MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Wycisk dla „podwójnych” jeleni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 lipca 2008, 15:04
Aktualizacja: 15:05
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Budowaniem scen spektaklu o założeniu Jeleniej Góry zajęli się dziś uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze”, których areną jest Scena Animacji TJ. Młodzi aktorzy znają już ogólny zarys przedstawienia.

– Uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Jedni poznają rekwizyty i zgłębiają „tajniki” charakteryzacji, inni mają działania plastyczne, a jeszcze inni opracowują trzon przedstawienia – mówi Lidia Lisowicz, aktorka Sceny Animacji i zarazem instruktorka warsztatów.

Grupa sceniczna dostała „wycisk” od Bogdana Nauki, który wprowadził młodych aktorów w atmosferę prawdziwej próby przy budowaniu scen. Ich uczestnicy będą mieli na sobie czapeczki z rogami. Wybrano także Księcia Krzywoustego, Łanię oraz kilka Jeleni. Podwójnych, bo na scenie wystąpią jako jedna postać przykryta odpowiednim kostiumem.

Jednym z epizodów widowiska będą wybory Mister Jelenia, który – tym samym – zostanie wskazany jako ofiara dla Księcia. – Częściowo tłem do sceny będzie piosenka o Jeleniu i Krzywoustym – dopowiada Bogna von Voedtke.

Sporo czasu adepci sztuki poświęcili na naukę chodzenia po scenie. Nie jest to bowiem wcale łatwe, jeśli jest się połączonym w pary, a zadanie aktorskie to pokazanie biegu jelenia. Było przy tym sporo śmiechu i zabawnych sytuacji. – Pracujemy, ale także bawimy się w teatr, choć rzecz traktujemy bardzo poważnie, bo finalnym celem jest występ przed publicznością, której należy się szacunek – mówił Bogdan Nauka.

Młodsi uczestnicy warsztatów przebrani w barwne kostiumy i rekwizyty także wymyślili kilka aktorskich etiud pod okiem Lidii Lisowicz. Ich postaci zostaną umiejętnie wplecione w całość przedstawienia, nad którym pracuje Teatrzyk Jelonka Górskiego. Przygotowania do sztuki śledzi portal Jelonka.com. Kolejna relacja – jutro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstanie przedszkole

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~J 23-07-2008 12:54
suuuper!!! oby tak częciej :) cyklicznie np. co kwartał :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rondo już niebawem

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Wiadukty prawie gotowe

Ciekawie w Kowarach  

Serca pełne nakrętek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
869
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%