MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Wybraliście po raz trzeci najpopularniejszych ludzi sportu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 lutego 2010, 23:17
Aktualizacja: Wtorek, 9 lutego 2010, 15:44
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Sportowcy i trenerzy, których docenili kibice czytelnicy w trzecim już plebiscycie Jelonki, zostali dziś uhonorowani nagrodami przez prezydenta miasta na gali, która poprzedziła Bal Sportowca w Domu Zdrojowym „Edward” w Cieplicach.

Listę laureatów wszyscy znacie. Dziś do sali balowej w „Edwardzie” zaproszono tych, których Wy, Czytelnicy, wskazaliście w trzeciej edycji naszej zabawy. Trwała przez niemal półtora miesiąca. Rodziła wiele emocji i kontrowersji. W końcu poznaliśmy jej wynik Nadszedł czas na ukoronowanie plebiscytu galą zorganizowaną przez urząd miasta, sponsorów oraz nasz portal i tygodnik.

Po ciepłym poczęstunku Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry sam gratulował kolejno wyróżnień w plebiscycie wręczając jego laureatom okolicznościowe statuetki i upominki. Nie zaprosił do tej ceremonii organizatorów plebiscytu. Nie wszyscy nagrodzeni przez Was miejscem w pierwszej dziesiątce mogli przybyć. Triumfatorka plebiscytu, Maja Włoszczowska, przeprosiła za nieobecność. – Nagrodę wręczymy przy innej okazji – zapowiedział prezydent Obrębalski. A Maja i tak była obecna duchem i "obserwowała" całą imprezę z wizerunków promocyjnych miasta.

W imieniu nagrodzonych głos zabrali trenerzy. Mirosław Uram, selekcjoner Finepharm Jelenia Góra, podziękował Czytelnikom za głosy, a sponsorom i radnym – za wspieranie klubu i sportu. Swoją radość z sukcesu wyraził także Wiktor Żuryński, trener Start Simet (siatkówka na siedząco). – Cieszy mnie, że zauważono w końcu niepełnosprawnych sportowców – powiedział.

Kiedy prezydent Obrębalski zabrał się za wznoszenie toastu, jedna z pań kelnerek tak niefortunnie niosła tacę z kieliszkami szampana, że straciła równowagę i… Donośny huk skupił uwagę wszystkich. – To na szczęście – powiedział szef miasta, który – czekając, aż zostaną posprzątane skutki incydentu – zaczął chwalić się osiągnięciami i planami na przyszłość, bynajmniej nie w kwestiach sportowych.

Zapachniało rozlanym szampanem i kampanią wyborczą. Szkoda trochę, że prezydent nie był taki wylewny wcześniej. Rozpoczynając galę napomknął tylko, że organizatorem plebiscytu jest Jelonka, ale już nie powitał nikogo z obecnej niemal w komplecie redakcji. Podziękował sponsorom, w tym Przedsiębiostwu Energetyki Cieplnej i PKS Tour Jelenia Góra.

W końcu szef miasta wzniósł toast za zdrowie sportowców i trenerów. – Wypijmy za ich powodzenie. Wszystkiego najlepszego! – powiedział.
Później przyszedł czas na tańce. Na początku szło nieco niemrawo, ale rozruszane muzyką graną na żywo przez zespół Saxband towarzystwo z czasem roztańczyło się na dobre. Na parkiecie szaleli: Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta, z uroczą osobą towarzyszącą, a także radna Bożena Wachowicz-Makieła ze swoim małżonkiem. Przy stołach – podjadając potrawy z bufetu szwedzkiego – rozmawiano o różnych sprawach, nie tylko sportowych.

Tak do historii przeszedł III Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera. Dziękujemy Państwu za udział w naszej zabawie. W późniejszym terminie podamy nazwiska Czytelników, którzy wylosowali nagrody specjalne. Pozostaje nam czekać na kolejną edycję plebiscytu, gdzie na równi z wynikami sportowymi liczy się także wizerunek sympatycznych ludzi sportu lokalnego i jego odbiór wśród głosujących.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Kolarski weekend w Karkonoszach

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~dee 6-02-2010 23:47
no pewnie jeszcze kazdego jelonkowicza z osobna trzeba by bylo powitac... droga redakcjo odrobine pokory....
~Pokora 7-02-2010 0:18
Pokora,pokorą - ale protokoł dyplomatyczny obowiązuje,zwłaszcza prezydenta.Między innymi ,powinien redakcję "Jelonki" powitać. Albo wszystkich albo nikogo
~Prawie stały czytelnik 7-02-2010 0:44
Wielkie gratulacje dla Zwycięzców! Brawa dla Organizatorów!
~sainzz 7-02-2010 3:58
nic do obrembalskiego nie mam ...ale tylko slysze ze gdzies goscil tylko bankiety uroczystosli imprezy otwarcia... a co dla jeleniej sie zmienilo ? ale konktetnego odczuwalnego dla mnie dla ciebie?
~clown 7-02-2010 8:34
No to nie rozumiem- nie zaproszono organizatorów, a Jelonka była w komplecie? Wprosiła się czy jak? hahaha
~ebi 7-02-2010 10:09
Czegoś nie rozumiem, jak to nie zaprosił organizatorów plebiscytu? Przecież organizatorem plebiscytu było (podobno) miasto.
~ebi 7-02-2010 10:24
A gdzie się podział mój komentarz o tym że to miasto jest organizatorem plebiscytu a nie Jelonka? Czekał na moderację i nagle chlup... nie ładnie redakcjo
~do clown 7-02-2010 10:41
nie zaproszono organizatorów do wreczana nagórd a nie na bal!!!
~Pyzdra 7-02-2010 11:38
To był plebiscyt Jelonki, a nie im. Marka Obrębalskiego.
~terminator 7-02-2010 12:37
Prawda jest taka że wygrywa ten kto wykupi więcej gazet, pan Paweł z Kowar coś slabo się postarał w tym roku!
~Manfredek 7-02-2010 15:43
Jak się nazywa ten koles co jest na zdjęciu 43 z rozwiązanym krawatem, jest też na 45, albo 46 zdjeciu. To piłkarz Karków. Bijan???? Ale wieś... gala, a ten krawat jak chłopaki na potupaji w kowarach;/!!
~ktosik 7-02-2010 15:53
To po co bylo tam wpuszczac Obrembalskiego, przeciez to nie jego konkurs.
~ 7-02-2010 16:11
Bzdury...
~- 7-02-2010 17:05
Myślę że jelonka trochę przesadziała nawet jak prezydent postąpił tak jak postąpił. Z drugiej strony dobrze że powiedział klika ciekawych rzeczy. Bo co miał zrobić jak pani z tacą zrobiła "Bach" Powiem wam że własnie z tachich powodów kuleje sport nieporozumienia. Kto ma wręczać kto jest organizatorem kto ma za co odpowiadac. Tak samo jest na zawodach ktos kogoś ominie później obraza. Pan sponsor spalony i nie ma kasy na kiełbasy Jak byliście organizarami to trzeba było spisać harmonogram i prowadzący powimnien prosić osoby do wręczania nagród. Byłoby wszystko jasne a nie czeski film. Sami sobie w kolano strzelacie
~ 7-02-2010 18:47
jelonka strzela sobie w kolano? a to jelonka będzie kandydować na prezydenta? nie wiedziałam....
~Beret 7-02-2010 21:13
Ale żenada, bufonada, a Urama już nie stać na normalny garnitur? Mirek, on jest za duży dla Ciebie! Pożyczyłeś ?
~Fan 7-02-2010 23:43
BRAWO WOJTEK!!gratuluje!!trzymalem kciuki za Ciebie!szkoda, ze tylko 3 miejsce, ale zawsze cos;)
~ 10-02-2010 20:43
Fajne w tym całym żenującym plebiscycie, jak powiedział dziś jeden z laureatów. Było to że się spotkali w luźnej atmosferze ludzie z różnych dyscyplin. Wymienili poglądy i numery telefonów.
~edzia 13-02-2010 8:41
kelnerki wyglądają jakby były wzięte z ulicy.
~pytanko 13-02-2010 16:46
@ Fan --- czy masz na myśli Wojtka Kamińskiego? Bo nie jestem pewna, czy rozpoznałam na zdjęciu :-) A Miłosz koleżankę w internecie chyba zapoznał, choć do miss niepodobna.
~marcin24 13-02-2010 21:10
na zdjęciu głównym wiadomo jest maja a ta druga to kto to?
~bart22 25-02-2010 19:49
Tę najpiękniejsza dziewczynę na 2 fotce na pierwszym planie "z tacą:)". chciałbym Cie poznać!. napisz muff1@vp.pl
~PRZYPADKOWY 3-03-2010 22:20
pisarczykostwo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Przed nami decydujący turniej

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Dachowanie w Radomierzu

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%