MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wykłady o otępieniu i demencji w KSON–ie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 października 2019, 11:08
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2019, 9:31
Autor: KSON
Fot. Organizator
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zaprasza na spotkania w formie wykładów informacyjno – edukacyjnych w ramach projektu: "Edukacyjny program dla opiekunów i rodzin osób z niepełnosprawnością typu otępiennego w szczególnością z chorobą Alzheimera" współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

"Zrozumieć osobę starszą, czyli jak z wiekiem zmienia się myślenie, przeżywanie, zachowania. Zaburzenia psychiczne u osób starszych. Jak rozmawiać z osobami starszymi oraz z osobami dotkniętymi otępieniem i demencją" - to pierwszy z trzech wykładów. Rozpocznie się on o godzinie 11:00 w sobotę 12 października 2019 w siedzibie KSON w Jeleniej Górze (Osiedle Robotnicze 47A) i potrwa około 4 godziny. Wykład poprowadzi mgr Szymon Trzebuniak - psycholog, psychoterapeuta.

Tematy następnych wykładów: "Trudności w opiece nad osobami starszymi. Poświęcenie, przemęczenie, irytacja, bezsilność, stres - jak pomagając bliskim, chronić siebie. Otępienie z perspektywy osoby nim dotkniętej, osoby bliskiej, specjalisty. Otępienie u bliskiej osoby - co możemy zrobić, a czego nie..." oraz " Choroba Alzheimera i inne schorzenia o podłożu neurodegeneracyjnym - epidemiologia, czynniki ryzyka, objawy, leczenie"

Szczegółowe informację można uzyskać w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, ul. Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze lub pod numerem telefon 75 75 24 254 w godzinach od 9.00 do 16.00 lub przez e-mail: biuro@kson.pl

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Potrzebna karetka

Stop marginalizacji średnich miast

Koncert Papieski  

Była gala z nagrodami

Głosowanie w JBO  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Nagrody dla nauczycieli

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
663
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
20%