MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Wybory już dziś. Sprawdź, gdzie zagłosujesz

Wiadomości: JELENIA GÓRA- KRAJ
Sobota, 8 października 2011, 8:00
Aktualizacja: Niedziela, 9 października 2011, 21:26
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Czterdzieści sześć obwodowych komisji wyborczych w godzinach 7.00– 21.00 będzie pracowało na terenie Jeleniej Góry podczas dzisiejszych wyborów parlamentarnych. Niepełnosprawnych do lokali wyborczych dowiozą specjalne samochody. Ważne, by przed pójściem na wybory zabrać ze sobą dowód potwierdzający naszą tożsamość, a do urny wrzuć prawidłowo skreśloną kartę wyborczą.

Tegoroczne wybory parlamentarne odbędą się według nowych zasad. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych do Senatu. W niedzielę zagłosujemy więc na konkretną osobę, a nie na partie polityczne czy komitety wyborcze.

Wybierając się na głosowanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty, lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość, a w przypadku głosowanie poza miejscem zameldowania, zaświadczenie o prawie do głosowania. Karta z kandydatami do Sejmu będzie koloru białego, a do Senatu – żółtego.

Anna Gniadzik, pełnomocnik prezydenta Jeleniej Góry ds. wyborów przypomina, że miasto zapewnia osobom niepełnosprawnym bezpłatny dojazd do lokali wyborczych.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej możliwości mogą zadzwonić w dniu wyborów a numer 75 75 46 106, telefon osób dyżurujących, którzy przyjmą informację gdzie ma samochód podjechać pod osobę niepełnosprawną. Taka osoba zostanie zawieziona do lokalu wyborczego, a następnie odwieziona do domu – mówi Anna Gniadzik.

Jak głosować by nasz głos był ważny? – Należy postawić znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska tylko jednego kandydata do Sejmu i tylko jednego, do Senatu. Wszelkie inne skreślenie w kratce powoduje, że głos jest nie ważny – mówi Anna Gniadzik.

Lista komisji wyborczych oraz informacja o granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych znajduje się na stronie internetowej miasta http://um.jeleniagora.pl w górnej zakładce „wybory”.

Przypominamy jednocześnie, że od północy w sobotę do niedzielnego wieczoru trwa cisza wyborcza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Debata samorządowców

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Porozumienie w sprawie oczyszczalni ścieków

Parada już po raz 20.  

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%