Jelenia Góra: Wygrana silnych rezerw

Niedziela, 7 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 7 października 2007, 19:32
Pewne zwycięstwo drugiego zespołu Finepharmu

W IV kolejce I ligi piłki ręcznej kobiet KS Finepharm Carlos II Jelenia Góra pokonał AZS AWF Warszawa 34:28. Jeleniogórzanki przystąpiły do tego pojedynku w silnym zestawieniu, z kilkoma zawodniczkami pierwszego zespołu m.in. Iriną Latyszewską, Agnieszką Kocelą, Joanna Bogusławską i bramkarką Danuta Skompską.

Początek rywalizacji jednak nie wskazywał na łatwą wygraną gospodyń. Podopieczne trenera Dariusza Jarosza wyszły na parkiet jakby bez odpowiedniej koncentracji i przez pierwsze 20 minut I połowy to warszawianki prowadziły różnicą kilku goli. Dopiero czas który wziął jeleniogórski szkoleniowiec przywrócił porządek w ich grze i w końcówce tej części gry Finepharm II opanował wydarzenia na parkiecie. Po serii bramek Agnieszki Koceli jeleniogórzanki schodziły do szatni prowadząc 18:14.

Pierwsze sześć minut drugiej połowy Finepharm wygrał 4:1 odskakując od rywalek na dystans 7 goli (22:15), co ostatecznie przesądziło losy zmagań. Na parkiecie u gospodyń pojawiły sie zawodniczki rezerwowe, a mimo to przewaga Finepharmu nie tylko nie zmalała ale nawet w 55 min wynosiła już 9 trafień 33:24. Goście w tej odsłonie zaprezentowali prawdziwy festiwal niecelnych rzutów, prezentując koszmarną wręcz skuteczność. Kilkoma efektownymi interwencjami popisała sie bramkarka D. Skompska, a dobrą zmianę dała Magdalena Łoniewska. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem jeleniogórzanek

<b>KS Finepharm Carlos II Jelenia Góra - AZS AWF Warszawa 34:28 (18:14)</b>
<b>KS Finepharm II:</b> Skompska, Kocela 7, Latyszewska 7, Kobzar 6, Magdalena Łoniewska 4, Bogusławska 4, Marceluk 2, Buklarewicz 1, Ślusarczyk 1, Stanisławiszyn 1, Rykaczewska 1, Muras, Marta Łoniewska