Czytających: 11915

Jelenia Góra: Wymęczone zwycięstwo

Wtorek, 5 czerwca 2018, 7:29
Aktualizacja: 8:08
Klub Sportowy Maciejowa, aby przedłużyć swoje nadzieje na walkę o awans do klasy A musiał pokonać przed własną publicznością WKS Pilchowice. Goście wielokrotnie pokazywali, że są w stanie powalczyć z każdym przeciwnikiem, nie inaczej było na stadionie przy ul. Lubańskiej.

Już w pierwszej akcji meczu gospodarze mogli otworzyć wynik spotkania Michał Szczotka minimalnie chybił. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać, bowiem w 4. minucie kapitalnym przeglądem sytuacji wykazał się Łukasz Krystecki. Zawodnik klubu z Pilchowic dojrzał wysuniętego bramkarza rywali i precyzyjnym lobem spod linii bocznej pola karnego umieścił piłkę w bramce. Krajewski tylko przyglądał się jak piłka wpada do jego bramki. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, jednak goście nadal byli aktywni w ataku. Dopiero w 25. minucie Michał Szczotka wykorzystał dokładne podanie z rzutu wolnego i uderzeniem z pierwszej piłki wyrównał stan spotkania. Jeszcze przed przerwą miejscowi mogli cieszyć się po raz drugi, kiedy to Jacek Gdeczyk zdobył bramkę na 2:1 (40. minuta). Zarówno do przerwy, jak i po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie i KS Maciejowa pokonał WKS Pilchowice 2:1.

Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki, w najbliższą niedzielę (10.07) Maciejowa zagra w Pławnej, a sezon zakończy spotkaniem z Kwisą Mroczkowice (17.06).

KS Maciejowa – WKS Pilchowice 2:1 (2:1)
KSM: Krajewski – Gdeczyk (46' Szymczak), Stanisławski (60' Wachel), Szczotka, Wieczorkiewicz, Ragus, Ziobro, Koszczewski, Mendelski, Gil, Martyniak.
WKS: Grzywiński – Rubin (69' Panasiewicz), Michalczewski, Ignalewski (30' Serafinowicz), Rubin, Ławniczek, T. Krystecki, Ł. Krystecki, Szczupakowski, Waleryk, Zych (57' Rumiński).