MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Wyjątkowo optymistyczny prezent u Krasnala Hałabały

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 grudnia 2011, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Angela
Fot. AP
Pakiet ogólnopolskiego programu "Optymistyczne Przedszkole" – taki prezent od świętego Mikołaja otrzymały wczoraj dzieci i rodzice Przedszkola nr 11 im. "Krasnala Hałabały". To pierwsze przedszkole w Jeleniej Górze biorące udział w programie, którego celem jest wypracowanie zachowań przyjaznych i altruistycznych.

Wczoraj dzieci czekały na świętego Mikołaja już od rana. Przygotowały własnoręcznie wykonane serduszka. W oczekiwaniu na gościa śpiewały i tańczyły. Okazało się, że w tym roku Mikołaj przyniósł wyjątkowy prezent nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców, nauczycieli i personelu przedszkola - pakiet ogólnopolskiego programu "Optymistyczne Przedszkole", który placówka będzie realizować przez najbliższe lata.

Na terenie Jeleniej Góry jest to pierwsze przedszkole, które przystąpiło do tego programu. Wręczenie prezentu odbyło się w blasku fajerwerków, radosnej zabawy i słodkiego poczęstunku. Maluchy były zachwycone, że mogły zatańczyć z Mikołajem, zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie i otrzymać wielkie paczki.

- Życie w obecnych czasach staje się coraz trudniejsze, dorośli uśmiechają się rzadziej, coraz mniej czasu poświęcają swoim pociechom. Bardzo się cieszę, że przedszkole bierze udział w tym programie - mówi pani Ula, mama jednego z przedszkolaków.

Głównym złożeniem programu „Optymistyczne Przedszkole” jest rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, nauczenie, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, jak rozwijać zainteresowania i talenty, a także jak być życzliwym i pomocnym innym ludziom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Spotkali się z nauczycielami

Laptopy do nauki on–line

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~pp2 7-12-2011 10:15
ale optymistyczne? zabrałam z tamtąd dziecko taki optymizm bił od wychowawczyń a nie wspomnę jaką optymistyczną osobą jest sama dyrekcja!
~Tubylec 7-12-2011 10:40
pp2 - jakż optymizm bije od ciebie. Ja miałem tam dwoje swoich dzieci, które wczesniej chodziły do innych przedszkoli. Mam porównanie Przedszkole nr 11 w Sobieszowie jest najlepsze. Dzieciaki nie chciały się rozstawać ani z Paniami ani z rówieśnikami. Do dzis chodzą odwiedzać swoje wychowawczynie. W tym przedszkolu ciągle dzieje sie coś pozytywnego.
~ 7-12-2011 10:44
Ja mam dziecko w tym przedszkolu. Jak się patrzy na Panią Irenkę to słowo "powołanie" staje się rzeczywiste - nie ma lepszej opiekunki. Serdecznie pozdrawiam :-)
~hmm do 10:44 7-12-2011 11:41
ja również mam tam córcie:D Pani Irenka jest stworzona do pracy z dziećmi ma w sobie Tyle miłości i ciepła:D jestem naprawdę zadowolona z tego przedszkola:P pozdrawiam
valentine 7-12-2011 12:00
Do tego przedszkola chodzi kolejne moje dziecko, jestem pełna podziwu dla Pań, które mają powołanie i wiele cierpliwości dla dzieci, moja córka uwielbia Panią Monikę, syn zapatrzony jest w Panią Mariolę, można tak długo wymieniać. Wiele się w tym przedszkolu dzieje, dużo jest wyjść, spacerów, Panie mają ogrom pomysłów, ciągle tam się coś ulepsza i zmienia. Pozdrowienia dla optymistycznych Pań i Przedszkolaków :)
~pp2 7-12-2011 12:33
i oto mi właśnie chodziło takie wpisy mnie cieszą pozdrawiam wszystkich pracowników przedszkola i przepraszam /ze dokonałam takiego wpisu ale to prowokacja!!!tak trzymać przedszkola to jest wspniała instytucja wszyscy bardzo poświęcają sie naszym dzieciom ! dziękuję:))
~do pp2 7-12-2011 16:54
Nie rozumiem Twojej prowokacji, a może nie potrafisz nazwać swoich uczuć? Trudno zrozumieć tą prowokację.
~ooooo 9-12-2011 19:16
wiocha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Potrącenie rowerzysty

Jakie zmiany w szkołach i przedszkolach od września?  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
635
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%