MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Wyniki trzeciego turnieju z cyklu Złotego Jelonka

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 czerwca 2013, 16:39
Aktualizacja: 16:40
Autor: MDvR
Fot. jelonka.jgora.pl
Bezapelacyjnym zwycięstwem Wikotrii Wąsali w grupie A oraz Jakuba Bartłomowicza w grupie B zakończył się III Turniej Szachowy „Lodowy” dla dzieci z cyklu Złoty Jelonek Grand Prix 2013.

Oboje zgromadzili po 6,0 pkt. wygrywając wszystkie swoje partie. Za Wiktorią uplasował się Nikodem Świercz (5,0 pkt.) i Dominik Adamczyk (4,0). Drugą najlepszą dziewczynką w tej grupie okazała się Dominika Dzionek (4,0 pkt. i 5. miejsce w klasyfikacji turnieju), a trzecią Julia Słowik (3,0 pkt. i 7. miejsce w turnieju).

W grupie B drugą lokatę zajął Jakub Michałek (5,0 pkt.), który wypuścił zwycięstwo w całym turnieju przegrywając bezpośredni pojedynek ze swoim imiennikiem Jakubem Bartłomowiczem, mając lepszą sytuację na szachownicy! Wymienieni zawodnicy należą do Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra. Trzecia lokata przypadła Tymoteuszowi Wąsiewskiemu z KLS Piechowice, zdobywcy 5,0 punktów. W tej grupie rywalizowało aż 12 młodych szachistek. Wśród nich najlepsza była Kinga Strzała (3,5), przed Zuzią Maciuszek (3,5) i Olą Podrecką (3,0).

Do zawodów przystąpiło łącznie 44 młodych zawodników. - Cieszy nas stale rosnące zainteresowanie królewską grą. Tym bardziej, że z turnieju na turniej wzrasta również poziom sportowy rozgrywanych partii. To niewątpliwie zasługa systematycznej pracy ze szkoleniowcami na zajęciach jak również samodzielnej (bądź z rodzicami) w domu. Teraz przed nami czas wakacyjnego odpoczynku od rywalizacji. Spotykamy się na IV turnieju, który odbędzie się dopiero w październiku. Nie „przesypiamy” jednak całych wakacji i dalej bawimy się w domu rozwijając swoje umiejętności by zaskoczyć rywali za kilka miesięcy – zdradza Piotr Adamczyk.

Szczegółowe wyniki III turnieju Złotego Jelonka można znaleźć tutaj

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwają porządki w Mysłakowicach

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Powalczą z rywalami i własnymi słabościami

Zofia Czernow i Robert Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Grand Prix Polonia 2020 za nami

Rzeźby dla Kowar

Trenowali na francuskiej ziemi

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
912
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%