MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

“Wyprawa do śniegów Kilimandżaro” Mariana Bochynka

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 grudnia 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:19
Autor: Manu
Fot. Organizator
Dzisiaj (05.12, w piątek) o godz. 16.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej “Wyprawa do śniegów Kilimandżaro” autorstwa Mariana Bochynka.

Marian Bochynek z wykształcenia jest leśnikiem. Urodził się w Kowarach i przez prawie całe swoje życie związany był z regionem jeleniogórskim. Przez 20 lat pracował w Nadleśnictwie “Śnieżka”. Aktualnie jest pilotem wycieczek i przewodnikiem sudeckim, uprawia fotografię przyrodniczą i krajoznawczą.
Uprawiając alpinizm, dotarł do najodleglejszych zakątków naszej Planety. Był w Tybecie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Nepalu, Kazachstanie, Tanzanii, Ekwadorze, Wenezueli, Peru, Indonezji, Papui Nowej Gwinei oraz w kilkudziesięciu krajach Europy i Azji.

Bywał w najgłębszych jaskiniach (studnia Minye, najgłębsza w Oceanii – 417 metrów), w górach wysokich – dwukrotnie pokonując wysokość 7000 metrów (Pamir, Himalaje). Zimą zdobył najwyższy czynny wulkan świata Cotopaxi (6030 metrów) w Andach.

Fotograficznym efektem podróży są wystawy prezentowane ponad 70 razy w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech i Estonii. Szczególne miejsce w jego fotografii zajmują Rudawy Janowickie i ich przyrodnicze bogactwo. Jest autorem wystawy “Skalny Świat Rudaw Janowickich”, wielokrotnie prezentowanej w Polsce, a nawet w alpejskiej Austrii. Kilka lat temu wydał album pod takim samym tytułem. Współtworzył monografię „Flora Śląska”. Liczne fotografie publikował w albumach zbiorowych i czasopismach: “Focus”, “Cosmopolitan”, “Poznaj Świat”, “Jaskinie” czy “Taternik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Silesia Sonans: Dzień trzeci

70 drzewek na jubileusz

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~słuchacz 5-12-2014 19:04
Pan Marian Bochynek jest od nas (na marginesie: wspaniały człowiek i wielki podróżnik) i już WOSiGW z Wroclawia nie sponsoruje jego prelekcji (za to chętnie sponsoruje gdy trzeba przysłać kogoś z Wrocławia). I już mamy odpowiedź kogo sponsoruje Wrocław. Mamy wspaniałych podróżników, nie ma sensu brać każdego pierwszego lepszego nieudacznika z Wrocławia, który zamówił sobie wycieczkę do Tajlandii przez biuro podróży i już wydaje mu się, że jest wielkim podróżnikiem.
~ 5-12-2014 20:18
Jak widać zdolni ludzie nie potrzebują dofinansowania, żeby wystąpić z prelekcją. Dofinansowanie potrzebują tylko tacy, którzy bez odpowiedniej gaży nie przyjadą, czyli miernoty z Wrocławia.
~starr 5-12-2014 21:05
...mam wrażenie, że nie była to prelekcja a otwarcie wystawy dofinansowanej przez miasto Jelenia Góra...prelekcje odbywają się we czwartki,prowadzą je w znakomitej większości jeleniogórzanie lub mieszkańcy naszego regionu, na ogół przychodzi kilkadziesiąt osób,miejscowi i kuracjusze...
~uczestniczka 5-12-2014 21:44
@starr: Widocznie nie byłeś/łaś na imprezie, bo pan Bochynek opowiadał dużo i ciekawie. Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie byli i nie widzieli. Oczywiście nie przez przypadek tacy też najwięcej żółci wylewają na forach. Smutne to i żałosne. Zbliżają się święta, trochę więcej radości życzę także urodzonym marudom zawsze nastawionym na "nie".
~bitte klingeln 6-12-2014 8:28
popieram uczestniczke, jakiś czas temu Pani Karolina też w muzeum przyrodniczym właśnie opowiadała o TOKIO,,, dużo i ciekawie, kto nie był tego strata ;-)
~ 6-12-2014 13:51
Nasi podróżnicy dużo ciekawiej opowiadają o miejscach które widzieli. A wrocławscy tylko to co wyczytają w wikipedii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

47. edycja Spotkań Teatralnych zaanonsowana

O bezpieczeństwie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Spotkanie z S. Koperem

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
299
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%