Zalogowanych: 4

JELENIA GÓRA: Wymęczone zwycięstwo biało–niebieskich

Sobota, 24 września 2011, 17:44
Aktualizacja: Niedziela, 25 września 2011, 18:08
W 9. kolejce piłkarskiej IV–ligi Karkonosze pokonały Pumę Pietrzykowice 1:0. Zwycięskiego gola w 73' zdobył Walczak. Sobotni mecz na stadionie przy ul. Złotniczej był ostatnim występem biało–niebieskich przed modernizacją obiektu.

O pierwszej połowie można powiedzieć tyle, że się odbyła. Oba zespoły nie miały pomysłu na grę, brakowało sytuacji podbramkowych, a na trybunach zawiało nudą.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Jedynie wśród gospodarzy można było dostrzec wolę zwycięstwa, ale nie przekładało się to na efekty. Strzały z dystansu Piaszczyka oraz Kowalskiego nie przyniosły spodziewanego zagrożenia, a kibice oglądający mecz po raz ostatni na zrujnowanym stadionie nie mieli powodu, by zapamiętać go na dłużej. Dopiero w 73’ miała miejsce pierwsza, a zarazem ostatnia okazja bramkowa. Bardzo dobrze w tej sytuacji zachował się arbiter, który nie przerwał gry po faulu w środkowej części boiska. Przywilej korzyści wykorzystał Paweł Walczak, który pokonał wychodzącego z bramki Wołkanowskiego. W końcówce meczu okazję miał również Piaszczyk, po akcji indywidualnej na przeszkodzie stanął jednak golkiper gości. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Karkonoszy i jest to najcenniejsza informacja ze stadionu przy ul. Złotniczej, który zmieni swoje oblicze przed Euro 2012. Kolejne spotkania sezonu 2011/2012 Karkonosze będą rozgrywały na stadionie przy ul. Lubańskiej.

Karkonosze Jelenia Góra – Puma Pietrzykowice 1:0 (0:0)

Karkonosze: Dubiel – Wawrzyniak, Gęca, Jurkowski, Bizoń, Walczak, Marek, Gałuszka, Krakówka, Kowalski, Piaszczyk. Zmiany: Kik, Rudnicki, Micek.

Puma: Wołkanowski – Zalewski, Kulej, Użałowicz, Kołodziński, Pingot, Holdenmajer, Przybyła, Reszka, Ciesielski. Zmiany: Delestowicz, Pierzga.