MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wypadek w Kaczorowie. „Osobówka” zderzyła się z autobusem

Wiadomości: Region
Środa, 19 września 2012, 14:02
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2012, 11:06
Autor: red, Angela
Fot. Angela
Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj (19 września) około godz. 12.00 na łuku drogi w Kaczorowie, w kierunku Kamiennej Góry (w okolicy Domu Dziecka). Kierowca opla został przewieziony do szpitala. Pasażerom i kierowcy kursowego autobusu z Kamiennej Góry nic się nie stało.

Policja ustala okoliczności wypadku. Najprawdopodobniej kierowca opla, około 30- letni mężczyzna, jadący w kierunku Kamiennej Góry, wypadł z łuku drogi i wjechał w jadący do Jeleniej Góry autobus z jedenastoma pasażerami. Samochód osobowy nadaje się do kasacji.

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce mężczyzna był zakleszczony w aucie. Musieliśmy wycinać cały dach samochodu przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Mężczyzna był przytomny i kontaktowy – mówił kpt. Tomasz Kita z Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze. - Przez pół godziny wyjmowaliśmy młodego mężczyzyę, zakleszczonego w „osobówce” - dodali nam strażacy. - Ma prawdopodobnie uszkodzą miednicę i złamaną nogę, uskarżał się też na ból ręki – twierdzili.

Autobus kursowy ma mocno uszkodzony przód i wybitą przednią szybę, przez którą wyciągani byli pasażerowie. Szczęściem, ani oni, ani kierowca nie ucierpieli w tym zdarzeniu. Pasażerowie zostali zabrani przez podstawiony autobus zastępczy. W ich wyciąganiu pomagał Paweł Żychowski, mieszkający tuż przy zakręcie.

- Usłyszałem huk, wyszedłem z domu i zobaczyłem, co się stało. Razem z kolegą pomagałem pasażerom wyjść przez przednią szybę. Wszyscy byli cali i zdrowi. Nie było żadnej paniki. Kierowca autobusu musiał jechać bardzo wolno i ostrożnie, inaczej pasażerowie pospadaliby z siedzeń – mówił Paweł Żychowski. – Przed przyjazdem służb postawiłem trójkąt ostrzegawczy. Rozmawiałem również z kierowcą opla. Był przytomny, ale miał zmiażdżone nogi. Przyniosłem mu coś do picia, a kolega rozmawiał z nim i pilnował by nie zasnął. Najbardziej przerażające było jednak to, że w samochodzie były jakieś trzy butle gazowe. Gdyby wybuchły, to ani mnie, a ni jego, ani mojego domu już by nie było – mówił mieszkaniec Kaczorowa.

Jak mówią okoliczni mieszkańcy, do podobnych zdarzeń dochodzi w tym miejscu kilka razy w roku.
- To bardzo niebezpieczne miejsce. Niektóre auta "lądują" na moim płocie - mówi Zygmunt Lewandowski, który mieszka nieopodal feralnego zakrętu.

Twierdzi, że wielu kierowców nie respektuje ograniczenia prędkości i jeździ o wiele za szybko. - Tu są potrzebne spowalniacze, przecież prawie na zakręt wychodzi droga, którą dzieci z Domu Dziecka chodzą do szkoły. Dlaczego nikt się tym nie zajmie i nie spowoduje, żeby było bezpieczniej? Na górze i na dole jest znak ograniczający prędkość do 40 km/h. I co z tego, kiedy nikt tego nie przestrzega. Ludzie jeżdżą tu jak szaleni. To kuszenie losu - mówili nam mieszkańcy Kaczorowa, z którymi rozmawialiśmy w pobliżu miejsca wypadku.

W akcji udział wzięło dziesięciu strażaków z PSP w Jaworze oraz OSP z Kaczorowa. Przyczynę wypadku oraz sprawcę ustali grupa dochodzeniowo – śledcza policji z Jawora. Obecnie pojazdy zostały usunięte z drogi i ruch odbywa się bez utrudnień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Studium na początek

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 19-09-2012 14:19
Tutaj też macie Kaczorów, sprzed 5 dni http://www.youtube.com/watch?v=zMwS5S1XUZw
~Psiaki 19-09-2012 14:33
Fotogram Milicyjny mógł by się ogolić....
~ 19-09-2012 14:46
E-TAM coś się z tego wyklepie, ludzie Killera dadzą rade
~Johny209 19-09-2012 14:56
A co tam robi auto z Polarnika ? Czyżby to był ich pracownik i firmowe butle do klimy przewozili oplem ?
~qwerty1 19-09-2012 15:10
Trzeba tam zrobić rondo
~do 14:19 19-09-2012 15:26
Jest film, widać tablicę, na policję z tym i przystopować dziadka...
~~ 19-09-2012 15:53
W takich przypadkach nie podaje się nic do picia ani jedzenia !!!
~devilek 19-09-2012 15:56
czekamy na : strit rulet -> wiadomo, biała astra kombi ... itp itd ... :) swoja drogą, to jakie znaczenie miało wystrzepione pobocze? ech, jeżdżę ta drogą prawie codziennie, ten zakręt jest koszmarny przy wiekszej prędkości, a kolejny na szczycie jeszcze gorszy. jednak raczej sprawa jest prosta, skoro autko takie zmasakrowane, to "40" nie było, fakt, fajnie sie na tym zakręcie zawija, ale spotkanie z autobusem czy ciężarówką, ech, robi sie ciasno ... ot, sie chłopu nie udało poprostu, a na marginesie, dobrze, że trafił w autobus, a nie grupę dzieci czy inna osobówke, byłoby tragicznie. także może facet mówić o szczęściu w nieszczęściu. obfituje ostatnio czas w takie wybryki, coraz wiecej dzwonów, ale dobrze, że strażacy tną przedmioty przestępstwa, jeden wyeliminowany, kto nastepny ... ?
~gg 19-09-2012 16:08
oj jak ja takich * lubię brawo jednego mniej
~devilek 19-09-2012 16:09
czekamy na : strit rulet -> wiadomo, biała astra kombi ... itp itd ... :) swoja drogą, to jakie znaczenie miało wystrzepione pobocze? ech, jeżdżę ta drogą prawie codziennie, ten zakręt jest koszmarny przy wiekszej prędkości, a kolejny na szczycie jeszcze gorszy. jednak raczej sprawa jest prosta, skoro autko takie zmasakrowane, to "40" nie było, fakt, fajnie sie na tym zakręcie zawija, ale spotkanie z autobusem czy ciężarówką, ech, robi sie ciasno ... ot, sie chłopu nie udało poprostu, a na marginesie, dobrze, że trafił w autobus, a nie grupę dzieci czy inna osobówke, byłoby tragicznie. także może facet mówić o szczęściu w nieszczęściu. obfituje ostatnio czas w takie wybryki, coraz wiecej dzwonów, ale dobrze, że strażacy tną przedmioty przestępstwa, jeden wyeliminowany, kto nastepny ... ?
~anonim m 19-09-2012 16:09
byłem na miejscu zdarzenia bo to dom mojego kolegi
~z Kaczorka 19-09-2012 16:09
Oby mu czyli poszkodowanemu nie dali coś do picia z czeską banderolą. Radio podało .że kierowca został przewieziony do szpitala w J.Górze. To nie ten rejon. Wg rejonizacji powinien trafić do Jawora lub Kam. Góry
~masakra 19-09-2012 17:40
Droga wąska jak diabli, jak tu sie minąć z autobusem? Trudno tu mówić o ewidentnej winie...
~Sławek 19-09-2012 17:43
mieszkałem DDZ Kaczorowie 5lat,niepamietam zeby tam były wypadki/pozdrawiam/najwazniejsze ze nic sie niestało pasażerom autobusu
~pkaz 19-09-2012 17:44
Mam wrażenie, że Jelonka.com stała się reklamowym śmietnikiem. Też to zauważyliście ?
~pkaz 19-09-2012 21:04
póki ludzie będą nabierać się na trolowanie w komentarzach to tak zostanie :) nie ma bodźca na zmiany:) /aj i ja się dałem złapać/ :D
~bez przesady 19-09-2012 23:20
Nie dość, że zrobili człowiekowi z auta hulajnogę, to jeszcze do szpitala w Jeleniej Górze?
~dm 20-09-2012 9:04
chłopak ma złamaną lewą rękę i lewą nogę. Nic poważniejszego na razie nie stwierdzono. Młody jes to mam nadzieję że szybko dojdzie do siebie.
~pomocy 20-09-2012 9:21
dla debili nie ma drog bezpiecznych,a co tam robia butle gazowe ,do przewozu tego typu ladunku sluza odpowiednie pojazdy,ale to nie u nas
rymcycymka 20-09-2012 9:37
..do - /~pomocy / .. masz racje !! .. dobrze,ze tam na gorzemezczyzni - piloci samolotow sa bardziej wyksztalceni !
~ 21-09-2012 6:42
Czyzby Kaczorow mial cos z PISu ? Plaga wypadkow i braku dyscypliny kierowcow daje wiele do myslenia. Kijem Wisly nie zawroci, jak i Polakom pokory do kodeksu drogowego nie nagoni. Narod odporny na dbalosc o bezpieczenstwo .
~ 21-09-2012 6:47
Takim zabytkie byl w stanie rozpedzic sie pod gore? Chyba glupota dodala mu powera. Ale trzeba miec puszke zamiast glowy. Szczescie ze butle nie eksplodowaly, zrobilby idiota sobie i ludziom niezly rozen. Kretynizm bez dna.
~do masakra 22-09-2012 16:18
Spokojnie w tym miejscu mijają się dwa autobusy, kierowca większego pojazdu uciekał do rowu jak można zauważyć na zdjęciach, natomiast prowadzący osobówkę ewidentnie wyskoczył z zakrętu z nadmierną prędkością i znalazł się nie na swoim pasie jazdy i z tego taki efekt dzięki bogu że nic poważniejszego nie stało się żadnemu uczestnikowi tego feralnego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Groźnie na szlakach

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Jubileuszowy trening

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
180
Tak
60%
Nie
36%
Nie wiem
4%