MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wycinanki, wyklejanki Dalim inspirowane

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 19 października 2009, 8:23
Aktualizacja: Niedziela, 15 listopada 2009, 11:13
Autor: rylit
Fot. rylit
W galerii “art–i–cit” Centrum Informacji Turystycznej w Starej Kamienicy swoje prace malarskie i artystyczne w technice Decoupage zaprezentowała Helena Wiśniewska, jeleniogórzanka, słuchaczka Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkini „ Kabaretu z Przymrużeniem Oka”.

Helena Wiśniewska urodzona rybniczanka, absolwentka Technikum Chemicznego w Jeleniej Górze, mieszkająca 12 lat w okolicy Gdańska, osiadła na stałe w stolicy Karkonoszy, gdzie zajmuje się działalnością usługowo handlową.

Kilka lat temu po przeczytaniu powieści Salvadore Dali poczuła wielką chęć do malowania. Od tej pory nie rozstaje się z narzędziami malarskimi. Bardzo zafascynowała ją technika „decoupage”, która polega na zdobieniu przedmiotów z metalu, szkła, drewna, plastiku i porcelany za pomocą wzoru wyciętego z papieru i malowania tego przedmiotu kilkoma warstwami lakieru tak, aby nie można było wyczuć go przez dotknięcie.

Te i inne owoce twórczości Pani Heleny zostały ciekawie wyeksponowane w centrum i galerii „art.-i- cit”. Dzieła wprawiły w podziw gości, którzy przybyli bardzo licznie na wernisaż tej ciekawej wystawy w minioną niedzielę. Wiele przepięknie ozdobionych tą techniką przedmiotów, ikon, obrazów oraz innych przedmiotów ozdobnych tworzyła na parapetach, sztalugach, ścianach galerii tworzyła na pozór twórczy nieład. Jednak po bliższym przyjrzeniu się ekspozycji okazało się, że to przemyślane działania kompozycyjne, które dały pewien porządek kolorystyczny i harmonię.

Autorka wcześniej nie pokazywała swoich prac. O tym, że jest to pierwsza wystawa artystki, poinformował otwierający wystawę Adam Spolnik, „człowiek „orkiestra, animator wielu przedsięwzięć w CIT w Starej Kamienicy, bez którego dziś trudno wyobrazić sobie działalność kulturalno- oświatową w tej miejscowości.

Powiedział, że jeszcze nie było tylu gości na żadnej imprezie w tej placówce. W dwóch salach ledwo pomieściło się ponad pięćdziesiąt osób. Na wernisaż przybyli przedstawiciele władz Gminy Stara Kamienica, wykładowcy z KUTW, słuchacze tego uniwersytetu koledzy z „Kabaretu z Przymrużeniem Oka”, którzy dla swojej koleżanki odśpiewali okolicznościową piosenkę.

Wystawę można podziwiać w godzinach od 8.00-18.00 w dni otwarcia centrum do dnia 5 listopada. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 23-10-2009 14:02
bardzo ładne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JGJ Festiwal za nami!

Finał z przytupem

Marcin Wyrostek patriotycznie

Motocykliści dla Niepodległej

Artystycznie i nie tylko u "Młodych Duchem"

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%