MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Wygodniej i bezpieczniej po zmodernizowanych szlakach KPN

Wiadomości: KARKONOSZE
Wtorek, 8 listopada 2011, 12:27
Aktualizacja: Środa, 9 listopada 2011, 7:47
Autor: Angela
Inwestycja obejmie modernizację drogi na Chojnik.
Fot. Jakub Thauer
Podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji za 5,5 mln zł, w ramach której do 2014 roku zmodernizowane zostaną szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym. Najważniejszym celem inwestycji jest ochrona przyrody.

Będzie to trzeci etap zadania pod nazwą „Kompleksowa ochrona ekosystemów leśnych w Karkonoskim Parku Narodowym”, który zostanie zrealizowany głównie poprzez remont szlaków turystycznych.

Pierwszy etap, który zakończony został w tym roku dotyczył modernizacji ścieżki nad reglami. W ramach II etapu zmodernizowano wiele szlaków w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Teraz inwestycja obejmie modernizację drogi na Chojnik, gdzie wspólnie z PTTK wybudowana zostanie również sieć wodno-kanalizacyjna.

Kolejne odcinki zmodernizowanego szlaku będą wiodły od granicy państwa dla szlaku czerwonego, zakosami na Śnieżkę, gdzie dodatkowo wymienione zostaną łańcuchy i barierki oraz od Samotni do Kotła Małego Stawu – czyli szlakiem niebieskim.

- Rozpoczynamy przygotowanie szczegółowej dokumentacji, zimą ogłosimy przetargi, a wiosną rozpoczną się roboty, które potrwają do 2014 roku . Inwestycja jest dofinansowana w 85 procentach z unijnych pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i w 15 procentach z budżetu państwa. Dzięki tej inwestycji zwiększy się komfort i bezpieczeństwo spacerujących, ale i zminimalizowane zostanie niszczenie przyrody i roślinności, w tym ograniczone zostanie rozdeptywanie szlaków – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie pełne atrakcji

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~turysta 8-11-2011 15:39
Jak ktoś widział te "zmodernizowane" przez KPN szlaki (np. czerwony na Równi pod Śnieżką) to wie, że rozdeptywanie dróg na poboczach wcale się nie skończy, bowiem nawierzchnia jest taka, że można sobie nogi połamać (ostre głazy ustawione na sztorc). KPN niech się uczy od swoich kolegów z czeskiego parku narodowego, gdzie ścieżki wykonuje się z dużych, płaskich głazów, przez co i jest większa trwałość, i turystom przyjemnie się po nich chodzi. Dla porównania: czeski KRNAP wyremontował w ub. roku 27 km szlaków w Karkonoszach, wcale NIE POBIERAJĄC ŻADNYCH OPŁAT OD TURYSTÓW (http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=8982). Na co więc idą pieniądze za bilety wstępu do KPN? Nadszedł czas na porządną kontrolę tego, co się dzieje w tej instytucji oraz jak wydawane są fundusze!
~jp1000% 8-11-2011 18:32
Gdzie jest k***a Szybka Kolej Miejska ???
~Grzesiek 8-11-2011 18:37
Ostatnio szedłem z Polany Bronka Czecha do białego jaru, fajnego dzikiego szlaku zrobili prawie chodnik. Modernizacja wcale nie jest OK.
~ 8-11-2011 18:57
Zwłaszcza Czeska Kładka została "zmodernizowana" (szlak niebieski od wodospadu Szklarki do schroniska Pod Łabskim Szczytem)
~ 8-11-2011 19:21
Czerwony szlak przez Kocioł Łomniczki też został kilka lat temu "zmodernizowany", a teraz znowu ma być remontowany. Tak wyglądają "efekty" pracy KPN-u. Może ktoś z UE przyjrzy się, jak KPN wywala w błoto (dosłownie) unijne fundusze?
~turyst 9-11-2011 9:33
WIEŚCISZOWICE - KOLOROWE JEZIORKA - ZIELONY SZLAK TURYSTYCZNY ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNY!!! szczególnie nad czerwonym i niebieskim jeziorkiem. Czy musi dojść do tragedii żeby właściwie zabezpieczyć bezpieczeństwo na szlaku? Jeśli to ma się nazywać modernizacją to niech tak będzie byleby zapobiec nieszczęściu!!!!
~turystka 9-11-2011 12:30
to są jakieś kpiny ! jedyny szlak jaki widziałam w tym roku ,a który ewentualnie można uznać za zmodernizowany to ten na Słonecznik. Piszę ewentualnie z tego powodu ,że jak poszłam na czeską stronę to mnie dosłownie zatkało.Okazuje się ,że można inaczej ! Proponuję,żeby ludzie odpowiedzialni za tą modernizację zobaczyli jak to powinno wyglądać u Czechów właśnie!.Okazuje się ,że nie zmotoryzowani mogą nawet podjechać autobusem./Odrodzenie/. U nas zaraz by była mowa ,że to nieopłacalne. Szlaki nadają się nawet dla niepełnosprawnych./Są oznakowania/ . To wszystko wbrew pozorom nie szkodzi naturze ,bo wtedy turysta ani nie ma ochoty ani potrzeby zbaczania ze szlaku.Nie będę się więcej rozpisywać, to trzeba po prostu zobaczyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
273
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%