Jelenia Góra - Złotnicza: Wymęczone zwycięstwo Pub Gola

Czwartek, 11 września 2008, 13:05
Aktualizacja: Piątek, 12 września 2008, 21:48
Autor: Mateusz Banaszak
Pub Gol Jelenia Góra po wygranej z Piastem Bolków nie przestaje zaskakiwać. Tym razem popularne "Kufelki" pokonały na własnym boisku Woskar Wojcieszyce 1:0.

Pub Gol przystąpił do meczu, osłabiony brakiem kilku kontuzjowanych zawodników. Mimo tego cały zespół pokazał, że potrafi walczyć z każdym - nawet najgoroźniejszym przeciwnikiem.

W pierwszej połowie to właśnie Pub Gol atakował, był stroną przeważającą w meczu. Od początku w zespole gospodarzy błyszczał Jan Pietrzykowski, który miał kilka świetnych okazji do strzelenia bramki. Najpierw w 17 minucie, „Pietrzyk” po dośrodkowaniu swojego kolegi z rzutu rożnego, strzałem z "główki" minimalnie chybił, posyłając futbolówkę tuż obok lewego słupka bramki gości.

Pięć minut później ten sam piłkarz miałby znów świetną okazję główkową, lecz tym razem ubiegł go bramkarz Woskaru – Marcin Stankiewicz, ściągając mu piłkę znad głowy.

Do 30 minłauty Pub Gol kontrolował sytuację i świetne okazje marnowali Bakaszyński i Żegota,bo piłka po ich strzałach nie trafiała do bramki.

Później inicjatywę przejął Woskar, który zaciekle atakował. Najlepszą okazję dla dla tego zespołu pod koniec pierwszej połowy miał Maciej Wołczyk, lecz z ośmiu metrów nie trafił na bramkę na rywala.

Po zmianie stron Woskar nadal atakował, rozpoczynając od mocnego uderzenia z 16m, lecz Wołczyk znów nie trafił na bramkę Ambrożego.

Pub Gol, bronił się jak tylko mógł. Piłkarze Lecha Walczaka, dostosowali się do tezy, że najlepszą obroną jest atak i jeden z takich ataków przyniósł bramkę. W 65 minucie, przeprowadzli akcję prawą stroną boiska, zgubili czujność obrońców Woskaru i to przesądziło o ich porażce. W dodatku Tomasz Sobolewski, zamiast wybić piłkę z własnego pola karnego wbił ją do...własnej bramki.

Od tego momentu, toczyła się zażarta walka o niemal każdy centymetr boiska, a im było bliżej końca meczu, tym bardzie zwiększały się emocje i nerwowość zawodników obydwu drużyn.

Woskar wyraźnie przycisnął, lecz nie potrafił wykorzystać klarownych sytuacji do zdobycia gola. Najlepszą z nich, miał Arkadiusz Gawlik, lecz z pięciu metrów nie trafił nawet w światło bramki strzeżonej przez Andrzeja Ambrożego.

Pub Gol po raz kolejny wygrywa i to z bardzo wymagającym rywalem. Dzięki temu drużyna ta zajmuje już bardzo wysoką lokatę w tabeli. Oby tak dalej!

Pub Gol Jelenia Góra - Woskar Wojcieszyce 1:0 (0:0)

Bramka: 65' Sobolewski Tomasz(sam.)
Żółte kartki: 25' Zieliński, 55' Larysz, 58' Kaczmarek, 82' Bakalarczyk,

Pub Gol : Ambroży - Ochlik, Pieroń, Grunwald, Kaczmarek (60' Bakalarczyk), Walczak, Bakaszyński, Żegota (80' Wojciechowski), Zieliński, Hobgarski ( 80' Pisarz), Pietrzykowski
Woskar : Stankiewicz - Jahn, Mackiewicz, Kowalski, Sobolewski, Wołczyk, Kandyba, Misura, Larysz, Gawlik, Kowalski - Ciepiela (78' Gibki)