MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Wyjątkowo trudny do ugaszenia pożar w Jagniątkowie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 26 października 2011, 10:20
Aktualizacja: 19:58
Autor: Angela
Fot. Agrafka
Niemal 14 godzin trwało gaszenie pożaru jednorodzinnego budynku w Jagniątkowie, który wczoraj rano zapalił się od nieszczelnego przewodu kominowego.

Kiedy o godz. 6.00 rano lokatorzy zauważyli na dachu swojego budynku pierwsze płomienie, nikt nawet nie przypuszczał, że ich ugaszenie będzie tak trudne i czasochłonne.

Lokatorzy uciekli z budynku i na miejsce wezwali straż pożarną. Od początku pojawił się jednak problem: najpierw z dojazdem przez bardzo wąski mostek prowadzący do budynku, a następnie z dotarciem strażaków do źródła ognia. Trudny do ugaszenia był również materiał, z którego wykonany był dach: gont pokryty łupkiem.

Strażacy poza wynosili też do zabudowań sąsiadów dobytek poszkodowanej rodziny, a na koniec zabezpieczyli dach folią. Ostatecznie działania zakończono po 14 godzinach. Udział w akcji brało 7 samochodów strażackich i 28 strażaków. Na miejsce wezwano pogotowie gazowe i przedstawicieli zarządzania kryzysowego, którzy przygotowali dla poszkodowanych zastępczy lokal. Inspektor nadzoru budowlanego wydał bowiem zakaz użytkowania obiektu. Wstępnie straty oszacowano na 50 tys. zł, strażakom udało się uratować mienie o wartości 100 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Czołowe zderzenie w Podgórzynie

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~qwertzz 26-10-2011 11:23
taaaa, chyba sie czepiasz. To tylko literowka. Wszedzie sie zdarzaja nawet w Naszym Dzienniku.
~ 26-10-2011 12:00
Tak jakby .. artykuł dotyczy pożaru a nie umiejętności literackich Pani Angeli.Moją uwagę przykuł fakt,iż strażacy mieli problem z dojazdem do miejsca zdarzenia.Od lat mówiło się,iż musi dojść do nieszczęścia aby niektórzy malkontenci zrozumieli,że dojazd za rzekę a raczej brak dojazdu, dla wozów strażackich lub pogotowia ratunkowego woła o pomstę do nieba.No cóż,może teraz ktoś się nad tym zastanowi.
~Och... 26-10-2011 12:20
Ludzie przeżywają tragedię, a wy uprawiacie tu prywatę i jakieś osobiste animozję - widać, że Angela zaszła komuś za skórę ?! Propozycja, jak wam się nie podoba, to po prostu nie czytajcie a swoją energię zużyjcie do pomocy pogorzelcom.
~Satanael 26-10-2011 19:31
Dojazd jest tam beznadziejny, ale to na życzenie pogorzelców. Gmina chciała zrobić im dobry dojazd, to odmówili - no i stąd kłopot.
~Satanael 26-10-2011 19:38
Dojazd jest tam beznadziejny, ale to na życzenie pogorzelców. Gmina chciała zrobić im dobry dojazd, to odmówili - no i stąd kłopot.
~juppi! 26-10-2011 19:41
"Od początku pojawił się jednak problemu, "....Eh
~zz 26-10-2011 19:49
do Satanael.....i tak na własne życzenie węgiel wnoszą sobie na plecach...a jak przyjechało pogotowie, to też na plecach człowieka znosili...satanel, jak nie znasz tematu, to nie zabieraj głosu...!!!! Z drogi to sobie sąsiadka podwórko zrobiła kilkanaście lat temu....I tak od kilkunastu lat od urzędu do urzędu pogorzelcy chodzą, od jednego do drugiego... Jeżeli masz tak się odzywać, to lepiej tego w ogóle nie rób.
~zz 26-10-2011 19:58
Zdjęcie nr 2 przedstawia jedyną scieżkę, którą można się dostać do domu, a zdjęcie nr 16- to co kiedyś było drogą, ale bezprawnie zostało zamknięte i przywłaszczone przez "sąsiadów"
~sąsiadka! 26-10-2011 20:43
witam. jestem sąsiadką tych ludzi i naprawdę przeżyli tragedię.... a wy się tu rozczulacie nad pisownią !?? ... ja pieprzę.... droga tam faktycznie nie jest najlepsza i jeszcze do tego mieszkają na górce a hydrant jest po drugiej stronie ulicy na dole ..... pozdrawiam i współczuję rodzinie :(
~trew 26-10-2011 21:09
Sprawa nadaje się do PROKURATURY! Tam jest doskonały dojazd, tylko sąsiedzi sobie go ogrodzili i przywłaszczyli w takiej właśnie kolejności. Ale co najbardziej karygodne podczas akcji straży ZABRONILI przejechać przez tą drogę Straży Pożarnej. Zagracili tą drogę niemiłosiernie. Zastanawiam się tylko po jaką cholerę Straż Pożarna pyta kogoś o zgodę, to stan wyższej konieczności i Straż Pożarna ma prawo forsować prywatne czy nieprywatne podwórka aby dojechać do pożaru!!! Straż Pożarna, zarządzający akcją powinien mieć postawiony zarzut podobnie jak sąsiad który przywłaszczył sobie drogę. Odpowiedzialność musi być! Czekam na zarzuty prokuratury, jeżeli się nie pojawią to ja wniosę zarzuty przeciwko prokuraturze, ten pożar to sprawa publiczna, to sprawa bezpieczeństwa nas wszystkich w mieście
~trew 26-10-2011 21:17
Zarzuty prokuratorskie należą się również Urzędnikom urzędu miejskiego!!! Dm ten jest obłożony takim samym podatkiem jak wszystkie domy w Jeleniej Górze. Urząd miasta naraził na straty i śmierć lub trwałe kalectwo mieszkańców tego domu!!! Ci ludzie płacą podatki (lub nie płacą ale wtedy mają obciążaną hipotekę czy urząd sukcesywnie co rok zabiera im kawałek tego domu) i dojazd należy im się jak PSU MICHA! Zobaczcie na Jelenia Górę! Nowe osiedla np. w Sobieszowie powstały kilka lat temu i już mają porządny asfalt chodniki itp. Tymczasem takie miejsca jak te są zapomniane przez pana Prezydenta bo mieszka tam ZA MAŁO WYBORCÓW!!! Te władze są BEZCZELNE! Teraz swoimi zaniedbaniami Urząd miasta naraża ludzi na ŚMIERĆ, KALECTWO lub/i utratę całego mienia! TO KRYMINALNA DZIAŁALNOŚĆ!
~Deyk 26-10-2011 21:56
A którzy to sąsiedzi zablokowali tą drogę i dlaczego?
~Satanael 26-10-2011 22:10
Hej zz i reszta trolli.. Drugiej drogi nie ma;) ci, tłumoki,którzy bezpodstawnie rzucają oskarżenia, że drogę zajęto bezprawnie - zapraszam do wydziału geodezji. Obejrzyjcie sobie aktualne mapy tego odcinka. Bezprawnego zajęcia nie ma, bo jest prawomocny wyrok sądu w tej sprawie. U zanim zaczniecie bluzgać,pienić się i tupać to polecam dokładnie poznać przyczynę. A ja ją znam dobrze:) A co do poszkodowanych, mam nadzieję że miasto szybko znajdzie im lokal zastępczy.
~son 27-10-2011 4:14
tz tymi dojazdami tak wlasnie jest na ul. pod chojnikiem tej drugiej czesci
~ 27-10-2011 8:10
A co to jest takiego :" gont pokryty łupkiem"?
~JAK 28-10-2011 13:35
Czytam i nie wierzę. Takim schorowanym, po bardzo ciężkich operacjach, ludziom, takie potworne nieszczęście!!! Dlaczego ta informacja jest tak sucha i tak służbowa???? O byle jakich błahostkach można przeczytać pełne informacje, jakaś empatia. Gdzie jest to ludzkie nieszczęście opisane???? Przecież Ci ludzie zostali dokladnie bez niczego!!!Gdzie jakaŚinformacja o nr konta, czy chociażby nr telefonu. Panie Konradzie, panie TEJO, niech Pan to pojedzie i opisze prawdę. Niech ktoś by się do pogorzelców odezwał. A pojechała na miejsce jedna pani,zrobiła zdjęcia i pogorzelcy wszystko opowiedzieli. A druga pani to chyba opisywała z domu. Sucho i bezpłciowo.
~ 28-10-2011 18:24
@ ~Satanael | u speak english or german? here is anja purzynska husband you are so fucking bad person i send u soooo much bad energy that u will be come very sick the next time. if u can look in your mirrow u will answer me
~bau 28-10-2011 20:26
Zgadzam się z JAk...o krokusach i innych kwiatach i bzdurach, to są długie i w miarę wyczerpujące informacje. Jak TRAGEDIA LUDZI, to tylko kilka służbowych zdań. Chyba nie tak to powinno być opisane. panie Tejo, JAK ma rację...proszę opisać to po swojemu. Bo u Pana liczy się człowiek, w tekstach widać człowieka, a nie tylko tak od niechcenia. A może Redakcja monitorowałaby co się dziej z tymi ludźmi. Czy ktoś im pomaga.My jesteśmy w luksusowej sytuacji, bo siedzimy przed komputerami...a on stracili chyba wszystko. Nie wiem czy ten dom uda się odbudować. Przecież szkody nie tylko ogień wyrządził. dodatkowo jest kompletnie zalany, od góry do dołu. I jak pomóc rodzinie, może jakiś prawnik nareszcie by przyjrzał się sprawie drogi. Bo ta RODZINA dalej nie ma dojazdu!!! Dalej tylko tą ścieżką!!!
~Och... 29-10-2011 2:39
A ja zastanawiam się, gdzie jest radny tej dzielnicy, który powinien w takiej tragicznej sytuacji tym ludziom pomóc.W tak małym środowisku jak Jagniątków, orientuję się w sytuacji. Sąsiedzi i ludzie dobrej woli mogą pomóc ale tylko doraźnie. O drogę musi wnioskować radny. Nie można też mieć pretensji do dziennikarz, oni tylko informują o zaistniałej sytuacji czy zdarzeniu.
~emeryt 29-10-2011 18:31
a ksiądz to gdzie jest ? Ks. Kubek nie zostawiłby ludzi bez pomocy, szkoda, że go nie ma.
~ty 1-11-2011 8:06
Oskar za zdjęcia.Pewnie to pracownik Jelonki.Szczególnie nr 14 i 16
~buba 1-11-2011 20:08
LUDZIE idzie zima cos trzeba zrobic moze jakas pomoc zbiorka przeciez tam trzeba wszystkie pomieszczenia od remontowac a wy sie zajmujecie pisownia
~q 3-11-2011 8:41
ale teraz najważniejsza jest pomoc. Podane są również nr telefonów do potrzebujących. Pomoc nasza jest im naprawdę potrzeba!! Nie bądźmy obojętni. Nr telefonów: 511 546 041 75/75 234 71 (ta pani ma chore struny głosowe, mówi cichutko, to dorosła osoba). Dzwońmy, pytajmy co potrzeba. nie bądźmy obojętni.
~wuj 4-11-2011 13:19
Widzę, że redakcja usunęła początek postu "q" z godz. 08:41...Przecież tam nie było żadnych treści obraźliwych...tam było tylko napisane, że można tez zobaczyć zdjęcia na innym portalu...konkurencja? Wiem, ze czasem redakcja usuwa różne brzydkie słowa, ale tam akurat nie było nic takiego. Czyli kawałek wypowiedzi ucięto....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

To było bezpieczne?

Kolizja na Wolności

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
774
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%