MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wykazali się fantazją w plastycznych wyobrażeniach o pracy strażaków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 3 stycznia 2012, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Agrafka
Fot. Organizator
Do 14 stycznia w Książnicy Karkonoskiej można podziwiać wyróżnione prace w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci i Młodzieży „Powódź, pożar dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”.

28 grudnia w galerii BWA odbyły się eliminacje powiatowe XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży „Powódź, pożar dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”. Coroczny konkurs organizowany jest przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jeleniej Górze.

Komisja konkursowa po ocenieniu 231 nadesłanych prac przyznała wyróżnienia w pięciu kategoriach wiekowych. W kategorii Przedszkola pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Krawiec z Sosnówki. W kategorii Szkoły Podstawowe, klasy I-III zwyciężyła Natalia Gazdowicz z SP w Sosnówce. W kat. SP klasy IV-VI wygrał Jakub Kosiński z SP w Janowicach Wielkich. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce za prace zdobyła Aleksandra Rozum uczącą się w Jeżowie Sudeckim. Wśród uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych najpiękniejszy rysunek wykonała Angela Pawłowska.

– Serdecznie zapraszamy do oglądania tej oryginalnej wystawy. Tematyka konkursu cieszy się dużym powodzeniem zarówno u dzieci, jak i młodzieży, a jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu poszerza się świadomość na temat ochrony przed pożarem. Widok prac tym bardziej zachwyca szczególnie strażaków, że przedstawiają fantazyjne wyobrażenia o naszej pracy. Tak więc na rysunkach pojawiają się np. helikoptery podające wodę, czy inne detale, na które miejmy nadzieję w przyszłości będziemy mogli liczyć – powiedział kapitan Andrzej Ciosk, rzecznik straży pożarnej w Jeleniej Górze.

Prace zwycięzców i wyróżnionych zostaną przesłane do Wrocławia, gdzie odbędzie się następny etap konkursu na szczeblu wojewódzkim. Wystawa znajduje się w Galerii Małych Form, na III piętrze Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Książęcy dzwonek w Sali Krzywej

Najczęstsze problemy pożyczkobiorców – jak sobie z nimi radzić?

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 3-01-2012 13:29
- BRAVO ! .. Strazacy ? .. choc maja czarne ubranka .. nie maja *nic z Diabla ! - FAJNIE !
~mnkdascnkiop 3-01-2012 14:57
ojejku, a Natalia P ze szkoły w Kopańcu nie wygrała? Przeciez ona wygrywa wszystkie konkursy
~............ 4-01-2012 7:35
Brawo Kuba bardzo piekna praca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzieci gościły u pograniczników

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
732
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%