MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wydział UE w Jeleniej Górze jednym z najlepszych w kraju

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 sierpnia 2016, 13:25
Aktualizacja: Czwartek, 4 sierpnia 2016, 7:42
Autor: Filip Nagalewski (BP)
Fot. Archiwum
Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze w Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy 2016”, kierowanym m.in. do maturzystów, został uznany za jeden z najlepszych Wydziałów w Polsce w zakresie kształcenia na kierunku Ekonomia (5 miejsce w kraju) i Zarządzanie (8 miejsce w kraju).

Jeleniogórski Wydział Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który jako jedyny w Polsce zamiejscowy wydział posiada pełne prawa akademickie, okazał się w tym rankingu również najlepszym wydziałem w województwie dolnośląskim (inne wydziały dolnośląskich uczelni zajmują dalsze miejsca).

Warto przypomnieć, że w tym roku Wydział EZiT zajął również I miejsce w Rankingu Szkół Wyższych 2016, przygotowanym przez dwutygodnik branży turystycznej „Wiadomości Turystyczne” w zakresie kształcenia na kierunku Turystyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Była gala z nagrodami

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~pola 2-08-2016 17:30
To ma być reklama dla UE w Jeleniej Gorze ??? gdzie szukać pracy ??? jak już ją znajdziesz to po roku możesz skończyć w psychiatryku, nerwówka i nadgodziny nie płatne, bo wszystko jest na wczoraj. Pracownica banku zmuszona była wziąć kredyt, żeby wykonać normę. Płaci do dzisiaj a pracę straciła, bo była redukcja etatów. Ranking nie zapewni bytu po dyplomie. Pozdrawiam wszystkich PODNIECONYCH.....
~kizior 2-08-2016 20:13
| ~pola | UE to szkoła a nie urząd pracy,jeżeli nie widzisz różnicy to już twój problem,jest też szkołą na poziomie,który jest nie do osiągnięcia np przez KPSW.A co do tej opowiastki "o pani z banku" to albo podaj jakieś konkrety albo nie opowiadaj bzdur.Mojemu koledze zdechły rybki przez nadajnik telefonii komórkowej,to jest taki sam news.
~ 2-08-2016 20:20
Banki tak pracują, znajomi o tym opowiadają, którzy są zatrudnieni w bankach. Dlaczego pracownicy banków tak nachalnie nagabują Was o to, abyście wzięli kredyt? Bo sprawia im przyjemność, jak ich spławiacie w rozmowie?
~ 2-08-2016 20:29
Inna sprawa, że w każdej pracy obecnie jest wyścig szczurów. Słabsi odpadają, albo zakładają własną działalność. A w Biedronkach to tak wspaniale? Najlepiej jest tym, którzy są w starych układach politycznych, bo oni wszędzie znajdą miejsce, gdzie kierownicze funkcje pełnią ich starzy znajomi z partii, nawet jeśli są już w wieku emerytalnym, a młodzież szuka pracy. A w Jeleniej Górze jest taki właśnie układ w instytucjach miejskich lub związanych z Miastem. Także w radzie miasta. Nie widzicie tego? A kogo wybieracie w wyborach?
~pola 2-08-2016 21:18
UE daje wykształcenie, które nijak ma się do podjęcia pracy, nauka jest sucha i nie ma żadnego potwierdzenia po zetknięciu z rzeczywistością. Tak naprawdę u nas w Polsce potrzebny jest papier, papier i jeszcze raz papier, bo dzięki dukaniu na tzw. studiach dajemy pracę tym wyższym. Tyle w temacie.Pozdrawiam PODNIECONYCH
~Gallus Anonnimus 2-08-2016 21:48
Ma racje "pola". To szkoła,która w żaden sposób nie przygotowywuje do pracy a powinna. Za "moich" czasów na AE (teraz UE) brakowało zajęc z najbardziej przydatnych przedmiotów, a nie sądze aby zmieniło się cos w tym temacie. Panowie doktorzy i profesorowie zapatrzeni w swoje literki przed nazwiskiem mają jedynie kontakt z teorią a nie rzeczywistymi potrzebami.
~Gallus Anonnimus 2-08-2016 21:50
Ma racje "pola". To szkoła,która w żaden sposób nie przygotowywuje do pracy a powinna. Za "moich" czasów na AE (teraz UE) brakowało zajęc z najbardziej przydatnych przedmiotów, a nie sądze aby zmieniło się cos w tym temacie. Panowie doktorzy i profesorowie zapatrzeni w swoje literki przed nazwiskiem mają jedynie kontakt z teorią a nie rzeczywistymi potrzebami.
~absolwentka 2-08-2016 21:51
Gadajcie co chcecie ale to jest prawda! Od początku powstania tego kierunku! Uniwersytecie (Akademio), warto się pochwalić swoimi absolwentami, naprawdę warto!!!
~. 2-08-2016 21:57
A w moim rankingu to kazdy mieszkaniec jelonki jest najlepszy w PL i Co to da?
~mika 111 2-08-2016 23:28
Może i ten wydział jest jedyny i najlepszy w kraju , ale jedyną i najlepszą Miłością na świecie jest nasza Miłość Kochanie. Kocham Cię !!!
~Dr 3-08-2016 9:13
Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie oferowane w JG kierunki studiów są oceniane wyżej niż te same kierunki na wszystkich wydziałach uczelni państwowych i prywatnych we Wrocławiu!!!
~Absolwent 3-08-2016 10:28
Wszystko zależy jaki kto skończył kierunek. Ja jestem po FiR i pracuję w zawodzie odkąd skończyłem studia. Na brak pracy nie narzekam. Poza tym studiowanie nie polega na tym, żeby ktoś wziął lejek i nalał Wam wiedzy do głowy, tylko na samodzielnym studiowaniu pod kierunkiem doktorów i profesorów. Jeśli komuś mało jest wiedzy teoretycznej, jest mnóstwo możliwości nabycia wiedzy praktycznej. Niech zatem nie dziwią się osoby po UE/AE które skończyły dziwny kierunek turystyka, albo inna administracja, że nie ma dla nich konkretnej pracy, bo to tak jak z wyjściem w góry, albo dobrze spakujesz plecak i nie będziesz martwił się gdy coś cię zaskoczy, albo podejdziesz do tematu lekceważąco i podczas załamania pogody będziesz zgrzytał zębami :)
~ 3-08-2016 13:44
Poziom nauczania nie jest taki zły, kwestia chęci do nauki
~Gallus Anonnimus 3-08-2016 16:01
Ja pracuje w zawodzie również odkąd skończyłam studia, mam porównanie do AE w JG i AE we Wrocłąwiu, bo i tu i tu samodzielnie (sic!) studiowałam i jest różnica pomiędzy nimi.
~Gallus Anonnimus 3-08-2016 16:04
No niestety do Wydziału Inżynieryjno- Ekonomicznego Przemysłu we Wro chyba żaden w JG nie ma porównania ;-) A co z tego,że jest Wydział Turystyki, skoro Jelenia Góra turystyką nie stoi ;-) a tylu specjalistów....
~h 3-08-2016 19:23
Widać że to porządna wrocławska uczelnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Inauguracja roku akademickiego

Nagrody dla szkół

Sprzątali szlaki

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
694
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%