MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wyłowili medale

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 27 marca 2007, 0:00
Autor: ROB
Fot. Wojciech Karp
Rewelacyjnie wypadli zawodnicy z naszego regionu w XXX Okręgowych Zawodach w Sześcioboju Myśliwskim, które odbyły się na strzelnicy we Wrocławiu.

Zawody te są konkurencją sportową, startujący strzelają m.in. do rzutek oraz do tarczy. Pochodząca z Piechowic a reprezentująca barwy Koła Myśliwskiego Głuszec z Lwówka Śląskiego drużyna w składzie: Wiktor Marconi oraz bracia Paweł i Grzegorz Pogorzelscy, zdobyła garść medali.
Wiktor Marconi okazał się najlepszy w tzw. klasie powszechnej, uzyskując 439 punktów na 500 możliwych. Drugie miejsce zajął Bogdan Markowski a trzecie – Grzegorz Pogorzelski.
W klasie mistrzowskiej zwyciężył Paweł Pogorzelski z wynikiem 427 punktów. Drugi był Wiesław Marona a na najniższym stopniu podium stanął Jacek Terlecki.
W zawodach wystartowało 65 strzelców z okręgu jeleniogórskiego. Ale to nie koniec osiągnięć naszych reprezentantów. Wiktor Marconi otrzymał puchar za najlepszy wynik zawodów. Koło Głuszec natomiast zdobyło pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii open. Warto podkreślić nieco słabszą postawę doświadczonych i niezwykle zasłużonych dla tego sportu zawodników. Józef Liczner, Krzysztof Zabuski, Piotr Gąsiorowski oraz Kazimierz Stopczyk znaleźli się poza podium w konkurencjach indywidualnych.
– Zawody były dla nas bardzo udane. Pewnie nie zajęlibyśmy pierwszego miejsca drużynowo, gdyby nie zaangażowanie trenera Wojciecha Karpia – powiedział Wiktor Marconi. – Warto podkreślić także wzorową organizację. To było przedsięwzięcie na europejskim poziomie – dodał.
Koło Głuszec zakwalifikowało się tym samym na mistrzostwa Polski kół. Jego członkowie natomiast znaleźli się w reprezentacji okręgu Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marsz Osobliwości

Zacięta i efektowna walka w Przesiece

Sudety w Gościńcu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ulyssenardin 27-03-2007 14:26
Głuszec RULES
~kilka godzin 27-03-2007 14:32
Nie no faktycznie, Liczner po za podium to był szok. Ale jego wychowankowie radzą sobie. Nawet zakładając, że Józek (tak jak i Piotrek G.) maja spadek formy to i tak młodzi Licznerowie i Markiewicz pokazali, iż nauka mistrza nie idzie w las. Uwaga Panowie ze Lwówka! Młode wilki nadchodzą.
~obserwator 29-03-2007 7:34
Gratuluję i życzę Kolegom z Głuszca jak najlepiej. To jest jeszcze jeden przykład na to, że należeć do KŁ "GŁUSZEC" Lwówek Śląski to zaszczyt. Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór!
~luzer 29-03-2007 11:03
Gratulacje dla chłopców z "Głuszca" DARZ BóR!!
~strzelec 30-03-2007 22:31
Szkoda, że nie mogłem tam być, ale i tak bym pewnie nie wygrał z tzw. chłopakami z "GłOSZCA". Gratuluje i Darz Bór!
~piotr czembrowski 31-03-2007 11:34
gratulacje dla całego KŁ Głuszec a w szczególności dla drogich kuzynów :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bez nudy w Rudawach

PiS apeluje do mieszkańców

Bilety MZK też podrożeją?

Mamy pierwszy kobiecy medal MŚ!  

Dużo drożej za śmieci

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
147
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%