MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wygrała sprawiedliwość

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 31 marca 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
– Sprawiedliwości stało się zadość – cieszy się Jerzy Zdrojewski z OSP w Gryfowie. Pożarnik został uniewinniony z zarzutu pobrania wody z hydrantu bez zezwolenia, aby podlać trawę na boisku, z którego korzystają dzieci.

Strażnik miejski Waldemar Wawrzyniak żądał ukarania strażaka grzywną w wysokości 100 zł. Jego zdaniem wina pożarnika jest bezsporna, bo nie miał zgody burmistrza na pobór wody oraz wyjazd pojazdu ratunkowo-gaśniczego. Zapadł wyrok uniewinniający Jerzego Zdrojewskiego.

W trakcie procesu jako świadek zeznawał Adam Lis, który wówczas był wiceburmistrzem Gryfowa. – Zastępca burmistrza wyraził w sposób ogólnikowy zgodę na dysponowanie mieniem należącym do gminy – uzasadnia wyrok asesor Andrzej Muszka z Sądu Rejonowego w Lwówku. Ponadto woda została przeznaczona na cele publiczne.

We wrześniu ubiegłego roku z powodu suszy strażak podlał trawę na boisku, należącym do miejscowego przedsiębiorcy. By to zrobić, napełnił cysternę wodą z hydrantu. Straty z tego tytułu wyliczono na 13 zł. Za to właśnie trafił przed sąd.

– Firma wielokrotnie wspomaga nas przy naprawach sprzętu. W ramach współpracy odwdzięczyliśmy się. Tym bardziej, że boisko służy młodzieży, która nieodpłatnie z niego korzysta – zaznacza Zdrojewski.

Gryfowianin przez wiele lat społecznie pełnił funkcję naczelnika jednostki. Nie brał za to ani złotówki. – Sprawiedliwość wygrała. Jednak straciłem sporo nerwów – mówi.
Pożarnik nie będzie musiał pokrywać kosztów procesu. Zapłaci za to skarb państwa, czyli podatnicy. Będzie to kosztowało 100 złotych. Tyle bowiem kosztuje proces w sprawie wykroczeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stop takim przepustom

PiS zaprezentował kandydatów

Razem bezpieczniej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Greg-England 31-03-2006 8:14
Panie Wawrzyniak! Brawo! A gdyby pana dziecko chciało tam pograć z kolegami ? Brak klasy z pana strony - a pozniej straznicy miejscy się dziwią że ludzie mają złą opinię na ich temat. Tak trzymać ! A Panu Zdrojewskiemu gratuluje dobrego serca.
~Rafal 31-03-2006 22:37
Po raz kolejny jeden z przedstawicieli "prawa" pokazuje siebie z tej PUSTEJ strony... Panie Warzywo jest Pan chyba ostatnia osoba ktora spoleczenstwo chcialoby widziec na panskim stanowisku... glupota i brak wyobrazni! Na kare w tym przypadku to ja bym Pana skazal DLA PRZYKLADU! i po raz kolejny pytam po co nam taka straz miejska!? Dla Pana Zdrojewskiego wyrazy wspolczucia przez idiotyzm ludzki i chyba chec zaistnienia... oby tak dalej! Prosze sie nie przejmowac takimi imbecylami!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje okiem służb  

Kiedy zaczną na Nadbrzeżnej?

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Po testach autobusu zasilanego CNG  

Kto dyrektorem SP 11?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
591
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%