MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wyprawka szkolna coraz droższa?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 sierpnia 2012, 14:47
Autor: jelonkatv
jelonkatv
Fot. jelonkatv
Co roku w niektórych klasach zmieniają się całkowicie podręczniki, więc nie zawsze zwyczaj kupowania używanych książek do szkoły sprawdza się. Ich wybór często zależy również od szkoły.

Ile muszą wydać rodzice na wyprawkę szkolną dla swoich dzieci? Co sądzą o ciągłych zmianach książek szkolnych? Czy dzieciom lepiej uczy się z nowych podręczników, a także gdzie można kupić używane, by zaoszczędzić, dowiecie się w programie „Głos ulicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kosić trawy, czy nie kosić?  

Mina na Zabobrzu

Już wakacje – jakie w tym roku?  

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~socjolog 22-08-2012 17:03
Dzisiaj żona chciała kupić książki dla dzieci przez internet. Myślała, że będzie taniej, bo rzekomo bez kosztów przesyłki. Pudło. Kupiła w księgarni koło Krótkiej. Horror! Co za czasy? Książki musimy kupić dzieciom samemu i obowiązkowo. Problem w tym, że każda kosztuje 30, 40... zł. W każdej załączona jest płyta CD czy DVD. Pewnie wszystkie dzieci muszą mieć komputer (tablet to za mało) lub laptop. i internet. Niech szlag trafi tych rządzących!
~AgatyFUN 22-08-2012 17:55
PozdrawiAm cieplutko:)
~ołówek 23-08-2012 7:31
Zaraz wielkie halo.Jak się ma dzieci to się ma wydatki.Zamiast na wódę, papierosy i inne niepotrzebne zachcianki wydawać kasę trzeba odkładać przez rok na wyprawke.
~do 7:31 23-08-2012 9:28
no i właśnie dlatego nikt nie chce mieć dzieci bo póki co rodzicielstwo oznacza biedę rezygnację ze spotkań ze znajomymi oraz rezygnację z hobby i ciężką harówę, niestety tusk współpracuje z yankesami i euro złodziejami i od "new world order" dostał wytyczne by wyludnić ten obszar (z tąd jego anty rodzinna polityka) ale pamiętaj tusku zdrajco narodu Polskiego gdy już spełnisz swe zadanie pozbędą się ciebie i twej rodziny zresztą z historii wiadomo że zdrajcy źle kończą
~Stasiek 25-08-2012 10:32
NIESAMOWITE , czy to naprawde stalo sie w Polsce ?
~AdamJG 26-08-2012 13:24
Nie bardzo rozumiem o co ten hałas ? To przecież oczywiste, że posiadanie dzieci kosztuje. I chyba oczywiste, że te spore koszty poniesiemy MY a nie sąsiad. Na co liczą Ci płaczący ? Na darmową naukę ? Darmowa szkoła z definicji nic nie kosztuje i tyle samo jest warta ! Jak zależy nam na tym, by nasza pociecha miała potem jakieś sensowne szanse na ustawienie się w życiu to i tak pakujemy masę siana w naukę języków, dodatkowe zajęcia rozwijające umysł. I jest to nasz psi obowiązek a nie sąsiada !! Niektórzy płaczą, że np w Szwecji książki są za darmo. Otóż NIC nie ma za darmo !!! Tam zwyczajnie wszyscy oddają więcej ze SWOICH pieniędzy do wspólnej kasy a w zamian Państwo przejmuje część ich obowiązków. Marnując przy okazji masę siana ( jak to w zwyczaju urzędasów jest, było i będzie ).
~do przedmówc 26-08-2012 22:33
Czy mam rozumieć, że jak kupię drogie książki z płytami komputerowymi to nauczyciele lepiej będą uczyć niż z odkupionych elementarzy? Czy nauczyciele za moje książki mają wyższe pensje? Może powinienem wysłać swoje dzieci do ekskluzywnych, prywatnych szkół lub korepetytorów? Za pieniądze ksiądz się modli. Czy z kupionych przeze mnie książek będą się uczyć moje dzieci czy dopiero nauczyciele? Chcesz powiedzieć, że Polska do tej pory była zacofana? No tak. Od czwartej klasy np. obowiązuje nowa podstawa programowa;-) Czy nie powinni do pierdla wsadzić starych ministrów edukacji? Może od teraz na tych CD dzieci dostaną dyplomy mgr po podstawówkach? A może chodzi o to, żeby wyłudzić od ludzi kasę na szwedzkie stoły dla biurokratów. Jak z tymi emeryturami bez pracy po 67 roku życia...
~do 13:24 27-08-2012 14:34
a paszoł won urzędasie jeden czy inny sprzedajny nauczycielu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mały Strażak dla jednostek OSP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
130
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%