MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Wyłudził pieniądze podając się za policjanta

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 lipca 2016, 7:14
Aktualizacja: 7:20
Autor: 112
Fot. 112
82–letnia kobieta padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta i straciła kilkanaście tysięcy złotych. – Mężczyzna poinformował pokrzywdzoną, że jej oszczędności są zagrożone w związku z aferą w banku, a policja jest na tropie złodziei. Kobieta wypłaciła gotówkę, którą przekazała obcemu mężczyźnie. Oszust obiecał jej, że zwróci pieniądze po zdjęciu odcisków palców – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Do zdarzenia doszło we środę (27 lipca 2016 roku) około godziny 13.00. Do 82-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i poinformował, że policja wykryła w banku aferę i jej oszczędności mogą być ukradzione przez złodziei.

- W związku z tym pokrzywdzona wypłaciła z banku gotówkę, którą przekazała pod blokiem obcemu mężczyźnie. Pseudopolicjant obiecał jej, że pieniądze zostaną zwrócone po zdjęciu odcisków palców. Po przekazaniu pieniędzy oszust ponownie do niej zadzwonił i podziękował za pomoc w złapaniu szajki złodziei. Ponadto poinformował, że następnego dnia przyjdą do niej dyrektor banku oraz prokurator celem spisania protokołu – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska. - W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 22 , II piętro osobiście bądź telefonicznie – na nr 75/75-20-199 lub na nr alarmowy policji 997 – dodaje funkcjonariuszka.

Policja ostrzega, że przestępcy mogą podawać się za policjantów i obiecywać pomoc w zamian za pieniądze.

- Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie wolno też odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie należy wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy, osobom nieznanym. Nie wolno też wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem należy skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia oraz poinformowania o zajściu. O wszelkich podejrzanych telefonach należy też bezzwłocznie informować policję pod nr 75 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112 – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolizja na Wincentego Pola

Klasyki zjechały do Kowar

Śmierć na żwirowni

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~zaboberek 30-07-2016 9:26
Następny przypadek,kiedy wykorzystano naiwność i łatwowierność osób starszych dla których przedstawiciele władzy są uosobieniem prawowierności i uczciwości.Tu nasuwa się pewna refleksja,czy było to tylko przypadkowe oszustwo,czy też inspirowane przez kogoś z bliskiego otoczenia.Jak to możliwe,że zadzwoniono właśnie do osoby starszej i mającej jakieś oszczędności w banku?
~z 30-07-2016 10:31
też podejrzewam że te hieny nie przypadkiem wybierają ofiary,zapewne zwykle wystawia je ktoś kto je dobrze zna(rodzinka,opiekun??),wie że mają pieniądze i dadzą się na taką bajkę nabrać.
~żal 30-07-2016 11:58
Masakra. Ale trzeba być skończonym ch.... żeby robić takie numery
~kizior 30-07-2016 12:05
82 lata i do tego kobieta,wszystko jasne,mi tam jej nie szkoda,jest tylko obciążeniem dla zus-u
~ 30-07-2016 12:08
Bredzicie z tym wystawianiem ofiar przez rodziny. Do mojej babci też kilka lat temu dzwonili, ale usłyszałem jak rozmawia przez telefon i zorientowałem się o co chodzi. Zacząłem na migi babci pokazywać, że to oszustwo, ale żeby i tak się z gościem umówiła, a my w tym czasie wykręcaliśmy 997 z drugiego telefonu. Niestety babcia tak nieudolnie zaczęła namawiać złodzieja na przyjście do domu, że gość się od razu zorientował i rozłączył. A skąd złodziej ją wytrzasnął? Z książki telefonicznej, bo była tam wpisana pod staropolskim imieniem. Na dodatek nie miała żadnej większej gotówki, więc nie było z czego jej okradać. Ci goście obdzwaniają ludzi z książek telefonicznych i szukają imion w stylu Stanisława, Kazimiera, Henryka, Zenobia itp. 5 razy nie trafią, a raz trafią i wystarczy.
~do 12:08 30-07-2016 12:53
1 ofiarę znajdą z książki tel. a inną z wystawki przez rodzinkę więc nie bredź sam.
~ 30-07-2016 13:29
To są teorie nie poparte niczym, poza chorymi wynurzeniami Twojej psychiki. Policja, ani media w całym kraju ani razu nie pokazały żadnej sytuacji w którą by była uwikłana rodzina, więc daj se spokój. Ludzie, którzy okradają babcie na wnuczka robią to hurtowo, a ile mają babć w rodzinie? Jedną, dwie? Szybko by skończyli z braku osób do okradania.
~r. 30-07-2016 15:46
Złodzieja złapać i osądzić. Z drugiej strony jacy ci ludzie są tępi, że dają się nabierać na takie oczywiste przekręty. Już lepiej dać tę kasę klerowi, wiadomo, że oni są pazerni na pieniądze, wiadomo by było gdzie szukać.
~rysiek w swetrze 30-07-2016 21:13
klerowi to ty daj du..y tylo o wazelinie nie zapomnij @r
~zaboberek 30-07-2016 21:50
do ~kizior. Twój wpis jest tak niskiego lotu,że nie wymaga komentarza. Ty chyba po osiągnięciu wieku emerytalnego,uwolnisz ZUS od swojej osoby.
~ 30-07-2016 21:54
Osoby w podeszłym wieku często mają słabą pamięć i bliscy powinni to brać pod uwagę. Próbowałam znajomej starszej pani kilka razy mówić o różnych zagrożeniach, a ona za każdym razem sprawiała wrażenie, jakby wcześniej o tym nie słyszała.
~ 31-07-2016 4:04
Ech. Rozumiem wiek itd. Ale helloł - odciski palców - pieniadze w banku. Pewnie starsza Pani wyplacila te same ktore wplacila.
~aaaabbbbbb234242432 31-07-2016 14:02
Tak, bo bank przechowuje dokładnie te same banknoty, które się wpłaca, a bankomat na podstawie karty z bankomatu otwiera specjalną szafkę i teleportuje te banknoty w dowolne miejsce w kraju lub za granicą. Swoją drogą - ciekawe skąd wiedział, że babcia trzyma tyle kasy, że warto ryzykować.
~ssman 31-07-2016 20:38
Dobry smietnik wrzucili z ta afera w banku i odciskami palcow hehe. Propsy z niemiec ;d
~r. 1-08-2016 17:54
Rysiu w swetrze, wpisujesz się w obraz typowego katola. Zamiast argumentów szydzisz i wyzywasz no ale ktoś z tak wypranym mózgiem jak twój nie pokaże nic poza pogardą. Właź dalej czarnym w cztery litery i módl się do prezesa i jego marionetek. Nazwanie cię idiotą obrazi 5711687 osób takich jak ty dlatego tego nie zrobię. Swoim postem potwierdzasz tylko homo upodobania swoich właścicieli. Za swoją gorliwość w ich obronie zasłużyłeś na wypolerowanie kilku gał panom w czarnych kieckach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Jechała zbyt prędko

Tragiczny finał bójki

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%