MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Wykłady, warsztaty i wystawa na Festiwalu Teatrów Ulicznych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 28 lipca 2013, 8:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2013, 6:57
Autor: Elster
Fot. Organizator
W czwartek, 1 sierpnia, rozpoczyna się Festiwal „31 lat Teatrów Ulicznych w Polsce”. Projekt Agencji Koncertowo–Wydawniczej SOLO obok zaproszonych teatrów z Polski, Hiszpanii i Kraju Beskitów przewiduje także wykłady, warsztaty teatralne i wystawę fotografii.

W tym roku w programie znalazła się trzydniowa sesja warsztatowa - w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia w BWA. Warsztaty improwizacji teatralnej pt. „Migrar” poprowadzi hiszpańska grupa Kamchàtka, młody zespół teatru ulicznego, stworzony przez grupę artystów uprawiających różne dyscypliny sztuki. W swoich spektaklach badają oni przestrzeń publiczną i nawiązują dialog z widzami.

Warsztaty są bezpłatne. Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania na dole strony http://www.agencjasolo.pl/e/31-teatrow-ulicznych-w-polsce) i odesłać na adres: aglownia@agencjasolo.pl . Dodatkowe informacje - tel. 697 56-58-40.

Poza warsztatami – 1 sierpnia (czwartek) o godz. 16.00 w BWA - wykład „Teatr Uliczny w Polsce” wygłosi Jerzy Zoń, na co dzień szef Teatru KTO z Krakowa, który w latach 1989-95 pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Swój pierwszy spektakl uliczny „Parada ponurych” wystawił podczas jubileuszowego 5. festiwalu w Jeleniej Górze w 1986 r. To wtedy zafascynował się przestrzenią i pirotechniką. Sześć lat później założył analogiczny festiwal w Krakowie.

Z kolei dzień później – 2 sierpnia (piątek) o godz. 16.00 w BWA – Jordi Bertran, aktualnie dyrektor wykonawczy Fundacji Śródziemnomorskiej FIRA, opowie historię Teatrów Ulicznych w Hiszpanii.

W różnych miejscach Jeleniej Góry (m.in. punktach usługowych czy w witrynach sklepowych) do 2 sierpnia można oglądać zdjęcia, ilustrujące historię Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Autorem zdjęć jest Jacek Jaśko, który swoje prace poza Polską pokazywał m.in. w Aarhus (Dania), Berlinie, Hunfled, Monschau, Weisswasser (Niemcy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Zlot Klasyków w Kowarach  

Szef gangu zatrzymany

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~M. Kamiński 28-07-2013 12:09
Wyszło zamieszanie z tym festiwalem. Jedni organizatorzy działają sobie, drudzy sobie, a turyści i mieszkańcy czują się zdezinformowani. Niektórzy czekają na otwarcie festiwalu do 3 sierpnia, inni wyjeżdżają już 2 sierpnia po jego zakończeniu. Prawie nikt nie wie, ile tak naprawdę trwa festiwal. Jeden plakat nie informuje o drugiej imprezie, drugi o pierwszej. Trudno nawet mówić o wspólnej koncepcji artystycznej. Media jak widać powyżej też się w tym nie mogą zorientować: czy to jest konkurencja, czy niedopatrzenie organizacyjne? Czy w tej sytuacji nazwa MFTU nie powinna podlegać ochronie prawnej jak np. "Gitarą i piórem"?
~ 28-07-2013 17:29
to miasto potrzebuje tworczego zamieszania i fermentu bo inaczej kompletnie usnie mam w d....... jak sie festiwal nazywa i kto go organizuje wazne zeby bylo jak kiedys czyli grupy teatralne z calego swiata masa ludzi na ulicach turysci z zazdroscia i wypiekami na twarzach ogladajacy spektakle ktorych nie mieli szans zobaczyc w swoich miastach zachwyceni jeleniogorzanie bo hotele przepelnine.knajpy wypelnine po brzegi w sklepach ruch i festiwal trwajacy tydzien.Kultura i biznes tak funkcjonuje swiat a Pan drogi przedmowco niech nie szuka dziury w calym,miasto oblepione plakatami reklama w gazetach,internecie trzeba czytac i na teatry, mam nadzieje ze wreszcie sie bedzie dzialo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Bezpieczniej nad Kaczawą

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
697
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%