MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Wyrecytowali i wyśpiewali swoje sukcesy w MDK

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 lutego 2014, 8:52
Aktualizacja: 9:03
Autor: Org
Fot. Organizator
Adrian Dojs (kategorii recytacja) oraz Paulina Morek (w kategorii poezja śpiewana) – to laureaci powiatowych eliminacji 59 edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej, które odbyły się wczoraj (7.02) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych, laureaci eliminacji miejskich i gminnych z terenu powiatu jeleniogórskiego.

Recytatorów i wokalistów oceniało jury pod przewodnictwem Honoraty Magdeczko-Capote, aktorki Teatru "Maska".

W kategorii recytacja nagrodzono: Adrianę Dojs z Gimnazjum ZSO nr 1 w Jeleniej Górze - I miejsce, Natalię Rozum z Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim oraz Joannę Klimek z Gimnazjum w Mysłakowicach - II miejsca. Trzy równorzędne III miejsca jury przyznało: Mikołajowi Marciniak z Gimnazjum w Karpaczu, Ewie Gadzina z Gimnazjum w Mysłakowicach oraz Natalii Wasiczko z Gimnazjum w Janowicach Wielkich.

Wyróżnienia otrzymali: Marcelina Lasota z Gimnazjum w Karpaczu, Aleksandra Nizwald z Gimnazjum w Mysłakowicach, Krzysztof Nyderek z Gimnazjum w Starej Kamienicy, Szymon Stęchły z Gimnazjum ZSzO nr 1 w Jeleniej Górze, Aleksandra Siepiela i Julia Kut z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, Bogdan Płatkowski z Gimnazjum w Janowicach Wielkich.

Laureatami w kategorii „poezja śpiewana” zostali: Paulina Morek z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze - I miejsce, Laura Gadomska z Gimnazjum w Karpaczu - II miejsce, Natalia Rozum z Publicznego Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim oraz Anna Góralik z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze - III miejsca. Wyróżnienia odebrali : Tymoteusz Zawadzki i Angelika Maj z Gimnazjum w Janowicach Wielkich oraz Teresa Wiącek z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

W eliminacjach rejonowych konkursu, które odbędą się 20 marca w Teatrze Starym w Bolesławcu zaprezentują się: Adriana Dojs, Natalia Rozum i Joanna Klimek w kategorii recytacja oraz Paulina Morek i Laura Gadomska z zespołem w kategorii poezja śpiewana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Nadbrzeżna gotowa

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~publika 8-02-2014 17:31
Wspaniała impreza , b. edukacyjna Profesjonalnie poprowadzone warsztaty przez przewodniczącą jury p. Honoratę Magdeczko--Capotę jAK ZWYKLE b. sprawnie zorganizowana impreza co jest zasługą dyrekcji MDK p. DANUTY SITEK I p. CYTARZYŃSKIEGO BRAWO.TELEWIZJA LOKALNA powinna nagłośnić przebieg tego konkursu, zwłaszcza część warsztatową, z której młodzież wyniosła wiele cennych wskazówek.
~NIKOLA 9-02-2014 0:48
A ZAWIJAJ CHCIAŁ KIEDYŚ MDK ZLIKWIDOWAĆ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa rozbudowa SOSW

Drastyczne billboardy

Interwencja w Jeżowie  

IMGW: burze, deszcz i silny wiatr (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%