MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wykruszają się ludzie z jeleniogórskiej Platformy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 kwietnia 2014, 9:52
Aktualizacja: Sobota, 12 kwietnia 2014, 8:11
Autor: Angela
Fot. Angela
Tomasz Kałużny nie jest już szefem klubu jeleniogórskich radnych Platformy Obywatelskiej. – Zamierzałem sam złożyć rezygnację, bo nie mogłem już patrzeć na działania Krzysztofa Kroczaka, czyli harcownika Huberta Papaja, ale podczas przerwy w ostatniej sesji (8.04) H. Papaj wydał dyspozycję klubowi przez zestaw głośnomówiący powołania nowego przewodniczącego – mówi Tomasz Kałużny. Jego miejsce zajął Piotr Miedziński.

Szefem klubu jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej Tomasz Kałużny był od kwietnia minionego roku, czyli po rezygnacji z tej funkcji Leszka Wrotniewskiego wybranego na przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Młody przewodniczący klubu już w grudniu minionego roku zapowiadał, że zrezygnuje z tej funkcji i wystąpi z klubu PO, jeśli radny Krzysztof Kroczak nie zacznie się stosować do decyzji klubu.

- Chodziło o łamanie dyscypliny klubowej (m.in. w sprawie budżetu i uchwały śmieciowej), ale przede wszystkim o występowanie Krzysztofa Kroczaka przeciwko członkom Platformy Obywatelskiej – mówi radny Tomasz Kałużny. – Kiedyś byliśmy demokratycznym klubem, który podejmował trudne decyzje większością głosów i pozostali ją respektowali. Oprócz Krzysztofa Kroczaka, którego ja nazywam harcownikiem Huberta Papaja. Największe problemy z nim zaczęły się bowiem właśnie po tym, jak H. Papaj stracił stanowisko wiceprezydenta. Wówczas nastąpił podział w klubie klubu i radni musieli zacząć się opowiadać po jakieś stronie. Zwracałem się z prośbą do Huberta Papaja o pomoc w zdyscyplinowaniu K. Kroczaka i zapanowaniem nad dzielącym się Klubem. Dopiero po moich naciskach został on pouczony, ale od tego czasu nic się nie zmieniło. Dlatego nosiłem się z zamiarem zrezygnowania z funkcji przewodniczącego, informowałem o tym Huberta Papaja sms-owo dwukrotnie. Przed sesją poinformowałem H. Papaja o tym, że złożę pisemną rezygnację. W przerwie sesji
H. Papaj zadzwonił jednak do klubu i przez zestaw głośnomówiący wydał dyspozycję, by wybrać nowego przewodniczącego, rekomendując na to stanowisko Piotra Miedzińskiego – dodaje Tomasz Kałużny.

Tomasz Kałużny dodaje, że ostatecznie wyleczył się z polityki, która w obecnie w Jeleniej Górze jest już bezpardonową walką przeciwko Marcinowi Zawile.

- Boli mnie to, że politycy przekładają własny interes, nad dobro społeczeństwa, któremu mają służyć – dodaje T. Kałużny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Minka na sobotni wieczór

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~18 sqandal 11-04-2014 10:23
.... < nic się nie stało , panowie nic się nie stało > to tylko walka wewnętrzna o korytko. Spokojnie jakoś tam się pogodzą przeca jest te korytko znowu nie takie male . A tak na powaznie to niepowazne sa te gierki (
~hallo 11-04-2014 10:25
przeciz widzicie ze PEŁO TO bagno i tak jest wszedzie to jest mafua w białych rekawiczkach
~ad 11-04-2014 10:28
radny Kałużny wyleczył się z polityki,wzruszające......dla przypomnienia głosował za wszystkimi uchwałami zwiększającymi obciążenia mieszkańców Jeleniej Góry,głosował na szkodę mieszkańców.
~ 11-04-2014 10:32
Kałużny czy Miedziński jeden *** tym panom już podziękujemy! przegonić to POPiSowe towarzystwo z dostawką w postaci SLD!
~Nakaz 11-04-2014 10:52
Szkoda pana Kałużnego. Obrzydliwe sa natomiast metody Papaja. Co to ma wspólnego z jakakolwiek demokracją? Jeleniogórska frakcja Protasiewicza- Buteleczki pod rzadami Papaja stacza sie powoli na dno. Na litość Boską zachowaj Papaj chociaż pozory demokracji! Poza tym jak można wydawać nakaz wyboru młodego niedoswiadczonego Miedzińskiego na przewodniczącego? Młodzian Miedziński skompromitował wobec Polski nasze piękne Miasto swoją nieodpowiedzialna akcja na rzecz parkowania na grobach zmarłych mieszkańców Jeleniej Góry /Gazeta Wrocławska, Jelonka, */. Miedziński podobno wysłał w tym celu pismo do prezydenta. Żądam podania do publicznej wiadomości treści owego pisma!
~koperfilc 11-04-2014 11:11
Funkcjonariusze z PO opuszczają tonący okręt..... Ale my,wyborcy pamiętamy o was ,i wy też nas popamiętacie......
~Prośba 11-04-2014 11:21
Moi młodsi koledzy, osiągnijcie coś w życiu zawodowym a dopiero później wejście się za polityką aby służyć innym ludziom!!!!!!!!!!!!!
~adwokat 11-04-2014 11:44
Muszę stanąć w obronie radnego Kroczaka. W poprzednich kadencjach, jak nikt z obecnych radnych, brał udział w sesjach i komisjach jako mieszkaniec i obserwator lub jako osoba oddelegowana przez Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych. To zakłamanie, jakie częstokroć widział, to załatwianie interesów pod wzniosłymi hasłami, budziło jego zdumienie i nie mógł się z tym pogodzić. Myślę, że tak jest i tym razem. Po prostu nie może pogodzić się ze sprawami, które usiłuje się przeforsować pod płaszczykiem dyscypliny klubowej lub pod hasłem nieznoszącym sprzeciwu: "Dla dobra mieszkańców"...
~buuu 11-04-2014 12:16
No i PO tonie... najwyższy czas.
~XYZ 11-04-2014 12:20
Pan Kroczak wiele razy wyłamywał się ale tylko i wyłącznie dla dobra mieszkańców. Dzięki Panu Kroczakowi mniej płacimy za śmieci oraz wiele rzeczy zostało zrobionych. Pan Kałużny ani razu nie wstawił się za mieszkańcami ale za swoimi kolegami z partii. Kolejna rzecz, postarajcie się spotkać z Panami Kałużny i Kroczak i zobaczycie z kim szybciej przyjdzie Wam mieszkańcom porozmawiać. Panie Krzysztofie niech Pan dalej czyni to czego nikt inny w PO nie czynił! Kolejna sprawa którą mogłaby jelonka poruszyć. CO Z BASENO- BOISKIEM! Był Pan Prezydent na Złotniczej, wszystko naprawione, ale jednak woda dalej stoi i stać będzie. Tylko dlaczego wydaje się miliony z pieniędzy podatników, podpisuje odbiór prac a stadion niszczeje bo wciąż woda nie jest odprowadzana!
~oko 11-04-2014 12:33
juz nie ma co krasc... hi hi hi pacholki obcego biznesu... 6 lat niszcza gospodarke NARODOWA
~badacz 11-04-2014 13:09
Sytuacja PO w Jeleniej Górze, jest fragmentem tego, co dzieje się w PO w skali kraju. Ta formacja tonie. Na naszych oczach zachodzi demontaż Państwa. Wybory jako swoisty katalizator dokonają upadku tej formacji, okazało się bowiem, że ustrój liberalny, a raczej neoliberalny, wdrażany przez PO jest stokroć gorszy niż komuna.
~lol 11-04-2014 13:43
nadszedł już czas - teraz jeszcze w wyborach zagłosujemy na inną partie i dobijemy PO i w kraju i w J.G. - za te 7 lat należy się stosowna kara (wyborcza)
~lx 11-04-2014 14:07
O ile się orientuję, to P. Kałużny nie był, ani nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej, więc tu akurat nic się nie wykruszyło. W poprzedniej kadencji Platforma miała czterech przewodniczących - każdy był średnio jeden rok i nie byo z tego powodu żadnego halo. Tak to już jest w polityce, że jedni odchodzą a na ich miejsce przychodza inni. Nie ma co się tym emocjonować, bo to jest akurat naturalne zjawisko.
~ 11-04-2014 14:18
DOLNOŚLĄZAK. Jeleniogórskie PO wcale nie tonie, lecz przechodzi chwilowy kryzys, wywołany bratobójczą walką. Złego początki miały miejsce już w I kw. 2013 r., gdy z inspiracji ViP-a PO-partii w porozumieniu z ViP-em partii nie całkiem - wobec PO - konkurencyjnej /kolaborującego z PO jako organizacja pozarządowa/ /nazwiska zachowam dla siebie/, zgotowano przeciw prezydentowi Zawile nagonkę z nieudaną próbą referendum. Organizacyjnie pozarządowy bezrobotny działacz, firmujący referendalną akcję, posłużył jako szyld. A w rzeczywistości jako kozioł ofiarny. To wtedy - część członków P0-partii - zamiast wspierać swojego prezydenta - zapoczątkowała próbę jego usunięcia, z zamieram desygnowania /na rok przed wyborami samorządowymi/ na jego miejsce - przewodniczącego PO-partii. DOLNOŚLĄZAK cdn.
rymcycymcy 11-04-2014 14:34
"...Boli mnie to, że politycy przekładają własny interes, nad dobro społeczeństwa, któremu mają służyć..." :) ...o proszę jaka piękna przemiana ...jak polityk dostaje kopa, to się w nim nawet altruizm odradza ! :)
~ 11-04-2014 14:49
Cd. z 14:18. Prezydent, który doskonale poznał mechanizmy intrygi POlitycznej - zastosowanej wobec swojego POprzednika - zorientował się co szykują mu jego partyjni kamraci przy udziale niektórych organizacji pozarządowych. Organizacji, nad którymi kontrolę sprawuje pewien magistracki urzędnik, powołany w VI.2011 r. - dla dbałości o wizerunek prezydenta. Część z tych organizacji, widząc do jakich niecnych celów jest wykorzystywana, w porę wycofała się na upatrzone pozycje, przyglądając się jak anty-Zawilowa intryga się rozwija. Te wydarzenia dały początek rozłamu w PO-parti. Dziś w PO jest anty-Zawiłowo lub pro-Papajowo, albo odwrotnie. Sytuacja - w jeszcze rządzącej PO-partii - przekłada się na inne dziedziny życia - nie tylko politycznego - w naszym mieście. DOLNOŚLĄZAK cdn.
~ 11-04-2014 15:15
Cd. z 14:49. W malutkiej PO-partyjce - chyba /?/ członków 50+1, niczym % w zarządach spółek skarbu państwa - są ludzie wartościowi, którzy związali się z PO nie dla apanaży. Doskonale rozumieją swoją służebną rolę wobec Jeleniogórzan. Niektórych miałem zaszczyt poznać. Życzę PO-partii zakopania "toporów wojennych" i w okresie 4-ro paku wyborczego ukierunkowania działań na stworzenie oferty programowej dla mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. Administrowany przez PO KARR, powinien w tym pomóc /chyba mają jakiś pomysł na rozwój regionalny?/. Do czasu unormowania wewnętrznej sytuacji w PO-partii, inne ugrupowania i kanapy polityczne winny zaniechać wchodzenia z PO w jakikolwiek układ, gdyż grozi to śmiercią lub trwałym kalectwem własnej formacji. DOLNOŚLĄZAK
~ppp 11-04-2014 15:24
Peło to i najwyzszy czas i Tuska rozliczyc ..........
Nοstradamus 11-04-2014 15:24
Pan Papaj to tragedia tego miasta. Wielokrotnie miałem wątpliwą przyjemność rozmawiania z nim i prowadzenia projektów, w 100% nieudanych projektów gdyż po prostu Pan Papaj jest zwyczajnym PIANOBIJĄCĄ. Uprzedzam mieszkańców że z kim jak z kim ale z Panem Papajem nie warto w ogóle rozmawiać, to strata czasu. Aby jednak nie wyjść na fana Pana Zawiły, dodam że ten drugi wcale nie jest lepszy. Zasadniczo to jeleniogórska PO 90% swojego czasu i energii marnuje na partyjne szachy... ku nieszczęściu mieszkańców tej Czerwonej Doliny.
~ 11-04-2014 15:39
Nostradamusie, szczytowałem w zeszłym tygodniu na wierzchołku Śnieżki. U stóp miałem - groszkowato zazielenioną - Kotlinę Jeleniogórską. Albo cierpisz na PRL-owski syndrom styropianowca, albo okulistycznie jesteś zwichrowany Czy zdiagnozowano o Ciebie daltonizm? DOLNOŚLĄZAK.
~Bezdomny 11-04-2014 16:28
W jesiennych wyborach do samorządu, musimy podziękować niektórym osobom brylującym na lokalnym rynku polityki.To oni znaleźli sobie sposób na zycie i dobre pieniądze.My,wszyscy na nich płacimy grube tysiące a wmieście widać tylko rosnące bezrobocie.Takie osoby jak:Zawiła,Łuzniak,Czernow,Grochala,Tomera,Wrotniewski itd.,muszą raz na zawsze zniknąć z sceny politycznej w naszym miescie.Na nich wszystkich ,czeka tutejszy urząd pracy.
~ 11-04-2014 16:38
Ależ p. Kałużny od kiedy to PO działa dla dobra obywateli? Przecież wy jesteście komuną nr.2 jeszcze "gorszą" od tamtej.
~dax 11-04-2014 17:49
do 16:38 trafiłeś Pan w samo sedno!
~zdzich 11-04-2014 17:49
Może ktoś się zainteresuje jak pan Tomasz K. zrobił sobie wraz z sąsiadami prywatny parking przy ul Okrężnej na terenie placu zabaw!!!To ciekawe że niektórzy mogą sobie na własność przywłaszczyć teren przeznaczony dla dzieci
~ 11-04-2014 18:33
Do 18.07 tak tego p. wyrzucono na tzw. radzie wojewódzkiej PO z listy do EP. Oni ci z PO prowadza tylko i wyłącznie walkę pod dywanem o władzę.
~cieplic 11-04-2014 20:31
brawo za odwagę tak samo myślę ,że to jest walka przeciwko prezydentowi, bo trzeba własnymi stołki obstawić
~rencista 11-04-2014 21:03
dlaczego stale sa ci sami radni jak gajewski. szarzynski ktorzy zalatwiaja swoje interesy/biedronkaw cieplicach/.czernow zawila i inni.tylko oni maja monopol na wladze w miescie, czas na innych.
~S.Sudoł 11-04-2014 21:10
Normalnie szacun dla Kałuznego. Ale Tomaszu głowa do Góry! Ponoć to mieczem wojuje to juz od miecza zginął :-)
~ccc 11-04-2014 21:49
OJ KAŁUŻNY
~Pelagia 11-04-2014 21:56
Na temat H. Papaja mam tylko i wyłącznie negatywne zdanie . Mały człowieczek !!! Dalszy ciąg w tym temacie nastapi , już wkrótce .
~rydzyk 11-04-2014 23:28
https://www.youtube.com/watch?v=PmxDIe90pOs
~Krzysztof 44 12-04-2014 8:30
Chcąc zagryzć Prezydenta Zawiłę zagryzają się sami.Kiepska to strategia a efekty dające się przewidzieć.Smutne to i niestety prawdziwe,a szkoda takiej ilości straconej energii.Ciągle wyłazi na wierzch przerost ambicji nad możliwościami i ciągły brak myślenia o tym,co dookoła,że to NASZE MIESZKAŃCÓW MIASTO.
~LIRA 12-04-2014 9:54
Papaj, Kroczak, Miedziński, Wrotniewsk… Sama obrzydliwość.
~Michałek 12-04-2014 9:57
Papaj rządzi PO jak mafioso - wydaje dyspozycje przez telefon. Mam pytanie. Czy tego papaja można wysłać w kosmos?
~Liroy 12-04-2014 10:04
Hubert Papaj jest osobą przemądrzałą i arogancką. Rozkłada PO w Jeleniej Górze. Nie wykluczone, ......., czego mu z całego serca gorąco życzę.
~szkoda jg 12-04-2014 11:17
H Papaj to uczeń B Sawickiej i Samobrony na efekty nie będzie trzeba długo czekać
~ 12-04-2014 12:03
Cd.~ z godz. 15:15 PO-partia, po 2-krotnie wygranych wyborach, poczuła się tak pewnie, że zaczęła ignorować inne ugrupowania. Akuszerem jej sukcesów był tylko 1 człowiek - pan od społecznego dialogu. Z wykształcenia politolog, który praktyczną naukę zawodu - za PRL - odbywał, między innymi, w politycznym jeleniogórskim wojewódzkim Cambridge. W okresie średniego Gierka dwaj smarkacze pożarli się, który z nich ma być wojewódzkim szefem ZSMP. Za gówniarzy zadecydowali Ci z Kochanowskiego. Pan od dialogu poczuł się upokorzony, gdyż dostał przydział na z-cę szefa d/s kształcenia ideologicznego i propagandy. Od tego momentu między nim a jego ówczesnym pryncypałem wywiązała się "szorstka przyjaźń, która po dziś dzień trwa. DOLNOŚLĄZAK cdn
~ 12-04-2014 12:20
Jelenia Góra i PO, to się jakoś nie klei:)
~ 12-04-2014 12:32
A kto był wtedy pryncypałem?
~ 12-04-2014 12:42
Cd. ~ z 12:03. Po klęsce PRL-u "szorstcy przyjaciele" znaleźli sobie miejsce w konkurencyjnych partiach. Jednemu z nich udało się być wiceszefem miasta za I Zawiły. Drugi - w międzyczasie - szlifował korytarze szkoły specjalnej, jako jej dyrektor. A, jako nieokiełznany zwierzak polityczny, zaoferował swój talent i usługi nowej partii. Jako polityczny prestygitator pokazał amatorom nowej partii kilka sztuczek. Zyskał ich uznanie i - pomimo PZPR-owskiej przeszłości - został ciepło przyjęty na partii łono. Jego dziełem propagandowo-wizerunkowym, jest - między innymi - słynna na cały kraj była posłanka Beata. Natomiast współcześnie, jako dialogowy, zakolegował się politycznie z ViP-em ugrupowania wobec PO nie całkiem opozycyjnego, w którym działa jego"szorstki przyjaciel". DOLNOŚLĄZAK.
~Dron 12-04-2014 14:42
Ludzie zróbcie coś z tym Papajem. On nie jest lojalny i gra tylko na siebie. Uważa się za Bóg wie kogo, a rak naprawdę jest mierny. Panie Zawiła, dobrze że go Pan wyrzucił. Takich nam nie potrzeba w Jeleniej Górze. Dałbym mu na nilet byle chcial stąd wyjechać byle dalej.
~Kazimierz 12-04-2014 16:02
Panie Tomaszu, ruki pa szwam ! Niech Pan korzysta z okazji, a nerwy na wodze. Z własnego doświadczenia, radzę Panu z serca. Cisze jedziesz, dalsze budziesz. Ja, poprzez takie właśnie obrażanie się, straciłem kilka szans, które dała mi historia. Dzisiaj wiem, że gdybym miał więcej cierpliwości, mógłbym dużo zyskać; zarówno szacunku otoczenia, jak i powagi osobistej. Teraz dopiero naprawiałbym świat. Niestety, jest już za późno.
~ja 12-04-2014 17:36
Dziennikarze w Jelonki - nikt sie nie wykrusza, Pan Tomasz nie jest członkiem PO , a powiem wiecej do PO wstępują coraz to nowe osoby, tak trzymać
~kalambur 12-04-2014 21:05
Nie będę głosował na partię w której jest Kroczak. To żenująca osoba o niskiej kulturze politycznej. Mam duży szacunek dla Kałużnego. Namówiłem już około 10 osób z mojej rodziny i agituję wśród znajomych by nie głosowali na partię w której jest Kroczak.
~Lucyfer 12-04-2014 21:15
Szczury uciekają z tonącego okrętu...
~Kibol 12-04-2014 23:43
Papaj to ...!!!.Karierowicz i niespełniony człowiek.Bardzo dobrze ze Go wywalili z PO.W kolejce dla oczyszczenia szeregów stoi Miedzinski,Wieckowski i Mazur!!!!.To ludzie którzy dla kariery i kasy gotowi sie sprzedać każdemu.Lecz jeleniogorska PO przetrwa z pozostałymi,uczciwymi członkami.Tego Wam moi drodzy życzymy!!!!!.
Dzidek 13-04-2014 6:03
O czym Wy ludzie piszecie? Jaka klasa polityczna , czy politycy? Macie poniżej próbę "skoku na kasę" kilku tysięcy ludzi, w którym brali udział wszyscy Radni i Zarząd Miasta - http://free.of.pl/x/xboxik/czynsz/WojewodaWSA.pdf
~Six 13-04-2014 8:54
Jak na takich PeOsiów mógł ktoś oddać swój głos. Budzą większą odrazę niż byli funkcjonariusze PZPR (obecnie SLD)!!!!!
~kasa 13-04-2014 18:34
dosc platformy narobili dlugow jak zadna partia same afery nie ma kto ich rozliczyc o ludzi nic nie dbaja tylko o sobie mysla musimy myslec koga wybieramy koniec z nimi
~ 13-04-2014 20:40
Papaj jest już skończony w naszym mieście po tym, co zrobił w Karpaczu. Nikt normalny na niego nie zagłosuje. Koniec, kropka.
~ola 14-04-2014 14:04
a karierowicz z dziwiszowa trwa przy korycie
~ 1-05-2014 11:10
Dopoki Papaj i jego kolesie beda w PO, ja i moje liczne otoczenie nigdy nie odda glosu na ta partie. BETON I DOROBKIEWICZE ----STOP.
~html 4-05-2014 7:22
http://www.gazetawroclawska.pl/plebiscyt/269,najlepszy-kandydat-na-europosla,id,t.html Uczciwy człowiek,warto zagłosować!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
249
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%