MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wycisk dla „podwójnych” jeleni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 lipca 2008, 15:04
Aktualizacja: 15:05
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Budowaniem scen spektaklu o założeniu Jeleniej Góry zajęli się dziś uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze”, których areną jest Scena Animacji TJ. Młodzi aktorzy znają już ogólny zarys przedstawienia.

– Uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Jedni poznają rekwizyty i zgłębiają „tajniki” charakteryzacji, inni mają działania plastyczne, a jeszcze inni opracowują trzon przedstawienia – mówi Lidia Lisowicz, aktorka Sceny Animacji i zarazem instruktorka warsztatów.

Grupa sceniczna dostała „wycisk” od Bogdana Nauki, który wprowadził młodych aktorów w atmosferę prawdziwej próby przy budowaniu scen. Ich uczestnicy będą mieli na sobie czapeczki z rogami. Wybrano także Księcia Krzywoustego, Łanię oraz kilka Jeleni. Podwójnych, bo na scenie wystąpią jako jedna postać przykryta odpowiednim kostiumem.

Jednym z epizodów widowiska będą wybory Mister Jelenia, który – tym samym – zostanie wskazany jako ofiara dla Księcia. – Częściowo tłem do sceny będzie piosenka o Jeleniu i Krzywoustym – dopowiada Bogna von Voedtke.

Sporo czasu adepci sztuki poświęcili na naukę chodzenia po scenie. Nie jest to bowiem wcale łatwe, jeśli jest się połączonym w pary, a zadanie aktorskie to pokazanie biegu jelenia. Było przy tym sporo śmiechu i zabawnych sytuacji. – Pracujemy, ale także bawimy się w teatr, choć rzecz traktujemy bardzo poważnie, bo finalnym celem jest występ przed publicznością, której należy się szacunek – mówił Bogdan Nauka.

Młodsi uczestnicy warsztatów przebrani w barwne kostiumy i rekwizyty także wymyślili kilka aktorskich etiud pod okiem Lidii Lisowicz. Ich postaci zostaną umiejętnie wplecione w całość przedstawienia, nad którym pracuje Teatrzyk Jelonka Górskiego. Przygotowania do sztuki śledzi portal Jelonka.com. Kolejna relacja – jutro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bez nudy w Rudawach

PiS apeluje do mieszkańców

Są wykonawcy inwestycji drogowych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~J 23-07-2008 12:54
suuuper!!! oby tak częciej :) cyklicznie np. co kwartał :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zniszczeń w Wielkiej Kalwarii Krzeszowskiej dokonali młodzi wandale

Giną woreczki na psie odchody

Od dzisiaj płatne parkowanie

Tłumy drugiego dnia MFTU

Przejście dla pieszych prowadzące w...pole  

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
746
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%