MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wyprowadzą KSON do byłej przychodni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 lipca 2010, 7:55
Aktualizacja: Piątek, 9 lipca 2010, 6:54
Autor: Angela
Fot. Angela
W najbliższych dniach sfinalizują się negocjacje i zakup przez miasto obiektu po przychodni lekarskiej Vita przy Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze, gdzie docelowo przeniesiony zostanie Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i inne stowarzyszenia niepełnosprawnych. Dotychczasowa siedziba KSON – u zostanie wystawiona na sprzedaż.

Obecnie Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych ma swoją siedzibę przy ulicy Grabowskiego w Jeleniej Górze. Zbyt wysokie koszty utrzymania dużego budynku doprowadzało do ciągłych problemów finansowych sejmiku.

Wnioskowano więc o zmianę siedziby na mniejszą i tańszą w utrzymaniu. Pierwotnie miasto chciało by KSON oraz inne stowarzyszenia niepełnosprawnych przeniosły się do budynku po byłej siedzibie straży miejskiej przy ulicy Pijarskiej. Pomysł ten był jednak nietrafiony. Stan techniczny obiektu, jak i jego lokalizacja nie dawały żadnych szans na funkcjonowanie tam grup niepełnosprawnych. W ostatnich tygodniach miasto podjęło decyzję o zakupie budynku po byłej przychodni VITA.

– Obecnie finalizujemy zakup budynku po byłej spółdzielni lekarskiej VITA. Jesteśmy już po negocjacjach i w najbliższych dniach nastąpi najprawdopodobniej podpisanie aktu notarialnego. Następnie przystąpimy do niezbędnych remontów i modernizacji obiektu. Planujemy, że Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych oraz pozostałe stowarzyszenia mogłyby się do niego przeprowadzić nie wcześniej niż we wrześniu br. – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Z tej decyzji miasta cieszy się prezes KSON- u, Stanisław Schubert, który w minionym tygodniu wraz z innymi niepełnosprawnymi wizytował nową siedzibę.
- Po wstępnym rozeznaniu złożyliśmy prezydentowi pismo, w którym ujęliśmy to, co należy w tym obiekcie odremontować. Sama lokalizacja obiektu jest natomiast bardzo dobra. Nieopodal jest przystanek autobusów MZK, a budynek jest jednokondygnacyjny, dzięki czemu osoby niepełnosprawne nie będą musiały się wspinać po schodach. Co najważniejsze, ten obiekt jest tańszy w utrzymaniu – mówi prezes sejmiku.

Koszt zakupu nowego obiektu po przychodni VITA to około 500 tys. zł. Obecna siedziba KSON-u jest w trakcie wyceny. Do sprzedaży zostanie wystawiona najprawdopodobniej we wrześniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mały Strażak dla jednostek OSP

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Jano 8-07-2010 8:21
Ciekawe kto ma chrapke na ten budynek po KSON przy ul.Grabowskiego ,opzyjemy zobaczymy
~Obywatel 8-07-2010 8:24
I jednak się dało znaleźć inną lokalizację niż rozpadający się budynek z utrudnionym dostępem na Ul.Pijarskiej po byłym komisariacie Straży Miejskiej. Wystarczy trochę chęci by pomóc najbardziej potrzebującym.
~ulyssenardin 8-07-2010 8:31
ad obywatel: udało się, bo wielki jeleniogórski guru lokalnych mediów chcę mieć budynek na pijarską na wyłączność! a że ostatnio nie wychodzi z gabinetu prezydenta, to mu na 100% pomogło.
~XXL 8-07-2010 9:36
Co za bzdura ! To nie lepiej dofinansować Sejmik kwotą 500 tys. plus to, co miałoby zostać włożone w remont i niech sami szukają dogodnego lokum ? A tak na marginesie: wreszcie przestanę oglądać Pana Schuberta rozwalonego w ftelu codziennie na balkonie budynku przy ul. Grabowskiego.
~XXL 8-07-2010 9:47
Masz tylko rację.
~minolta 8-07-2010 10:24
wreszcie cos z pomyslem, to bardzo dobre lokum, i kazdy potrzebujacy trafi bo to znany adres, a co do budynku na grabowskiego to faktycznie smakowity kasek ciekawe kto go kupi i co tam bedzie, , bo do zamieszkania sie nie nadaje, architekci z duzym brakiem wyobrazni zniszczyli wnetrze ....... a -XXL pozaluje kiedys ,ze codziennie oprocz zimy i jesieni na balkonie w fotelu nie rozwala sie Pan Schubert pozyjemy zobaczymy i uslyszymy jak XXL z
~leon 8-07-2010 15:11
obojetnie kto kupi,wyremontuje i bedzie ladnie. Szkoda zeby sie zawalil.
~jelgór 8-07-2010 16:31
500 tys. za taki sparciały barak? Lepiej nową willę kupić za taką kasę. Miasto, nie daj się zrobić w konia!
~ 8-07-2010 17:10
Przystanek jest po obu stronach jezdni, ale żadna zatoka nie daje fizycznej możliwości podjechania autobusu pod krawężnik. Zatoki są za krótkie i bez łagodnego wjazdu. Czyli na wózku tam lepiej nie wysiadać.
~ZABOBRZANIN 8-07-2010 18:41
Ale chyba trzeba będzie jakiś remoncik bo na wózkach to problemik...
kazimierzp 8-07-2010 21:49
Miasto ma wydać ponad 500 tysięcy na wykup dawnej przychodni. Na gruntowny remont obiektu drugie tyle (tak zły jest stan tego obiektu) Więc ogólnie milion złotych (jeżeli nie będzie jeszcze zakupów wyposażenia). Ciekawe za ile pójdzie posesja przy Grabowskiego? Czy pokryje wszystkie koszty doprowadzenia do odpowiedniego stanu obiektu przy Osiedlu Robotniczym?
~olo 9-07-2010 12:50
No tak jak nie do rudery po straży miejskiej to do baraku ! A może przyjąć ostateczną kwestię rozwiązania problemu ludzi kalekich i do Młynówki z nimi. Oj jak łatwo jest poniewierać ludzi ułomnych
~Przyjaciel 9-07-2010 21:07
zamiast opluwac Schuberta może sami byście pomogli niepełnosprawnym bo jak można pisać bzdury i bez żadnej wiedzy co ten człowiek zrobił i robi dla Niepełnosprawnych a to co wypisujecie to jedna wielka chała bo zniszczyć człowieka mozna bardzo szybko ale podnieść go nie ma komu dlatego bulwersują mnie takie komentarze co bedzie po ksonie i zaile pujdzie nas inwalidów to nie interesuje pewnie że 500 tys by się przydało i można by było dużo rzeczy zrealizować w chwili obecnej budynek po vic
teessi 10-07-2010 10:45
Ulyssenardin, kto to jest ten guru? Może jakaś wskazówka dla osób spoza kręgu UM? Ja nie z "miasta".:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fundusze dla powiatu

Monitoring w Radomicach

Mobilizacja przed II turą

Nowy program "Moja woda"

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
91
Tak
47%
Nie
41%
Nie wiem
12%