Jelenia Góra: Wydra bohaterem derbów miasta!

Niedziela, 10 maja 2009, 17:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 maja 2009, 9:11
Autor: ahawer
Jakub Wyderkowski został bohaterem dzisiejszego derbowego spotkania pomiędzy KS Chojnik Jelenia Góra, a Pub Gol Jelenia Góra. Po regulaminowych 90 minutach był remis 1:1. Gdy większość kibiców, licznie dziś zgromadzonych przy ul. Lubańskiej, opuszczała stadion, popularny Wydra niespodziewanie zdobył bramkę w ostatniej sekundzie meczu!

Nie tylko o trzy punkty, ale i o prestiż lepszej drużyny Jeleniej Góry walczyli dziś piłkarze Chojnika z Pub Golem.
Wynik padł taki sam jak jesienią przy Złotniczej, czyli 2:1 dla podopiecznych Leszka Walczaka. Jakub Wyderkowski po raz kolejny udowodnił, że jest najbardziej wartościowym zawodnikiem czarno-biało-czerwonych i jego transfer był strzałem w „dziesiątkę”.

Podopieczni Dariusza Michałka podeszli do meczu niezwykle zmobilizowani. Nazywani przez innych „Rycerzami wiosny” chcieli pokazać, że nie przypadkowo otrzymali to miano.
Przed Pub Golem zaś zadanie było jeszcze trudniejsze. Nie dość, że mecz odbywał się na terenie Cieplic, to jeszcze, aby jeszcze bardziej przybliżyć marzenia o lidze okręgowej, Pub Gol musiał zwyciężyć.

Już w 16 minucie zobaczyliśmy pierwszego gola! Artur Hałka fatalnie się pomylił, wypuszczając z rąk piłkę. Wykorzystał to Tomasz Walczak, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Parę minut później ten sam zawodnik po ładnej akcji i podaniu Radosława Dutki mógł podwyższyć wynik, jednak ku uciesze ciepliczan strzelił obok bramki.
Na przerwę piłkarze Pub Gola zeszli do szatni ze skromną, jedno bramkową przewagą.

W drugiej połowie trener Walczak wprowadził swojego najlepszego snajpera – Wyderkowskiego. Ten stanął przed szansą na zdobycie gola już w 58 minucie, ale trafił wprost w bramkarza gospodarzy.
Chojnik momentami wydawał się bardziej skoncentrowany na grze, co zaowocowało doprowadzeniem do remisu. Łukasz Ceratowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Andrzej Ambroży pozostawiony był bez szans.

Od tego momentu gospodarze uwierzyli, że losy tego spotkania nie są jeszcze przesądzone i zaczęli mocniej atakować, jednak obrońcy i bramkarz Pub Gola na niewiele im pozwolili.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, goście „wyrwali” Chojnikowi punkt. Dobrą wrzutkę w pole karne posłał Wojciechowski, piłka wpadła wprost pod nogi Wyderkowskiemu i ten ....uszczęśliwił swoich kibiców, umieszczając futbolówkę w siatce.

Jak powszechnie wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami a dzisiejszy mecz mógł wygrać każdy. Szczególnie druga połowa była wyrównana. Więcej szczęścia miał jednak Pub Gol, któremu udało się strzelić bramkę przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

KS Chojnik Jelenia Góra - Pub Gol Jelenia Góra 1:2

Chojnik - Artur Hałka - Łukasz Modrzyk, Mirosław Soboń, Tomasz Kogut (89' Marcin Kwiatkowski) Marcin Jurkiewicz, Dariusz Michałek, Łukasz Szymczak, Bartosz Kogut, Krzysztof Kołodziej, Łukasz Cereatowski, Michał Gadzimski.

Pub Gol: Ambroży - Grunwald, Pieroń, Ochlik - Zieliński (Chromik), Dutka, Wojciechowski, Walczak (Wyderkowski), Bakaszyński, Zimorski (Cudyk) - Ociepa (Żegota)