MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Wyłowili medale

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 27 marca 2007, 0:00
Autor: ROB
Fot. Wojciech Karp
Rewelacyjnie wypadli zawodnicy z naszego regionu w XXX Okręgowych Zawodach w Sześcioboju Myśliwskim, które odbyły się na strzelnicy we Wrocławiu.

Zawody te są konkurencją sportową, startujący strzelają m.in. do rzutek oraz do tarczy. Pochodząca z Piechowic a reprezentująca barwy Koła Myśliwskiego Głuszec z Lwówka Śląskiego drużyna w składzie: Wiktor Marconi oraz bracia Paweł i Grzegorz Pogorzelscy, zdobyła garść medali.
Wiktor Marconi okazał się najlepszy w tzw. klasie powszechnej, uzyskując 439 punktów na 500 możliwych. Drugie miejsce zajął Bogdan Markowski a trzecie – Grzegorz Pogorzelski.
W klasie mistrzowskiej zwyciężył Paweł Pogorzelski z wynikiem 427 punktów. Drugi był Wiesław Marona a na najniższym stopniu podium stanął Jacek Terlecki.
W zawodach wystartowało 65 strzelców z okręgu jeleniogórskiego. Ale to nie koniec osiągnięć naszych reprezentantów. Wiktor Marconi otrzymał puchar za najlepszy wynik zawodów. Koło Głuszec natomiast zdobyło pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii open. Warto podkreślić nieco słabszą postawę doświadczonych i niezwykle zasłużonych dla tego sportu zawodników. Józef Liczner, Krzysztof Zabuski, Piotr Gąsiorowski oraz Kazimierz Stopczyk znaleźli się poza podium w konkurencjach indywidualnych.
– Zawody były dla nas bardzo udane. Pewnie nie zajęlibyśmy pierwszego miejsca drużynowo, gdyby nie zaangażowanie trenera Wojciecha Karpia – powiedział Wiktor Marconi. – Warto podkreślić także wzorową organizację. To było przedsięwzięcie na europejskim poziomie – dodał.
Koło Głuszec zakwalifikowało się tym samym na mistrzostwa Polski kół. Jego członkowie natomiast znaleźli się w reprezentacji okręgu Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ulyssenardin 27-03-2007 14:26
Głuszec RULES
~kilka godzin 27-03-2007 14:32
Nie no faktycznie, Liczner po za podium to był szok. Ale jego wychowankowie radzą sobie. Nawet zakładając, że Józek (tak jak i Piotrek G.) maja spadek formy to i tak młodzi Licznerowie i Markiewicz pokazali, iż nauka mistrza nie idzie w las. Uwaga Panowie ze Lwówka! Młode wilki nadchodzą.
~obserwator 29-03-2007 7:34
Gratuluję i życzę Kolegom z Głuszca jak najlepiej. To jest jeszcze jeden przykład na to, że należeć do KŁ "GŁUSZEC" Lwówek Śląski to zaszczyt. Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór!
~luzer 29-03-2007 11:03
Gratulacje dla chłopców z "Głuszca" DARZ BóR!!
~strzelec 30-03-2007 22:31
Szkoda, że nie mogłem tam być, ale i tak bym pewnie nie wygrał z tzw. chłopakami z "GłOSZCA". Gratuluje i Darz Bór!
~piotr czembrowski 31-03-2007 11:34
gratulacje dla całego KŁ Głuszec a w szczególności dla drogich kuzynów :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wraki wróciły po przerwie

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Śmierć na żwirowni

Kolarski weekend w Karkonoszach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%