Zalogowanych: 25

IV-liga piłkarska: Wygrana Karkonoszy, pech Bijana

Czwartek, 24 maja 2012, 23:58
Aktualizacja: Piątek, 25 maja 2012, 17:04
W zaległym spotkaniu 27. kolejki piłkarskiej IV–ligi Karkonosze pokonały Iskrę Kochlice 1:0. Zwycięski gol z 5. minuty był okupiony złamanym nosem Wojtka Bijana, dla którego był to pechowy rok.

Już w 5. minucie meczu sędzia gwizdnął rzut karny dla Karkonoszy po faulu na Bijanie. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Mariusz Malarowski. Zawodnik Iskry kopnął w twarz Wojtka i złamał mu nos z przemieszczeniem. To już trzecie złamanie obrońcy biało-niebieskich w ostatnim roku, tym razem padło na nos. Po wejściu na boisko Marcina Krupy za kontuzjowanego Wojtka Bijana mieliśmy kolejną sytuację bramkową, to właśnie Krupa dograł na 12. metr do Tomasza Krakówki, ale jego strzał zablokowali zawodnicy Iskry. Następnie w 25. minucie Malarowski dogrywał wzdłuż linii bramkowej do Piaszczyka, a ten zaskakującym strzałem mógł zdobyć bramkę, ale w pogotowiu stanął bramkarz Iskry. Pod koniec pierwszej połowy goście mogli zdobyć bramkę wyrównującą. Po strzale głową zawodnika Iskry piękną interwencją uchronił nas od straty bramki Dubiel. W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnik z Kochlic trafił w słupek Karkonoszy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Na prowadzenie 2:0 mógł wyprowadzić nas Bednarczyk, ale po jego strzale piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. Kwadrans przed końcem na boisku dominowali goście. Tuż pod koniec meczu Karkonosze mogły podwyższyć prowadzenie, Malarowski minął dwóch zawodników Iskry i podał wzdłuż bramki do Khodzamkulova, który wystarczyło, żeby dołożył nogę do pustej bramki lecz poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

- Iskra mimo pewnego już spadku z IV ligi pokazała dobrą piłkę stworzyli sobie kilka sytuacji było naprawdę ciężko i cieszymy się że zdołaliśmy utrzymać ten wynik 1:0 do końca meczu z bardzo dobrze prezentującym się rywalem - podsumował strzelec zwycięskiej bramki, Mariusz Malarowski.

Karkonosze Jelenia Góra - Iskra Kochlice 1:0 (1:0)

Karkonosze: Dubiel - Bizoń, Wawrzyniak, Gęca, Bijan (5' Krupa, 77' Khodzamkulov), Bednarczyk (62' Micek), Krakówka, Walczak, Ziomek, Malarowski, Piaszczyk (85' Marek).

Iskra: Łach - Dominiak, Różycki, Szmil, Walasek, Kwiatkowski (75' Czubek), Ręczkowski, Zieliński, Cichoński, Wysocki (62' Rojewski), Łopacińśki (71' Migacz).

W następnej kolejce (26. maja) od godz. 17:00 Karkonosze rozegrają ostatni mecz obecnego sezonu w roli gospodarza, na stadion przy ul. Lubańskiej przyjedzie Granica Bogatynia, z którą biało-niebiescy rywalizują o jak najwyższą lokatę.