MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Wyciąg w Białym Jarze już prawie gotowy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 lipca 2011, 8:34
Aktualizacja: 8:36
Autor: Małgorzata Kolesińska
Fot. Małgorzata Kolesińska
Na przełomie lipca i sierpnia br. ruszy nowa sześciokrzesełkowa kolej narciarska w Karpaczu. Wyciąg ma 600 metrów jest wyposażony w podgrzewane siedzenia, a także osłony od deszczu i śniegu. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w kraju. Koszt inwestycji to 15 mln zł.

Ma to być stok przeznaczony dla całych rodzin, na co wskazuje zróżnicowane poziomu trudności tras i to, że na górnej stacji znajduje się ogródek dziecięcy.

Kompleks obejmuje trzy trasy zjazdowe. Trasa niebieska ma 1100 metrów, można będzie jeszcze szusować po dwóch odcinkach czerwonych, które mają 600 i 800 metrów. Prace już się kończą: obecnie na budowie pracuje trzydziestu budowlańców i dwunastu monterów.

– Budowa nie obyła się bez problemów, ale udało się nam z nimi uporać . Siódmego czerwca br. zapadł ostateczny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie w sprawie budowy kolei narciarskiej – poinformował Józef Kamiński, prezes firmy Winterpol z Zieleńca.

Przeciwne budowie wyciągu były stowarzyszenia ekologiczne, które złożyły do sądu wniosek o wstrzymanie inwestycji, argumentując, że jest to zbyt duża ingerencja w przyrodę. Sąd nie przychylił się jednak do ich prośby, bo nie znalazł podstaw do wstrzymania budowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaśpiewali powstańcom

60 okrążeń na 60 lat

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (62) Dodaj komentarz

~wnuczekkk 9-07-2011 8:56
Winterpol by dal kilka tysiecy na ekologow to by nie robili utrudnien!taka ich polityka z ta walka o zielone tereny!babcia zawsze powiadala ze za pieniadze ksiadz sie modli i za pieniadze lud sie podli!!!
~volley 9-07-2011 9:19
wszystko ładnie pięknie i ok. Ale najważniejsze - będzie gdzie zaparkować samochód ?
~mateollo 9-07-2011 9:51
Trzeba było postawić na rewitalizację kolei, turystów byłoby więcej, lokalni przewoźnicy mogliby odżyć, autek w centrum nieco mniej. Lecz jeśli stawia się prywatne anse nad interes wspólny to jezd jak jezd czyli jak zwykle.
~jelen 9-07-2011 10:53
Na sierpień jeszcze śniegu nie zapowiadali.
~Julijka 9-07-2011 10:59
Rewitalizację kolei? ciekawe kto by jeździł pociągami, może Ty? mieszkańcy kotliny mają tendencję do odrzucania projektów, które przyciągną turystów, zamiast popierać rozwój regionu. Ten wyciąg to świetny pomysł, jeszcze tylko powstaną w końcu porządne stoki narciarskie i będzie po co przyjeżdżać do Karpacza. Budujące się ciągle galerie i zamykane fabryki prowadzą nas ku ekonomicznemu upadkowi, oby więcej takich projektów jak ten.
~ala bucik ci 9-07-2011 11:18
Bo mieszkańcy chcą żyć w zapyziałym grajdole jak za pradziada i jednocześnie kasować tłumy turystów i broń boże nie narobić się przy tym. Czyli kasa TAK robota NIE. Klasyczny przykłąd - rynek w Jelonce. Turystów mają być tłumy ale po 22:00 mam mieć CISZĘ bo sie mnie należy, a turysta chcę posiedziec wieczorem przy winku i jedzonku, tak to wygląda na południu Europy i wszędzie gdzie są temperatury do życia. A propos pociągów. W Szwajcarii są linie demontowane na zimę (lawiny), na wiosnę wszystko rusza I SIĘ OPŁACA. Naszym kolejom nie opłaca się NIC. Jeśli węgiel ze Ślaska wozi się samochodami do fabryki która ma bocznicę kolejową to znaczy że kolejarzy już całkiem powaliło, ich obchodzi koryto a nie sens istnienia kolei jako środka transportu.
~do volley 9-07-2011 12:57
Volley, do tego już wkrótce będzie kolejny specjalny wyciąg, który dowiezie turystów i narciarzy z parkingów do tego wyciągu. Parkingi są niżej, w centrum.
~EKolog 9-07-2011 13:23
Mam nadzieje, ze natura za wycinke lasów się zemsci i dowali zima deszczem!
~ 9-07-2011 14:50
Parkingi sa niżej,w centrum? No w tej chwili to już właściwie żadnych parkingów nie ma,naprawdę trudno jest gdziekolwiek znaleźć miejsce na pozostawienie auta,choćby na krótko,dla załatwienia jakiejś sprawy.
~ 9-07-2011 15:07
super,to wyciąg podwiezie pod same jagódki,jagodziarze dziekują!
~trew 9-07-2011 15:15
Doskonały projekt. Byłem Tam dzisiaj i widać że to nie robota amatorów tylko 100% profesjonalny projekt, od pomysłu do wykonania. Ta część lasu znajdująca się de facto w środku miasta była trudna do zagospodarowania, budowy domów na zboczu są bardzo kosztowne (300% więcej niż budowa na równym terenie)więc wyciąga narciarski w tym miejscu to wspaniały pomysł. Bardzo dobrze że znalazł się inwestor chcący zaryzykować bo zimy są ostatnio bardzo słabe. Miejsce w obszarze MIASTA KARPACZ gwarantuje brak problemów np. ze sztucznym naśnieżaniem (KPN się na to nie zgadza). Dla niekumatych, wyciąg zaczyna się przy pętli Biały Jar, a kończy przy dolnej stacji wyciągu na Kopę. Szkoda że na razie brak jest współpracy w sprawie wspólnych biletów dwóch odrębnych firm oraz narciarskiego przejazdu nad ulicą
Piipi Jelonkowa 9-07-2011 15:24
..do - [~EKolog] .. dobrze myślisz ! .. bo szlaki nie będą kolidowac z tym .. wyciągiem ! ~Wiesz ..ale ten Sobiesiak jest od piłki i od afer i chyba mu ..do spacerków po wyznaczonych przez Pana Drożdzynskiego szlaków ............ daleko !
~niepopieram 9-07-2011 15:41
A ja mam nadzieję, że kolejna lawina nauczy rozumu "inwestorów", którzy Karkonosze porównują do Alp i dewastując przyrodę, nabijają sobie kasę! (do trew !) co by Pan jeszcze zbudował w lesie ? Takie inwestycje, jak ta niszczą to, co w Karkonoszach było najcenniejsze - Karkonosze właśnie. Turyści nie chcą tu przyjeżdżać nie dlatego , a przynajmniej nie tylko dlatego, że infrastruktura jest taka czy inna, tylko, że tu taki narodek żyje, tóry na szczyt chciałby samochodem wjechać, napić sie piwka i z fasonem zjechać w dół, kasując wszystko po drodze ! No i te śmieci wszędzie !
~Ekolog 9-07-2011 15:44
To wytnijcie wszystkie drzewa bo po co komu wogole przyroda! Wozcie swoje dupska smaochodami, ale góry zostawcie tym , ktorzy koshają po nich chodzic! ile takich miejsc w Polsce jest? Kazdy chce tu przyjechac odpocząc, ale aktywnie! a nie wozic dupska wyciągiem! NIE DLA DEGRADACJI KARKONOSKIEGO PARKU NARODOWEGO!!!!
~... 9-07-2011 16:53
do Ekolog z 15:44...Osoby niepełnosprawne ruchowo, starcy, ciężarne kobiety i niejednokrotnie małe dzieci nie są w stanie pieszo wejść na wyższe partie gór więc proszę zastanów się do kogo celujesz... Aha... jak tak bronisz ekologii to dlaczego marnujesz prąd pisząc tutaj bzdury... jesteś widocznie pseudoekologiem...
~Ekolog 9-07-2011 17:25
do 16:53 bzdury to ty wypisujesz! i twoje argumenty są żenujące! proszę cie nie usprawiedliwiaj się tutaj niepełnosprawnymi bo robisz z siebie kompletnego błazna! Wyciągi te powstają dla narciarzy!Popatrz na wyciąg w Szklarskiej Porębie. Kanapa wwozi ludzi tylko zimą, latem chodzi boczny wyciąg. Dzisiaj wyciąg a następna inwestycja to wycinanie lasów na potrzeby zjazdów na 2 deskach, pewnie i również dla ciebie. Twoje argumenty są tendencyjne. Weż swoje 4 litery i przejdz się raz w góry zobacz , jak tam pięknie a nie oceniaj wszystkiego przez pryzmat swojego komputerka. do 15:41 zgadza się Karkonosze to NIE ALPY!!!!! TYLKO NIESTETY KTOŚ KOSZTEM PIĘKNEJ PRZYRODY CHCE ZAROBIC A KPN NA WSZYSTKO WIDAĆ SIĘ JUŻ ZGODZI! STRASZNIE SZKODA :((((!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~amretto 9-07-2011 20:45
Czego 17:25 ekolog się rzucasz jak wsiura na szpilce ?? Młody jesteś, nóżki jeszcze dwie i wszędzie wejdziesz, jak ci sie wydaje. Za parę latek mimo ekólgicznego żarełka dopadnie cie miażdżyca, nóżka będzie nie do pary i zobaczysz po co są wyciągi, zrozumisz co to brak windy w obiektach publicznych i po co są obniżenia krawężnika na przejściu. Dziś sadzisz się jak Zbynio w Brukseli, zobaczymy za paręnaście latek. Mam w rodzinie osobę o kulach i umiem docenić konstrukcję Doppelmayera np. w Świeradowie. Zostaniesz kulapetą, będziesz żebrał aby dzieci lub wnuki zabrały cie na wycieczkę a tu zobaczysz Kozakiewicza !! Za takie wypowiedzi i taką postawę życiową posmakujesz więcej octu...
~do ekologa 9-07-2011 21:26
Przestań kłapać dziobem, bo bzdury gadasz. Widać, że pojęcia nie masz o Karkonoszach i w ogóle górach. Jest mnóstwo miejsc, gdzie możesz chodzić na piechotę i obnosić swoje śmierdzące cztery litery, a ty się jednego głupiego wyciągu przyczepiłeś, że niby tam akurat nie można chodzić (co jest nieprawdą, bo mozna). Po drugie - teren ten nie należy do KPN. Po trzecie: w polskich Karkonoszach mamy tylko 4 wyciągi, a policz sobie, ile jest w czeskich. Po czwarte: ostatnio Czesi wybudowali sobie cały skiareał na Kowarski Grzbiet, a po polskiej stronie od dziesięcioleci nie udaje się wybudować głupiego wyciągu na Czoło. Czyżby cietrzewie mieszkały tylko po polskiej stronie granicy??? A do Alp porównują Karkonosze nie inwestorzy, tylko turyści. Reasumując, TWOJA ZNAJOMOŚĆ FAKTÓW JEST ZEROWA!!!
~Anty-ekolog 9-07-2011 21:31
He, he, bo taki z niego miłośnik gór i ekolog, że zna co najwyżej kilka szlaków, które prowadzą na Śnieżkę. Dlatego właśnie tak się czepił tego wyciągu. O innych pasmach górskich to w życiu nawet nie słyszał.
~anty ekooszo 9-07-2011 21:47
Pewnie taki z niego 17:15 ekolog jak z koziej dópy trąba.
~narciarz 9-07-2011 22:19
Ekolog ma rację. Ten wyciąg to prymitywna metoda ciągnięcia kasy. Zmarnowano mnóstwo pięknego terenu bez żadnego efektu. Dla uprawiania narciarstwa jest to zupełnie bezużyteczne. Nakierowane na najmniej wymagającego klienta - niedzielnego narciarza, ew, dla dzieci. Teren Karpacza jest dostatecznie nasycony takimi instalacjami. Bardziej korzystne byłoby udrożnienie i modernizacja tego co jest.
~do ekologa 9-07-2011 22:21
Wam pseudoekologom mózg wam już dawno wyżarło. Takich jak wy to powinni zamykać w specjalnych zamkniętych rezerwatach bez dostępu do osiągnięć współczesnej cywilizacji. W końcu jesteście ekologami, więc nie możecie używać takich dóbr cywilizacji jak prąd z elektrowni węglowej, telefonów komórkowych, komputerów, samochodów, itp. Ciekawe tylko jak długo byście tak przeżyli, he he. Więc sam pieprzysz pseudoekologu od siedmiu boleści. Bo wg twoich popapranych wynaturzeń wynika, że Polska ma być przaśna zarośnięta kniejami, mieszkańcy jej mieli chodzić w skórach ni mieszkać w ziemiankach!!!!!!
~narciarz 9-07-2011 22:36
Ekolog ma rację. Ten wyciąg to prymitywna metoda ciągnięcia kasy. Zmarnowano mnóstwo pięknego terenu bez żadnego efektu. Dla uprawiania narciarstwa jest to zupełnie bezużyteczne. Nakierowane na najmniej wymagającego klienta - niedzielnego narciarza, ew, dla dzieci. Teren Karpacza jest dostatecznie nasycony takimi instalacjami. Bardziej korzystne byłoby udrożnienie i modernizacja tego co jest.
~chodziarz 9-07-2011 22:38
Narciarz ! Ciemnyś jak religia w nocy. Zbudowanie nowego wyciągu na terenach lasów państwowych to pikuś przy modernizacji czegokolwiek na terenie karkonoskiego parku narodowatego. Co znaczy zmarnowano pieniądze ? Twoje one były potomku komunisty ? To prywatna kasa i właściciel miał kaprys tak uczynić a tobie gul skacze, że ktoś ma tyle kasiory i robi z nią co chce. Niedzielny narciarz to TEŻ klient !! Chcesz uprawiać Narciarstwo przez duże N jedź w Alpy.
~też narciarz 9-07-2011 22:42
100% racji, chodziarz. Szacun dla ciebie. Nowy wyciąg idealnie wypełnia lukę w Karpaczu dla tych, którzy chcą sobie pojeździć rekreacyjnie na nartach w znośnych warunkach, niekoniecznie od razu wjeżdżając na Kopę. Sam chętnie skorzystam z tego wyciągu z całą rodziną, już nie moge doczekać się zimy. A "narciarz" niech sobie wciąga narty na górę na piechotę, jak mu przeszkadzają takie instalacje.
___x 9-07-2011 22:46
precz z zielonymi świrami oraz tymi z góry co się ich słuchają bo będziemy biedować pośród bujnej puszczy podczas gdy w Czechach turystyka kwitnie w najlepsze, a mieszkańcy Karpacza mają i tak wystarczająco przesrane z powodu braku pracy oraz dojazdu do miast gdzie mogliby ją zdobyć i jeszcze te eko-świry chcą im życie utrudnić, bardzo lubię lasy ale te parę drzewek na drodze wyciągu to chyba żadna tragedia, a wy ekolodzy jak się czujecie jako zdrajcy własnego gatunku?
~niepopieram 9-07-2011 23:07
Niektórzy na tym forum argumenty zastępują wyzwiskami. do____x Mieszkańcom Karpacza wyciąg pracy nie przysporzy, a jakbyściie niektórzy forumowicze trochę lepiej znali geografie, to byście wiedzieli, że czeska część Karkonoszy jest większa od polskiej, więc i inwestycji może być więcej. Do wpisu z godz.22,21 - chyba Pan nie rozumie słowa cywilizacja - przejawem ucywilizowania jest między innymi świadomość szkód, jakie wyrządza się nieprzemyślanymi inwestycjami środowisku. Poczytajcie o ginacych gatunkach roślin, ptaków i zwierąt. o spustoszeniach, jakie turyści czynią np w Tatrach i przestańcie obrażać ludzie tylko dlatego, że maja inne zdanie. A swoją droga, czytając te często chamskie teksty, nie chciałabym trafić na takich na stoku ...
Piipi Jelonkowa 9-07-2011 23:35
..do - [~Autora postu z godz.16:53 ] .. jestes podobny *myśleniem do mojego teścia, który jezdzi komarkiem do lasu .. na dziewczyny ! ~POUCZENIE: ..kobietom ciężarnym jest nie wskazana jazda taką kolejką,bo ..pod..skoki i może nastąpic poronienie ! ~Staruszkowie ?.. zobacz na fotkach ! Duch Gór jest już w strasznie podeszłym wieku, a pokonuje codziennie trasę górską .. bez zbędnego podwiezienia ! ..ale Liczyrzepa nie pali papierosów i nie pije alkoholu i dlatego ma ..*fajną kondycję !
~do niepopieram 10-07-2011 1:41
Nie filozofuj gościu, bo za przeproszeniem, g... wiesz. A co przysparza Karpaczowi turystów i narciarzy, jak nie wyciągi? Spróbuj po każdej jeździe zaiwaniać z nartami 4 km na górę pieszo, to nastepnym razem pojedziesz na narty gdzie indziej. Jakbyś znał choc odrobinę geografię i matematykę, to byś wiedział, że czeska część Karkonoszy zajmuje 3 razy więcej niż polska, a wyciągów jest kilkanaście razy więcej. Bardzo łatwo policzyć proporcje i stopień niedoinwestowania polskich Karkonoszy. Przejawem cywilizacji jest właśnie to, że nie musisz targać nart na plecach na górę kilkanaście razy na dzień. Pewnie sam pełnymi rękami korzystasz z dobrodziejstw cywilizacji. Sam obrażasz chamskimi tekstami innych. Skoro jeździsz na nartach, to bardzo jestem ciekaw czy samemu je wnosisz na górę.
~grr 10-07-2011 1:52
ekkoterrorysci nie dostali lapowek to i sie sprzeciwiali, dobrze im tak, ze przegrali swoj sztuczny protest
~seb 10-07-2011 8:09
"...ruszy nowa SZEŚCIOKRZESEŁKOWA kolej narciarska..." , czyli wyciąg dla kilkunastu osób. Pełne szaleństwo, he he... Jakimi błędami Jelonka nas jeszcze zaskoczy, chyba są rekordzistami i tej kwesti.
~............ 10-07-2011 8:36
Jaka będzie przepustowość tego wyciągu? Ile miejsc RÓWNOCZEŚNIE będzie mogło być zajętych? Naprawdę tylko sześć?
~Ekolog 10-07-2011 8:55
w 21 wieku Piipii ludziom nie chce się już nigdzie chodzić. Wszędzie chcą dojechać. Szook and show!
~niepopieram 10-07-2011 10:35
do wpisu z 01,41: Nie filozofuj gościu, tylko czytaj zrozumieniem : cytuję siebie : "a jakbyściie niektórzy forumowicze trochę lepiej znali geografie, to byście wiedzieli, że czeska część Karkonoszy jest większa od polskiej, więc i inwestycji może być więcej." I prosze zaneleźć w moim wpisie "chamskie tesksty"
~ojej 10-07-2011 10:44
Dzieci neo ! Sześciosobowe to są kanapy z podgrzewanymi siedzieniami, zestawy są wyczepiane i na line zaczepia sie ich stosownie do potrzeb. Jak ktoś wcześniej napisał to jest konstrukcja taka jak w Świeradowie, tylko tam są gondole a tu kanapy. Dzięki temu, że nie jest to teren parku narodowego, to przepustowość ogranicza tylko konstrukcja a nie jakieś wytargowane uzgodnienia typu "na 400 osób na godzinę możemy się zgodzić ale 800 już NIE".
Piipi Jelonkowa 10-07-2011 10:51
..do - [~Ekolog] .. i tracą ! ~Wiesz ? .. wczoraj byłam na długim spacerze w laskach jelonkowych i .. tam Pani Natura zaprosiła mnie na ucztę na pachnące wiatrem .. poziomki! .. nawet robaczki świętojańskie jeszcze nie znikneły ! ~CUDOWNIE ..
Piipi Jelonkowa 10-07-2011 11:02
..do - [~Seb ..] .. tam w Alpach w miescie Garmisch-Partenkirchen ten pomysł nie przeszedł i Olimpiada Zimowa - 2018 tam się nie odbędzie ! ..a o tym zadecydowali mieszkancy tego miasta ! ~BRAVO ! .. za pozytywne myślenie dla Niemców !
~abc 10-07-2011 12:01
Te wszystkie stowarzyszenia ekologiczne to banda d...li !!! . Wszędzie wszystko się opłaca , wszystko można . Np. Czesi , wyciągi jakie chcecie i gdzie chcecie , drogi rowerowe , szlaki , imprezy motorowe , rowerowe , cz tam mieszkają inni ludzie ???.
___x 10-07-2011 13:03
zastanawia mnie czemu ekolodzy nie próbują walczyć z drukarniami ulotek rekl. a przecież tyle papieru na to idzie (trzeba ściąć dużo drzew aby wyprodukować małą ilość papieru) już nie mówiąc o zaśmiecaniu, lub czemu nie podejmą walki (albo chociaż nie zapoczątkują ogólnoświatowej walki) z koncernami motoryzacyjnymi żeby w końcu zaczęły masowo produkować samochody elektryczne lub zasilane wodorem tak bardzo by to oczyściło powietrze na całym świecie (wogóle was nie rusza to że na całym świecie miliardy silników spalinowych zanieczyszczają powietrze), po prostu nie macie jaj można was porównać do ojca patologicznej rodziny który leje swą żonę bo od obcych boi się dostać po ryju
Piipi Jelonkowa 10-07-2011 14:59
..do - [~X____ ] .. milczą ? .. tylko Gwiazdy na Niebie !.. bo tutaj jest fajne działanie patrz.www.CzysteWajractwo.pl ...~Wiesz ? .. jutro kupię tyg."Jelonka",przeczytam i oddam na makulaturę i .. tylko str.nr.15 zachowam,bo tam jest ..coś dla moich potomków !~PA.*piipi z Greeenpaece
~do niepopieram 10-07-2011 15:12
Jakieś trudności z rozumieniem? Powtarzam moją odpowiedź, specjalnie dla wyjątkowo mało rozgarniętego dyskutanta: "Jakbyś znał choc odrobinę geografię i matematykę, to byś wiedział, że czeska część Karkonoszy zajmuje 3 razy więcej niż polska, a wyciągów jest kilkanaście razy więcej. Bardzo łatwo policzyć proporcje i stopień niedoinwestowania polskich Karkonoszy." A chamski był cały twój wpis.
~Na kocurze 10-07-2011 15:16
Do piipi: Najpierw pomyśl o tych potomkach, a dopiero potem zbieraj dla nich makulaturę. Bo sądzę, że poza tobą nikt więcej tego nie przeczyta. Ech, marzycielka z tej piipi...
~sepuku 10-07-2011 15:31
Ekologi podskakują drobnym (w skali świata) inwestorom. Do koncernów naftowych czy samochodowych nie wystartują bo są za ciency w uszach. Nie potrafią nawet skutecznie oprotestować decyzji środowiskowej czy lokalizacyjnej a co dopiero mówić o jakiejś kampanii na szersza skalę. Powiązanie drukarni i papierni z lasami to przekracza możliwości umysłowe kurdupli od ekologii. Czy ktoś widział ekologa na rowerze ?? Jeśli nawet, to jak zdejmował bicykl z wypasionej furki i przejechał się 15km od zaparkowanego auta. Ekologiczne pomruki są tyle warte co afera z efektem cieplarnianym. Obkładanie przemysłu opłatami, Kyoto itp... Krowom dupy pozatykać bo metan CH4 jest gorszy od CO2. Jeden Wulkan wypluje tyle co my przez 80 lat. Natury Pan nie zmienisz, nie bądź Pan rura i nie pękaj.
~józia bez nózia 10-07-2011 15:39
Muszę cię zmartwić, Piipi. 50-letnie kobiety są już raczej bezpłodne. Chyba więc trochę zaspałaś... No, chyba że jeszcze czekasz na wnuki, które bocian ci przyniesie. To czekaj dalej, życzę powodzenia.
~niepopieram 10-07-2011 17:53
(wpis z 15, 12) Być może z matematyką i statystyką jako tako, ale definicję słowa "chamstwo" proszę sprawdzic w słowniku. A może takjże i ta porada będzie uznana za chamstwo ?
~do niepopieram 10-07-2011 18:35
Czyli miałem rację. Kompletnym ignorantem należałoby nazwać człowieka, który zarzuca innym ułomność, którą sam posiada. Chamem - gdy dodatkowo robi to w obraźliwy sposób. Ty posiadasz i jedną, i drugą cechę.
Piipi Jelonkowa 10-07-2011 21:51
..do - [~Autora postu z godz.15:39 ] ..recepta jest prosta,bo kiedy człowieka ukąsi wampir,to staje się wampirem.Czuję,że ukąsiła *Ciebie .. sąsiadka ! ..bo zajmujesz się *plotkami ! ~SMUTNE ! ..~PA.*piipi
~józia bez nózia 10-07-2011 22:14
Ale moja sąsiadka nie jest wampirem. Za to twoja chyba tak, bo ty Piipi od dawna jesteś internetowym wampirem. A bociany boją się wampirów, więc trochę się jeszcze naczekasz na kinderki, które przeczytałyby zgromadzoną przez ciebie makulaturę.
Piipi Jelonkowa 11-07-2011 0:49
..do - [~Autora postu z godz.22:14]~OJEJ ! .. co tam bociany ! .. *ku,ku,*ku.. to kukułka,która podrzuca swoje dzieci !
~niepopieram 11-07-2011 12:59
do autora wpisu 18, 35 - spór Autorem, który obrzuca mnie inwektywami, nie ma sensu, w zamian do refleksji : Minus saepe pecces, si scias, quid nescias a także : Consilio melius vincas quam iracundia.
~do niepopieram 11-07-2011 13:31
Nawet najmądrzejsze sentencje łacińskie przestają być mądre, gdy wkleja je ktoś, kto ich nie rozumie. Każdy, kto przeczyta twoje pierwsze posty, bez trudu zauważy, że ty pierwszy zacząłeś obrzucać innych inwektywami.
~niepopieram 11-07-2011 13:58
Proszę sie tak nie zacietrzewiać, wypisać inwektywy i przestać zajmować się stanem mojego umysłu - a zająć własnym.
~do niepopieram 11-07-2011 14:18
Przeczytaj swoje posty, to sam z łatwością je zauważysz. I to ty się za... nomen, omen ...cietrzewiasz, ty pseudoekologu od siedmiu boleści.
~niepopieram 11-07-2011 14:26
A może ja tak samo jak mój interlokutor - belkę w oku ... Raczej się zsepiam ...
~do niepopieram 11-07-2011 15:02
Robisz tak od początku dyskusji, sępie.
~niepopieram 11-07-2011 15:09
No i masz ! To ci dopiero jastrząb !!!
~do niepopieram 11-07-2011 15:23
A z ciebie cienki kogut z przetrąconymi jajami i piskliwym głosem.
~niepoieram 12-07-2011 8:43
Koniec ! (do wpisu z godz.15,09) Szkoda czasu na przerzucanie się komentarzami, zwłaszcza, że odbiegaja one od meritum. Nie zzamierzam zniżać się do poziomu poprzednika.
~do niepopieram 12-07-2011 14:11
Nawet na szczudłach nie dorównałbyś do tego poziomu. Ty pierwszy zacząłeś tu pisać nie na temat i obrażać dyskutantów, więc nie miej pretensji, że ktoś przyjął twój styl "dyskusji" i zrobił to lepiej.
~niepopieram 12-07-2011 14:23
fakt - do takiego poziomu mi daleko ... ale, jak mówi się w penym kabarecie " ścigać się nie będę" ...
~do niepopieram 12-07-2011 15:01
Więc kończ i wstydu oszczędź. Sobie.
~gossc 25-08-2011 17:14
wyciag z pks bialy jar do wyciagu na kope...??? przyklad idiotyzmu kumu to potrzebne? inwalidom chyba

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Strażacy przeszli szkolenie

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
96
Tak
46%
Nie
48%
Nie wiem
6%