MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wyjątkowy kalendarz niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 grudnia 2018, 9:46
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2018, 7:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze odbyła się ostatnia sesja zdjęciowa do kalendarza na rok 2019, w którym bohaterami są osoby niepełnosprawne. Wcześniej wyjątkowi modele i modelki pozowali w wymarzonych dla siebie miejscach, a wkrótce będzie można nabyć kalendarz, którego nakład wyniesie 500 sztuk.

Jak podkreślają organizatorzy, inicjatywa zrodziła się podczas pokazu mody w wykonaniu osób niepełnosprawnych, który miał miejsce w tym roku w Galerii Sudeckiej.

Dzieci tak się cieszyły, miały taką radość, że zaczęłam myśleć co zrobić, żeby znowu poczuły się bohaterami - wspomina Lucyna Musiał, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała. - W tym samym czasie Agnieszka Burda zaproponowała kalendarz dla dzieci niepełnosprawnych i stąd powstał ten pomysł - dodała L. Musiał.

Środki ze sprzedaży kalendarzy mają zostać przeznaczone na wyposażenie gabinetu logopedycznego w szkole podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wolności w Jeleniej Górze. Wsparcie przewiduje się również dla dzieci niewidomych z Polskiego Związku Niewidomych oraz Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała.

Bohaterami kalendarza są dzieci o różnych niepełnosprawnościach, które mają swoje marzenia. Inicjatywa jest dziełem osób, które mają dzieci niepełnosprawne, więc chciały spełnić marzenia swoich i innych dzieci.

Każde z dzieci wybrało sobie zawód, w którym chciałoby w przyszłości pracować. Będzie to m.in. fryzjerka Martynka, a także Maks, który chcę zostać kierowcą autobusu i MZK podstawiło do sesji "hybrydę". Będzie też mechanik, który miał sesję w Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" - opowiada Agnieszka Burda.
Pracujemy na co dzień z dziećmi niepełnosprawnymi i chcemy im dać chwile radości, która będzie trwała jak ten kalendarz - dodał Tomasz Żylewicz, kolejny z organizatorów akcji.

Cena za kalendarz (wiszący, w formacie A3) wyniesie minimum 30 zł (chętni mogą zapłacić więcej). Będzie można go nabyć od stycznia w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Wiejskiej 11 w Jeleniej Górze oraz w biurze Polskiego Związku Niewidomych (budynek jeleniogórskiego MOPS). Autorem zdjęć jest Maciej Chyra.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 14-12-2018 19:34
Wspaniała inicjatywa. Gratuluję pomysłu, realizacji i wszystkim zaangażowanym w całość przedsięwzięcia. Brawa dla fotografowanych i pana fotografa.
użytkownik facebook 15-12-2018 10:47
Niepełnosprawnych*

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Most do rozbiórki

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Podgórna jest nadal zarośnięta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2242
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%