przytacza także inne przypadki bestialstwa ludzi wobec zwierząt, których ostatnio w kraju sporo. I podkreśla, że zwłaszcza w małych miejscowościach zwierzęta traktowane są przedmiotowo. Dzieje się tak głównie na wsiach, gdzie psy nie są szczepione, głodzi się je, a nierzadko – zabija. W Kaczorowie w miniony weekend jeden z gospodarzy rozdzielił gryzące się zwierzęta za pomocą uderzeń szpadla.

Rada na zapobieganie takim zjawiskom to wpajanie dzieciom od najmłodszych lat szacunku dla zwierząt. O ile w miastach taka edukacja przynosi pozytywne efekty, na wsiach wciąż jest zagłuszana obyczajowością starszych. Dla nich psy to po prostu rzeczy, których można się pozbyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podgórna jest nadal zarośnięta

Trwa budowa punktu widokowego

Kolorowe wakacje w MDK

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~wert 16-09-2008 12:53
i znowu wychodzi, że na wsi żyją dzikusy dowartościujący się znęcaniem się nad zwięrzętami. i do tego co niedziele manifestujący przed ołtarzem swoją wiarę i miłość do świata.
~ja 16-09-2008 13:01
tego gościa od szpadla - to takiemu też szpadlem przywalić i to tak żeby sam wył wniebogłosy...ale w takim wypadku by się sprawdziło, że g.... uderzysz a za człowieka odpowiesz... Generalnie w takich wypadku jestem za wymierzaniem samodzielnie sprawiedliwości...jak tak jeden z drugim solidnie oberwą po gębie to następnym razem pomyśli za nim podniesie ręke na zwierzaka...a najlepsza sprawdzona metoda to pociągnąć takiego za autem parę metrów...efekt gwarantowany... A sądy? W Polsce sądy to kpina...gdyby przykręcili śrubkę smarkom i ich rodzicom to byłby inny efekt...ale co tam...grunt bezstresowe wychowanie...a za parę lat taka pani sędzina albo pan sędzia sami będą się chować żeby czasem smark wracający wieczorową porą im nie przywalił w przypływie animuszu...
piipi 16-09-2008 13:16
..do - [~WERT...]..masz racje,bo ich wiara jest FALSZYWA !!.~DLACZEGO ..i DLACZEGO ich PAN,a tz.ksiadz..milczy !!.~PASTERZU ..tych niewinnych owieczek...ucz ich milosci do zwierzat,bo blizniego i tak NIE kochaja. ~Moze powtorzysz im..slowa sw.Franciszka,a ktory tak od serduszka o zwierzetach powiedzial: "NASI BRACIA MNIEJSI" !!.
~gość portalu 16-09-2008 13:17
Szacunek dla zwierząt - jak najbardziej! jestem za, ale chciałbym jeszcze czasem doświadczyć szacunku dla człowieka od właścicieli agresywnych psów, puszczanych bez smyczy i kagańca! a zwróć uwagę takiemu "pańciowi", to bez skrupułów tym psem poszczuje. Afera jest dopiero, jak zwierzak pogryzie ( rozszarpie ) kogoś, najczęściej dziecko, wtedy - ach! - jak dużo mamy do powiedzenia na temat nieodpowiedzialności właścicieli itd. I wtedy nawet szpadle gotowe pójść w użycie. Kochajmy zwierzęta, ale mądrze, i bądźmy za nie w pełni odpowiedzialni! Sam mam zwierzę, ukochanego pupila, ale umiem o niego zadbać w każdym zakresie - i tego życzę innym. A małoletni znęcający sie nad zwierzętami? pewnie sami w domu doświadczają przemocy i ot, próba odreagowania na slabszych. Smutne i przerażające.
piipi 16-09-2008 13:22
C.d..do - KSIEDZA..UCZ ich !!.~Pasterzu,..jedzonko bedzie tobie lepiej przez gardelko przechodzilo,gdy bedzie twoj "BRAT MNIEJSZY" nakarmiony ...miloscia !!.
~ja 16-09-2008 13:30
A w jaki inny sposób ten facet w kaczorowie miał rozdzielić te psy???? Media zawsze wszystko widzą czarne albo białe.....
~Santos 16-09-2008 15:08
takich jak ten szczyl 14 letni bym przypalał papierosem męczy i gnębil żeby z jego mózgu zrobila sie papka .Ludzie czy my żyjemy w średniowiecznej wsi czy w XXI w ? bo zaczynam w to wątpić :(
~ 16-09-2008 15:18
stosunek do zwierząt odzwierciedla stosunek do innych ludzi
~praktykujący 16-09-2008 15:20
Księża martwią się tylko o kasę a reszta to im wisi.Ostatni przykład to handel gruntami przez kurię legnicką.
~do Santos 16-09-2008 16:10
Oswajajmy więc dzieci z widokiem średniowiecznych tortur, paleniem czarownic itp.
~tryk 16-09-2008 16:50
o widzę że porządni obywatele zwierzęta kochają ale dzieci to chętnie za karę sami by papieroskiem przypalili albo szpadlem do pionu przywrócili ciekawe metody wychowawcze
~Trzy grosze... 16-09-2008 16:55
przeraza mnie postepujace zdziczenie obyczajow, coraz czestszy brak wrazliwosci na cierpienie ludzkie i zwierzat. Oprocz odpowiedniej kary moze "oprawcy" powinni obowiazkowo odpracowac swoj czyn w schroniskach dla zwierzat, gdzie trafiaja porzucone i maltretowane przez ludzi zwierzeta, aby tam doswiadczyc ogromu cierpienia, ktore jest im bezmyslnie zadawane...
~Krynia 16-09-2008 17:04
Za to co ten smark zrobił ,to w pierwszej kolejności powinni zostać ukarani rodzice,i to słono.Następnie szkoła powinna zainteresować się tym osobnikiem,bo skoro potrafi zabić z zimną krwią zwierzę,to równo pod włosami nie ma.Szkoda że już u nas nie ma kary pręgierza,to by pewnie gnojka nauczyło,że innych też boli.I jeszcze gdyby sądy wkońcu zaczeły karać za znęcanie nad zwierzętami,to by się może jeden z drugim zastanowił co robi.OKROPIEŃSTWO.
piipi 16-09-2008 17:05
..do - [~praktykujacy..]...masz RACJE !!.~Rozumiem..teraz Have.
~oki 16-09-2008 17:54
Ty WERT a ty to chyba w jakichś slamsach mieszkasz i próbujesz się dowartościować bezsensownym oczernianiem "dzikusów ze wsi" Dobrze ze w miastach mieszkają sami porządni ludzie bez patologii!!!
~Tricky 16-09-2008 17:58
Przydałaby się kilka średniowiecznych trików temu kolesiowi z Lwówka, to możeby sie zastanowił nad sensem swojego istnienia.
~ 16-09-2008 19:30
Serce sie kroi jak patrze na takie zdiecia.
piipi 16-09-2008 19:57
..do - [~oki..]..~WERT,..dobrze napisal i powtorzyl to,co dzisiejsza Gazeta Wroclawska napisala.Cytat z gazety: "..Zdaniem psycholog Destiny Tyblewskiej-Kundzicz,dzieje sie tak dlatego,ze na wsiach istnieje ciche PRZYZWOLENIE na fatalne traktowanie zwierzat".
~Wilma 16-09-2008 20:02
Od dawna uważam, że decyzja zaniechania karania dybami i pręgierzem była nieprzemyślana i przedwczesna...
~do oki 16-09-2008 20:30
oparłem swój post na treści artykulu, to tam napisali " ile w miastach taka edukacja przynosi pozytywne efekty, na wsiach wciąż jest zagłuszana obyczajowością starszych. Dla nich psy to po prostu rzeczy, których można się pozbyć. " widzę że ty kolego masz jakies kompleksy związane z zamieszkiwaniem na wsi, jak też na niej mieszkam i widze jak tu "rdzenni" mieszkańcy sie zachowują i jakie mają obyczaje. staram sie nie utożsamiać z tą społecznością.
~Sabath 16-09-2008 21:23
zwierzę też tak jak człowiek czuje,widzi,myśli,pamięta decydując się na psa bierzemy na siebie całą odpowiedzialność że damy mu miłość,pożywienie zapewnimy mu opiekę do końca swojego życia i czy nas stać na jego utrzymanie i damy mu odejść otoczonym miłością i bezboleśnie ale niektórzy ludzie biorą psa nie zastanawiając się czy ich na to stać i takie psy kończą najczęściej zabijane w męczarniach ich właściciele nie mają wystarczająco pieniędzy na ich utrzymanie ale powinni ich otoczyć swoją miłością gdy brakuje pieniędzy i niema warunków na jego utrzymanie powinno się psa oddać w dobre ręce i mieć pewność że tam dostanie pożywienie i przede wszystkim miłość i opiekę w schronisku natomiast tego nie dostanie ale jak niema chętnych na psa to oddaje się do schroniska przepełnionego psami gdzie może zostać zagryziony dlatego ludzie którzy mogą temu sprostać niech wezmą psa do siebie ale niestety nie wszyscy mają warunki i wyrzucają psy na ulicę z powodu wyjazdów zamiast oddać go w czyjeś dobre ręce i jak widzę takie psy wyrzucone i jak je ludzie męczą to zaczynam się zastanawiać dlaczego tak jest na świecie i zaczynam się wstydzić siebie że jestem człowiekiem i że człowiek jest tak okrutny w stosunku do swoich braci mniejszych to nie tylko dotyczy psów ale i też innych zwierząt że zwierzę nie jest rzeczą która się potem znudzi albo zepsuje(zachoruje) albo zabawką którą się można bawić czyli znęcać nad zwierzętami i jeszcze jedno jak chcemy kupić psa rasowego to nie kupujmy na giełdach takie psy nie są rasowe które przebywając na giełdzie są zaniedbane,zestresowane i chore dlatego powinniśmy być wszyscy przeciw pseudo hodowcom mając mieszańca kastrować psy i suki i prawdziwy rasowy pies ma zawsze rodowód lub metrykę i pochodzi z hodowli która na pierwszy rzut oka wydaje się być dobrą hodowlą i ma dobre warunki i w której nie znajdziesz żadnej przemocy,głodzenia,biedy
~Sabath 16-09-2008 21:26
decydując się na psa rasy obronnej bo widzę tu najczęściej amstafy,rottweilery powinniśmy mieć silną rękę i być doświadczonym w wychowaniu psa jak wychowamy psa taki będzie i groźna bestia może zamienić się w łagodną królewnę
~Sabath 16-09-2008 21:29
jak będziemy podchodzić nawet do labradora z agresją może zamienić się w groźną bestię dlatego do każdego psa nie powinno podchodzić się z agresją
~ 17-09-2008 0:11
jest to nie do pomyslenia mlodziez jest coraz bardziej agresywna cos trzeba z tym zrobic nie tylko wobec zwierzat ale takze ludzi i rowiesnikow
piipi 17-09-2008 0:56
..do - [~Sabath..]..~Piekna jest Twoja "mowa".*Dziekuje.piipi. ~Pamietaj,ze.."Stajesz sie odpowiedzialny na zawsze za to,co oswoiles".
~HAVA ... 17-09-2008 1:42
......mam pytanie , serio -czy to wyrok na PSY tylko czy na SUKI tez . Bo jakby co , to dalbym dzieciakom namiary ..........zartuje :) .......Pozdrowienia dla mojej ulubionej Piipi
piipi 17-09-2008 10:32
..do - [~Hava Nagila..]...ty mnie tutaj nie CZARUJ !!.~Czekam na tlumaczenie Twojego komentarza,...co napisales w j.hebrajskim ?..(12.09) ..Pamietaj,ze kobiety sa ciekawe !!..(..takze wewntrznie). ~Hava,..jezeli chodzi o odp.do Twojego komentarza..to mysle,ze czlowiek zly jest dla wszystkich zyjacych...POTWOREM.
~HAVA do Piipi ** 17-09-2008 11:43
Oj , co napisalem , nic naprawde waznego , ze jestem dumny z rzadu w twoim kraju , ze modla sie do obrazu , i ze szczeze polecam Buddyzm , a na koncu -znak pokoju , czyli shalom . A dlaczego po hebrajsku ? Bo nie bylo az takie wazne . Ja mam wyrobione zdanie o Polsce i raczej nie zmienie tego , o dominujacej religgi w Polsce tez mam zdanie . Polecam Buddyzm , Buddyzm nie zabija !!!
~Sabath 17-09-2008 20:36
bardzo ci dziękuję piipi ;-) za to że mnie pochwaliłaś i jesteś za moją wypowiedzią
piipi 17-09-2008 21:16
...do - [~Hava Nagila..]..~Rozumiem.Mysle,ze mozesz rowniez zapoznac sie ....ze strona internetowa zyciezazycie.pl ~Hava,.napisalam,ze rozumiem Ciebie.~Prosze..daj ludziom,aby byli rowniez szczesliwi..NIECH wierza !!.~Pozdrawiam.piipi.
piipi 17-09-2008 23:47
...do- [~Hava Nagila..]..~Dziekuje za przetlumaczenie.*Dobranoc.piipi.
~judi 20-09-2008 20:23
Czemu w ten sposób ocenia się ludzi ze wsi? to pełna dyskryminacja co potwierdza choćby fakt że chłopak o którym mowa w artykule jest z miasta. Skończcie z takim ocenianiem ludzi bo ludzie na wsi czasami mają więcej serca niż Ci miastowi. Osoba pisząca ten artykuł niech przestanie wypisywać informacje wyssane z palca!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Bobry na Zabobrzu

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2224
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%