MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Wypadek, kolizje i pożar samochodu w regionie

Wiadomości: Region
Wtorek, 18 lutego 2014, 13:30
Aktualizacja: 14:28
Autor: Mea
Pracowity dzień mieli wczoraj (17.02.) strażacy i policjanci, gdyż doszło do kilku poważnie wyglądających zdarzeń z udziałem samochodów. W Wojcieszycach zdarzył się wypadek z udziałem renaulta i motoroweru, na ul. Słowackiego w Jeleniej Górze płonął ford, w Siedlęcinie zderzyła się skoda z audi, a w Szklarskiej Porębie kierowca BMW uderzył w murek i uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło w Wojcieszycach tuż przed godz. 10.00. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 64-letni mieszkaniec gminy Stara Kamienica, kierujący renaultem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu główną drogą 22-letniemu motorowerzyście, przez co doszło do zderzenia. Kierowca motoroweru trafił do szpitala - poinformowała Edyta Bagrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Po godz. 16.00 na skrzyżowaniu ul. Lwóweckiej z Topolową w Siedlęcinie 21-letni kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z audi, którym kierował 28-latek. – Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 300 zł oraz sześcioma punktami karnymi – mówiła Edyta Bagrowska. Uczestnicy tego zdarzenia również byli trzeźwi.

Po godz. 21.00 samochód uderzył w murek przy ul. Górskiej w Szklarskiej Porębie. – Gdy strażacy dojechali na miejsce, kierowcy nie było. Przeszukali okoliczny teren jednak nie znaleźli go – informował Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. Po przyjeździe policji kierowca sam zgłosił się do funkcjonariuszy. – Okazało się, że był nim 24-letni jeleniogórzanin. Ponieważ nie przyjął mandatu, sprawa zostanie skierowana do sądu – dodała Edyta Bagrowska. Sprawca był trzeźwy.

Ponadto w nocy wybuchł pożar zaparkowanego przy ul. Słowackiego forda. – Uszkodzeniu uległa komora silnika, spłonęła też kabina kierowcy i pasażera – powiedział Andrzej Ciosk. – Strata szacowana jest na ok. 800 zł. Było to prawdopodobnie podpalenie, gdyż została wybita szyba w samochodzie - poinformowała Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymany za narkotyki

Śmierć na żwirowni

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~x 19-02-2014 9:31
"Spłonęła też kabina kierowcy i pasażera"Jakiś nowy model samochodu?
~Pako 19-02-2014 12:21
ciekawe, gdzie jest ulica Górska w Szklarskiej Porębie ? :)
~... 19-02-2014 15:05
odnośnie wypadku w Siedlęcinie, jak się ma ojca radnego w Jeleniej, na akcję przyjeżdżają znajomi strażacy i policjanci, to nie dziwota. a fakty odnośnie wypadku są ZGOŁA INNE.
~acdc 19-02-2014 22:33
jak się nie zna przepisów że wyjeżdżając z podporządkowanej to się ustepuje pierwszeństwa!!! Jakie Auto Taki Kierowca !!!
~ 20-02-2014 20:30
Na szczęście kierujący skuterem ma połamane tylko 2 palce. :) Kierowca samochodu to Stary .... ... który nie powinien wyjeżdżać już na ulice.!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Odpust na Śnieżce

Bezmyślne palikowanie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
509
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%