MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Wybór należy do Ciebie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. rylit
Pięciu kandydatów na urząd prezydenta miasta przybyło w środę na pierwsze ze spotkań z cyklu „Masz głos, masz wybór”.

Pomysłodawcą jest Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który w ten sposób chce zachęcić jeleniogórzan, aby 12 listopada poszli do lokalów wyborczych i głosowali, niezależnie od poglądów politycznych.

W sobieszowskim „Muflonie” pojawili się (w alfabetycznej kolejności nazwisk): Józef Kusiak (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Roman Kwaśnicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Marek Obrębalski (Platforma Obywatelska), Eugeniusz Piotrowski (kandydat niezależny) oraz Robert Prystrom (Wspólne Miasto, z poparciem Prawa i Sprawiedliwośc).

Wszyscy mieli minutę na przedstawienie swojego programu wyborczego i trzy minuty na odpowiedź na każde z trzech losowo wybranych pytań.
Zainteresowanie spotkaniem było średnie.

Nie jest wykluczone, że Robert Prystrom, jako kandydat na urząd prezydenta z wyborcami, spotkał się w tej kampanii po raz ostatni.

<b> W czwartek oficjalny kandydat? </b>
Ordynacja wyborcza uniemożliwia start w wyborach samorządowych osobom, przeciwko którym toczy się postępowanie karne lub zapadło prawomocne orzeczenie sądowe.
Sprawę R. Prystroma, któremu zarzucono błędy przy składaniu oświadczeń majątkowych, sąd w 2005 roku warunkowo umorzył na dwa lata, co w świetle ordynacji start kandydata Wspólnego Miasta stawia pod znakiem zapytania.
W komunikacie WM podano, że w czwartek, 5 października, podczas konferencji prasowej zostanie przedstawiony oficjalny kandydat stowarzyszenia na urząd prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Miastu na urodziny

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~AgAtA 4-10-2006 21:54
a to dopiero:P Konrad gratuluję fajnej gazetki "jelonk com"
~sainz 4-10-2006 22:17
eh juz nawet nie chce sie myslec o tych politykach
~hm 4-10-2006 22:56
o jezu jaka wiocha, chyba nikogo nie interesuje ten polityczny bajzel...
~Iwcia 5-10-2006 7:38
"Super kandydaci" szkoda gadać.Lepiej niech wezmą się do rzetelnej pracy; dosyć obijania.Biorą kupę kasy praktycznie za nic.Szkoda słów !
~Teresa 5-10-2006 7:55
A gdzie prezydent Rola z LPR? Niedawno było info na Jelonce.com i w Nowinach że on też startuje. Odmówił przybycia czy go nie zaprosili?
~izka 5-10-2006 9:46
TRAGEDIA ale bedziemy miec prezydenta: zero aparycji, zero pomyslow na prace ale za to wielkie ambicje przyssania sie do żloba!!!!!!!!!!! dotyczy to wszystkich panow.
~z-k 5-10-2006 9:58
było b.mało mieszkańców Sobieszowa. Póżniej narzekają na zaniedbania w dzielnicy.Kiepska promocja spotkania i organizacja- mikrofon był wyłącznie do dyspozycji kandydatów i moderatora
~jeleniogórzanka 5-10-2006 11:54
Panie Kusiak dałby pan odetchnąć trochę Jeleniej Górze
~Jowita 5-10-2006 23:11
SPROSTOWANIE! Pomysłodawcą debaty nie był Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych tylko kilka organizacji jeleniogórskich wraz z sejmikiem, a mianowicie również Stowarzyszenie Wspierania Integracji z Unią Europejską, Biuro Porad Obywatelskich, Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych. Jak zwykle redaktorzy są tendencyjni. Akcja Masz glos - masz wybór jest ogólnopolską akcją Fundacji Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów. Dlaczego tek ważne dla naszego miasta informacje o tym co robią organizacje dla mieszkańców są przekazywane w bardzo płytki sposób? Następna debata prezydencka odbędzie się w Auli Politechniki Wrocławskiej w Cieplicach 11 października o godz. 16:30. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam. J. Jeleńska
~Janusz Jedraszko 6-10-2006 8:15
Panie Konradzie. Jowita ma rację,prosimy o sprostowanie informacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most już po remoncie

Skalne ławki pod Szrenicą

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Stalowe rumaki w Karpaczu

Przebudowa chodnika

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
135
Tak
41%
Nie
52%
Nie wiem
7%