MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Wydarzenie sportowe, po raz pierwszy w Polsce

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 18 maja 2011, 12:57
Aktualizacja: 12:58
Autor: MDvR
Fot. plakat
Po raz pierwszy w naszym kraju będziemy świadkami dwudniowych zawodów Enduro Sprint, które będą jednocześnie eliminacją Czeskiego Pucharu Enduro Cup 2011 i III eliminacją Pucharu Dolnego Śląska dla motocykli crossowych i enduro. Areną zmagań będzie wałbrzyska hałda „Wiesław”.

Na zawodników i kibiców czeka ciekawa formuła zawodów oraz wyjątkowa i atrakcyjna trasa ulokowana na stadionie Victoria w Wałbrzychu i największej na Dolnym Śląsku hałdzie Wiesław. Na terenie tym z powodzeniem organizowane były przez nas poprzednie edycje Motohałdy zaliczane do Pucharu Dolnego Śląska oraz Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.

Impreza zorganizowana zostanie w najbliższy weekend, w sobotę i niedzielę 21 oraz 22 maja od 10.00.

Cała trasa - pętla liczy około 12 km, składa się z dwóch odcinków specjalnych - Cross Test i Enduro Test oraz z odcinków dojazdowych między nimi. Pomiędzy odcinkami będzie oznaczona pętla dojazdowa według zasad enduro.

Cross Test - próba czasowa przebiega koło parku maszyn i biura zawodów, przy stadionie Victorii. Trasa ta zlokalizowana będzie na naszym torze, nie zabraknie takich przeszkód jak, wyskoki, ciasne zakręty, szykany, miejsca podmokłe, piaszczyste zakręty oraz drewniane kłody.

Enduro Test - druga próba to zdobywanie szczytów hałdy „Wiesław”. Start będzie zlokalizowany tuż u jej podnóża, który rozpocznie się ekstremalnym podjazdem. Na samej hałdzie nie zabraknie stromych zjazdów, trawersów, odcinków kamienistych, ciasnych wąwozów i elementów zbliżonych do jazdy trialowej.

Więcej informacji na stronie www.motohalda.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~nnn 13-06-2011 14:00
Panie Prezydencie !!!! Czy nie zapomniał Pan że Mistrzostwo Polski zdobyły tenisistki z Klubu Tenisowego na Zabobrzu ? Czy One nie promują miasta ? Wstyd ze Pan nie pamiętał nigd o onich. Kibic tenisa z Jeleniej Góry.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Zmiana na skrzyżowaniu

Sankami w memoriale Warzyboka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
907
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%