MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wykazali się oryginalnością w nakrywaniu wigilijnego stołu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 grudnia 2011, 9:05
Aktualizacja: 9:07
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Uczniowie z dziewięciu jeleniogórskich szkół średnich wzięli udział w konkursie nakrycia stołów „Bożonarodzeniowe trendy”, zorganizowanym w ramach projektu „Moja mała ojczyzna”, który odbył się dziś w Restauracji „Bosman”.

Komu brakuje pomysłów, aby zaskoczyć swoich gości nowymi aranżacjami bożonarodzeniowymi, może podejrzeć je od jeleniogórskich licealistów. Każda ze szkół w ramach projektu „Moja mała ojczyna” przygotowuje swój własny konkurs np. historyczny, czy na regionalną potrawę. Tym razem konkurs wymyślili uczniowie z ZSLiZ nr 2.

- W spotkaniu uczestniczyły reprezentacje „Ekonoma”, „Norwida”, „Handlówki”, „Leśnika”, „Żeroma”, „Rzemiosł”, „Mechanika”, nie zabrakło uczniów z Sobieszowa. Chcieliśmy pokazać jak oryginalnie można przybrać wigilijny stół. Każda ze szkół, która zgłosiła się do konkursu musiała zaprezentować swój własny pomysł na świąteczne nakrycie. Oceniane były wrażenia ogólne, nawiązanie do tradycji, walory estetyczne, dobór produktów i zastosowanie technik dekoracji – powiedziała Edyta Rząsa, koordynator z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2.

Nie zabrakło szopek, choinek, suszonych owoców, sianka, szyszek, pierników, a nawet Pisma Świętego. Warto podkreślić, że wielu uczniów szkół gastronomicznych ma praktyki właśnie w Restauracji „Bosman”.

- Konkurs jest już trzecim etapem projektu „Moja mała ojczyzna”. Liczymy na mobilizację szkół, aby włączały się w akcję. W każdej szkole powstaje plan zwiedzania okolicy, uczniowie zbierają punkty i otrzymują odznaczenia, zieloną, srebrną i w tym roku złotą – dodała Kazimiera Pitera z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, koordynator projektu „Moja mała ojczyzna”.

Pierwsze miejsce w konkursie wywalczyły Weronika Kretkiewicz i Angelika Górecka z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, pod opieką Agnieszki Pacek. Za nimi uplasowali się Natalia Przygoda i Tomasz Janiczak z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych, pod opieką Elżbiety Owczarek. Trzecie miejsce zajęły Marta Kopacz i Aldona Jamro z Zespół Rzemiosł Artystycznych, pod opieką Krzysztofa Raczka. Wyróżnienie zdobyły Elżbieta Gałęska i Katarzyna Sikorska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, pod opieką Agnieszki Słowik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Dla odnowy wsi

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~//////////// 10-12-2011 9:45
Weroniko i Angeliko (Patrycjo :-)) GRATULUJĘ wiedziałam , ze jesteście NAJLEPSZE
~Jakub Thauer 10-12-2011 11:09
Dzięki za pominięcie Elektronika :)
~aa 10-12-2011 11:33
I Gastronoma ;)
~ 10-12-2011 12:28
wszystko pięknie ładnie,ale wygrana handlówki nie powinna mieć miejsca... Chyba samo to, że "wylosowali" duży stół przy którym przed oficjalnym rozpoczęciem i losowaniami cały czas siedzieli i mieli przystosowane elementy dekoracyjne tylko i wyłącznie do tego stołu. To nie było nakrycie wigilijne tylko bardziej weselne... Stół szkoły z ul.leśnej powinien wygrać, był cudowny i tyle pracy w to włożyli! (wiem, bo również uczestniczyłam w tym konkursie reprezentując moją szkołę i wszytko widziałam na własne oczy!) jakaś porażka ;/
~miejscowy 10-12-2011 14:36
Jaka mała ojczyzna? Ojczyznę mamy jedną i to dosyć dużą. Dla Polaków jest to Polska.
~michalinka 10-12-2011 16:16
Cały konkurs na bank był oszustwem. Dziwne, że był jeden jedyny długi stół a handrówka wylosowała akurat ten. Fakt pewnie się napracowały przy tym łańcuchu ale całość kojarzy mi się bardziej ze stołem z kościoła z tym wiszącym. Ciekawe jakby to zrobiły na kwadratowym. A stół Żeroma który zajął wyróżnienie to kompletna porażka, trzeba było się ich zapytać czy będą terez jeść barszcz z płatkami róż, które były w talerzach. Jedyne słuszne miejsce w pierwszej 3 to Rzemiosła. A Ekonom, który miał najbardziej poprawny według regulaminu był przedostatni, to chyba jakieś żarty są.
~kmam 10-12-2011 17:54
Mnie osobiście najbardziej się podoba stół z fotek 9-10, drugi 5-6, trzeci z 1 fotki, następny 2 , 4. Nie podoba mi się stół którego część zapadła się pod podłogę (z fotki 3) i obrus z dekoracją pozostał na podłodze ... przypomina mi trochę tren sukni ślubnej ;) Czy moglibyście mi powiedzieć która szkoła robiła stół na której fotce?
Piipi Jelonkowa 10-12-2011 18:50
..dla - [~Miejscowy ] .. hmmm ?? Ojczyzna musi byc mala ..aby sie zmiescic w malym czlowieka serduszku ! Dopiero .. pozniej,gdy zaczyna nasze serce myslec .. jest Ona Wielka !
~ 10-12-2011 19:16
najsprawiedliwsze w tyn konkursie było jury, ludzie całkowicie obcy szkole, nie znali ani uczestników ani szkół,stół z leśnej byłby ładny gdyby obrus na nim był biały i tylko dlatego przegrali, wygrał stół bardzo nowoczesny można powiedzieć ekstrawagancki i ok taki podobał się jury i dajcie ludzie spokój,
~zazdrościcie 10-12-2011 22:04
najpiękniejszy stół był handlówki.. oryginalny pomysł... każdy zazdrości i nie potrafi przyznać racji.. nie było w tym konkursie żadnego oszustwa pajace... Dziewczynki nie słuchajcie tego co tu piszą..bo ludzie z zazdrości... srają w gacie.. :) :) Gratulacje dla was i dla waszej Opiekunki wspaniałej nauczycieli i i doradczyni Pani ,, Agnieszki Pacek'' :) :)
~............ 11-12-2011 8:52
Mnie najbardziej podobał się stół z fotki 9-10, na drugim miejscu ten z biblią. A ten z szopką to jeszcze stół czy już szopka wigilijna do kościoła? Stół nie może być przeładowany, bo robi się bałagan na stole i nie wiadomo czy można przy nim jeść, czy uważać na dekoracje, a jeść lepiej w innym miejscu.
~uczennica 11-12-2011 10:22
A czyj stół widnieje na zdjęciach 9-10? Bardzo mi się podoba. Jest schludny, nie przeładowany i elegancki. Bardzo podoba mi się kolorystyka. Chętnie zjadłabym posiłek przy takim stole. Inne... wręcz obładowane gałązkami, posypane siankiem, okruszkami. Ja wiem, że to wszystko ma związek z Bożym Narodzeniem ale naprawdę dla mnie liczy się minimalizm i prostota jednocześnie kryjące w sobie piękno.
~Walduś 11-12-2011 10:48
do~uczennica-to stół "Mechanika"-niestety mało punktów za wypowiedź, mało symboli Bożonarodzeniowych....ale stół piękny, bardzo estetyczny.
~MaaaaałaxD 11-12-2011 19:36
Myślcie jak chcecie mi sie właśnie podoba ten stół który wygrał ;D a osoba która sie wypowiada że to było oszustwo to zazdrości bo sama by nie wpadła na taki pomysł zrobienia stołu i tyle .... a dziewczyny z tego co wiem to były przygotowane do tego żeby ten łańcuch skrócic a to że wylosowali taki stół to tylko czysty przypadek nawet jakby wylosowały ten mały i tak by wygrały ;D Były najbardziej oryginalne ;DDD
~*** 12-12-2011 19:01
Jury nie do końca było sprawiedliwe i "obce"... Jedna osoba z jury była byłą uczennicą Handlówki...Dwa przy losowaniu stołów kazali nam nie grzebać po kartkach tylko brać pierwsze z góry, nie było możliwości losowania tylko po prostu brania po kolei kartek z numerkami. Po trzecie na sam koniec Pani dyrektor powiedziała "My" wybraliśmy najpiękniejszy stół. Po za tym nikt tysiąc razy nie zapewnia uczestników że to nie jest umówiony konkurs jak to powtarzała Pani dyrektor, a i Pani dyrektor z Handlówki bardzo była oburzona że uczestnicy nie wskazali jej szkoły stołu że jest najładniejszy i nie potwierdzili jej zdania, że jest taki śliczny. A tak po za tym nikt nikomu nie zazdrości ponieważ ten konkurs nie miał żadnego większego znaczenia w naszym życiu. Atmosfera między uczniami byłą miła.
~uczestniczka 12-12-2011 19:47
Nie mam zamiaru dochodzić kto i w czym ma racje. Nie obchodzi mnie to. Byłam tam. Brałam udział. Czy konkurs był ustawiony? Nie wiem, gratuluje dziewczynom, które wygrały. Mi najbardziej podobał się stół z fioletowym obrusem;) ,,Stół Żeroma to porażka,, ... niezwykle miło jest być obsmarowaną na forum... wielkie dzięki. To że ktoś robi coś nie w twoim guście, to nie znaczy że jest to złe. Mam zamiar zachować dystans. Pozdrawiam wszystkich pozostałych uczestników. ;*
~*** 12-12-2011 20:10
Uczestnicy byli wspaniali, każdy stół był przepiękny. A to, że nie każdemu się podobał któryś ze stołów to już tej osoby problem. Każdy robił tak jak chciał więc nie można tu powiedzieć, że stół którejś ze szkół był porażka. A czy był ustawiony ten konkurs hmmm w jakimś stopniu na pewno bo w tej restauracji mają praktyki także uczniowie z Handlówki. Więc szkoła jest "znajomą" tej restauracji. Gdyby nie komentarze niektórych nauczycieli i rywalizacja między nauczycielami byłoby dużo lepiej. Więc najlepiej byłoby gdyby na konkursach nauczyciele byli proszeni o wyjście z konkursu do czasu, aż nie zostaną ogłoszone wyniki. :))
~Ewa 14-12-2011 15:58
Co widać po komentarzach: narzekanie, urąganie, oczernianie ludzi - niech wyjdzie to co w Was siedzi! przecież święta idą...trzeba się na kimś wyżyć za wszelkie własne niepowodzenia! Gdzie ten pokój? to oczekiwanie, miła atmosfera....., zgoda, wzajemna pomoc? hmmmmm? Toć widać jaki mamy katolicki kraj!
~*** 14-12-2011 21:13
Nie wszyscy stąd mogą być katolikami..;/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia w Witkowie

Porównaj ceny z Jelonką.com

Zapuszczone okolice Drzymały

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2067
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%