MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wyciągiem do szczęścia?

Wiadomości: KOWARY
Czwartek, 13 maja 2010, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: Ania
„Kowarskie wyciągi narciarskie – marzenie czy rzeczywistość? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy dzisiejszego spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Szkolnej o godzinie 18.00. W debacie wezmą udział główny inspektor projektu, Józef Pilch, burmistrz miasta Kowary, Mirosław Górecki i wiele innych osób.

Debatę poprowadzi doradca dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej Andrzej Więckowski. Będzie to już drugie spotkanie tego typu w Kowarach. Organizatorem debaty jest Stowarzyszenie PRO Kowary przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury.

Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa ma powstać na Osiedlu Podgórze. Inwestor planował wybudować cztery koleje linowe. Według planów najdłuższe, w kierunku gór Czoło i Sulica, mają być sześcioosobowe i bardzo szybkie - pięć metrów pokonają w ciągu sekundy. Natomiast dwie kolejne, krótsze, w tym łącznik między Czołem, a Sulicą, będą dwu i czteroosobowe.

Korzystający z nich narciarze do miejsca zjazdu mieliby dotrzeć pod półokrągłymi osłonami. Tego typu inwestycja z powodzeniem mogłaby konkurować z nartostradami w Czechach i miastach po polskiej stronie Karkonoszy.

Nie wiadomo jednak, kiedy tak naprawdę inwestycja powstanie. Do niedawna rozpoczęcie prac budowlanych skutecznie blokowali ekolodzy, którzy tłumaczą, że w tym miejscu tak ogromna inwestycja negatywnie wpłynęłaby na środowisko. Mają tutaj na myśli między innymi kilkadziesiąt gatunków ptaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Nadbrzeżna gotowa

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~HD 13-05-2010 9:58
Czy to początek programu wyborczego ?
~zwario 13-05-2010 12:05
Bo ptaki nie sieją nie zbierają a żyją ?!
~kuna 15-05-2010 0:37
debatą to nie można tego nazwać, jednostronny monolog przeplatany hura-optymizmem zwolenników inwestycji, moderator mało profesjonalny! wulgaryzmy pod adresem tzw. ekologów (głow. z ust strategicznego inwestora), mydlenie mieszkańcom Kowar oczu, że jedynie kompleks narciarski uratuje miasto od ruiny, choć nie jest to prawdą! zwłaszcza, że realizacja inwestycji stoi pod dużym znakiem zapytania, spowodowane jest to zaniedbaniami/błędami formalno-prawnymi jakich dopuścili się inwestorzy, teraz całą winą za ewentualne niepowodzenia obarcza sie eko-logów, no ale to juz taka nasza polska rzeczywistość...
~bob 23-05-2010 1:16
zachęcam do lektury... tak dla równowagi ;) http://pracownia.org.pl/aktualnosci,647

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

„Zielony” przystanek

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2167
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%