MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Wybrano wykonawcę przebudowy stadionu przy ul. Złotniczej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 19 września 2011, 10:30
Aktualizacja: 10:30
Autor: Angela
Fot. ....
Konsorcjum firm: Pre – fabrykat z Miłkowa oraz Masters ze Szczecina – to przedsiębiorcy, którzy już niebawem rozpoczną przebudowę pierwszego etapu stadionu w Jeleniej Górze. Ich oferta to 15 mln 495 tys. zł. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, a najdroższa propozycja opiewała na kwotę ponad 20 mln zł.

Wykonawcę inwestycji przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze wybrano po okresie uzupełniania dokumentów. Władzom miasta zależało bowiem na tym, by inwestor był sprawdzony i skuteczny. Do Euro 2012 zostało bowiem już niewiele czasu.

– Zaproponowana kwota za to zadanie jest dosyć wysoka, ale zależało nam by firmy, które będą go realizowały, posiadały wszystkie certyfikaty na wykonawstwo i materiały oraz miały doświadczenie w budowie takich boisk. Specyfikacja przetargowa była poważnie zaostrzona, bo musimy mieć pewność, że stadion powstanie na czas i będzie miał odpowiednią jakość. Już w maju drużyny mogą zacząć trenować, chcemy więc zakończyć budowę w kwietniu. Wykonawca wejdzie na teren budowy w pierwszych dniach października. Pod ulicą Powstańców Śląskich już wykonaliśmy rurociąg, który odprowadzi wody spod płyty – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Górze.

W pierwszym etapie powstanie trybuna główna z całą, bardzo rozbudowaną infrastrukturą socjalno-sanitarną, płyta boiska z naturalnej trawy, bieżnie lekkoatletyczne z całym zestawem. Będzie też oświetlenie i ogrodzenie.
- Po zakończeniu budowy boisk wykonawca będzie musiał nam dostarczyć opinię Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak i Polskiego Związku Lekkoatletyki – mówi wiceszefowa miasta.

W drugim etapie, którego realizacja zaplanowana jest na przyszły rok, powstaną trybuny ziemne i pełnowymiarowe boisko ze sztucznej trawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

"W Góry Serca" z Leszkiem na Śnieżkę

Zamknięte szlaki w Michałowicach

Promocja strony usługowej z Wrocławia za pomocą… pozycjonowania

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~zbycho 19-09-2011 11:11
Dla SLD już dziękujęmy. Komuna już rządziła i nigdy więcej nie chcemy komuny.
~piłkarz 19-09-2011 11:13
o ile mnie pamięć nie myli, to jednym z warunków, aby obiekt nadawała się na centrum pobytowe drużyny na Euro 2012 był wymóg dwóch boisk, w tym jednego ze sztuczną murawą. Jeśli tak, to możemy zapomnieć o goszczeniu jakiejkolwiek drużyny.
~x 19-09-2011 11:20
Szkoda że nie Kółko Rolnicze z Siedlęcina :-)
~mich 19-09-2011 11:34
Jak patrze na ten plan nowego stadionu to sie zastanawiam co tam jest nowego.Trybuny takie jakie były.Odchwaszczona bieznia. I co jeszcze?
~Onanista :) 19-09-2011 11:50
Kółko Rolnicze ''PGR'' Siedlecin napewno sie na jakieś podwykonawstwo wkręci...chocby na dmuchanie w Puzon hehe
ebee 19-09-2011 12:00
A jaki związek z ceną inwestycji ma ilość certyfikatów posiadanych przez wykonawcę ? Czytam te brednie osoby kandydującej na fotel Posła i Wiceprezydenta miasta i włos mi się jeży na głowie. Taki poziom wiedzy świadczy o tym, że dopuszcza się firmy nie mające wymaganych uprawnień i certyfiatów ? Jak można być decydentem nie mając elementarnej wiedzy dotyczacej przepisów prawa ? Rozumując tak, jak Pani Prezydent zapewne niedługo doczekamy propozycji ratowania jeleniogórskiego szpitala poprzez zatrudnianie tańszych lekarzy, bo bez dyplomów ? Żenada ! Pozdrawiam, EBEE
~dundersztyc 19-09-2011 13:06
A co będzie jak wykonawca nie dostarczy opinii PZPN i PZL lub, co niemal pewne, opinie będą negatywne? Bo ktoś przygotował taki projekt, że choćby wykonawca "nie wiem jak się natężał, to nie udźwignie, taki to ciężar". Co wtedy zrobi "magistrat"? Obrazi się? Odzyska 15mln? Czy otworzy na miejscu, kolejną ścieżkę dydaktyczną "Chciwe Urzędasy Jeleniogórskie i ich Całkiem Idiotyczne Pomysły Administracyjne"? Dziwny skrót będzie miała ta ścieżka w nazwie, ale atrakcji od stadionu, aż po termy i park, albo i parki......
~jawiemlepiej 19-09-2011 14:38
15mln na przebudowę stadionu w mieście które jest piłkarską potęgą... no i ma wyimaginowane centrum pobytowe dla jakiejś drużyny która przebywać tu będzie przez tydzień...
~aaa 19-09-2011 15:09
Ludzie. Nic się nie robi narzekacie. Chcą coś zbudować też narzekacie. Nawet jeżeli żadna reprezentacja nie przyjedzie to stadion w Jeleniej zostanie. W końcu dzieciaki będą miały obiekt, na którym będą mogły ćwiczyć w normalnych warunkach. Myślę że trzeba spokojniej reagować a nie wszystko krytykować dla zasady. Pozdrowienia
~Gość 19-09-2011 16:59
Już to widzę jak Czernow dopilnuje tej inwestycji ,mam tylko nadzieje że zima nie potrwa do ostatniego dnia marca i zdążą z tą inwestycją i nie zrobi miasto i jego włodarze idiotów ,bo wszystko do tej pory co jest robione w tym mieście to psu na budę przydatne a wykonanie to masakra jest ,jeśli sobie ktoś życzy to mam fotki Młynówki po rewitalizacji są naprawdę imponujące jak w naszym mieście marnotrawi się pieniądze podatników ,po prostu syf kiła mogiła tak ten Ściek wygląda ,teraz trochę o tych drogach rowerowych szczególnie tej na zabobrzu której brzeg od strony drogi na Wrocław już się pod naporem wody zaczyna obsuwać a do wiosny to całkiem sie obali i może być po ścieżce ,ale cóż jak za coś biorą się nauczyciele i nie mają pojęcia tu trzeba prokuratora na byłą ekipe rządzącą .
~ra 19-09-2011 19:08
Ale jaja to tak jak w kowarach jeszcze nie skończyli a do remontu się nadaje. nie mają POjęcia a ryży bus wszystko moge zapierda.a
~Aktywny 19-09-2011 21:15
Dajcie spokój z tą piłką kopaną , szkoda na to pieniędzy są inne dyscypliny w których odnosimy naprawdę sukcesy,a Rakownica coraz bardziej popada w ruinę i było by to dla naprawdę wielu obywateli tego miasta
~ZABOBRZANIN 19-09-2011 22:24
Firma ze Szczecina to : http://www.masters-sport.pl/ a z Miłkowa : http://prefabrykat.home.pl/kontakt_pl.html jak podzielą kasiorkę z przetargu ...
~vito 19-09-2011 22:53
15 mln w stadion ,który ma i bedzie mial marginalne znaczenie w zyciu mieszkanców miasta bez tradycji pilkarskich.Kolejne miliony w ka...l(Mlynówka), w którym nie ma wody itd., Polska w budowie czy w balaganie? A nieopodal centrum sypiace sie zabytkowe kamienice na ul. Okrzei czy Al.Wojska Polskiego, pewnie z powodu braku srodków na remont.
~aaa 20-09-2011 1:12
I znowu malkontenci!!!!!!!
~sks8.prv.pl 20-09-2011 6:41
Boisko przy Szkole Podstawowej Nr 8 juz jest w budowie postep prac mozna sledzic na sportowej stronie szkoly: WWW.SKS8.PRV.PL Pozdrawiam.
~Wątrobert 20-09-2011 8:22
hehe i znowu ujawnia się Polski Mental ... loża szyderców od siedmiu boleści :)
~aaa 20-09-2011 10:17
I znowu malkontenci!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Wizyta profesora

"Artysta" słono zapłaci

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Spotkanie z A. Banieckim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
788
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%