MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Wy nam zameczek, my wam – akademik

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 26 września 2011, 8:43
Aktualizacja: 8:51
Autor: RED
Fot. MT
Przeprowadzka Osiedlowego Domu Kultury do byłej rezydencji Erfurta na Zabobrzu coraz bliżej. Dokonały się ostatnie formalności, które ją umożliwią.

Po kilku miesiącach starań Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraził zgodę formalną na zamianę obiektów będących własnością Miasta i Politechniki Wrocławskiej. Chodzi o akademik przy ul. Piłsudskiego, który jest użytkowany przez Politechnikę, a stanowi własność miasta, i tak zwany zameczek na Zabobrzu, który należy do Politechniki, a władze Jeleniej Góry chcą tam przenieść zabobrzański Osiedlowy Dom Kultury.

– To formalny akt – powiedziała Zofia Czernow, zastępca prezydenta miasta – ale z punktu widzenia prawa niezbędny, byśmy mogli ponosić wydatki na jego zabezpieczenie, utrzymanie i modernizację. Sprawa adaptacji zameczku na siedzibę ODK była z punktu widzenia miasta przesądzona jeszcze przed wakacjami, zgodnie z wolą rektora Politechniki Wrocławskiej.
Niemniej możliwość finansowania tam działań remontowych otwiera się dopiero wtedy, kiedy miasto ma tytuł prawny do wydatkowania pieniędzy na ten obiekt – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jednak nie wiadomo, kiedy nastąpi przeprowadzka ODK z obskurnego blaszaka przy ulicy Komedy-Trzcińskiego. Wnętrza nowej siedziby muszą wcześniej zostać wyremontowane i przystosowane do potrzeb placówki. To samo czeka również przyległy do willi park, który ma być otwarty jako miejsce różnych wydarzeń plenerowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Harcerze z nową siedzibą

Powstanie plac zabaw

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 26-09-2011 9:04
fajny mietek na zdjęciu...
~do 9:04 26-09-2011 9:12
To pewnie nowe autko p. Czernow :)
Tomy M. 26-09-2011 9:58
Kiedy Pałace w Sobieszowie i Cieplicach wrócą do prawowitych właścicieli, państwa Schaffgotschów? Gdyby tak sie stało to można mieć pewność że byłby dostępne zarówno dla zwiedzających jak i dla elitarnych gości w całego Świata. Prowadzenie w XXI wieku szkół i uczelni w tych obiektach zakrawa o parodię! Te obiekty nie nadają się na szkołę, tak jak budka z piwem nie nadaje się na salę gimnastyczną, a stara poniemiecka fabryka na AQUA PARK!!!
~eeeeadas 26-09-2011 10:02
Mam dziwne wrażenie, że w ostatnim czasie w urzędzie wszystkie decyzję podejmuję tylko p. Czerwnow.... Ciekawe co się stanie po wyborach - w przypadku wygranej zobaczymy panią za 4 lata na jeszcze większych bilbordach a w przypadku porażki zniknie w murach urzędu! Mam nadzieję, że mieszkańcy Jeleniej Góry nie dadzą się na nabrać, że to "kobieta z charakterem"!
Tomy M. 26-09-2011 10:23
... taaa Zofia to naprawdę kobieta z charakterem ... tylko że wrednym charakterem.
~sss 26-09-2011 15:48
A gdzie autentyczny prezydent?
~do Tomy M. 26-09-2011 16:34
A jaką masz gwarancję że właściciel by cię wpuścił i pozwalał zwiedzać pałac?
Tomy M. 26-09-2011 16:50
Mam taką gwarancję że Ci ludzie nazywają się Schaffgotsch ... a nie KOWALSKI, SZMACIŃSKI czy SOBIESIAK. Oni na reputacje pracowali TYSIĄC LAT ... ich słowo wystarcza za umowę. Poczytaj o Schaffgotschach bo chodzisz po ich ziemi, po ich drogach, po ich polach .. a historią tej ziemi się nie interesujesz. Cały kraj rządzony przez historyków, a nikt historii nie zna.
~tajasne1 26-09-2011 20:39
a ja z innej beczki,ostatnio widziałam na żywo P.Czernow i jakoś tak zupełnie inaczej wygladała niż na billbordzie przy ul.Grunwaldzkiej.znaczy się o wiele paskudniej,i muszę przyznać ,że w jej wypadku wygląd pokrywa się z charakterem
No_Subject 26-09-2011 21:43
A dlaczego nowi właściciele pałacu w Kowarach NIKOGO nie wpuszczają do swojej posiadłości? Nikt nie może tam wejść. A to też historyczna posiadłość. Kto do tego dopuścił? Nie ma co się śpieszyć z oddawaniem, bo tutaj może być tak samo. A co, jeśli wpuszczą tylko Niemców? Politechnika wpuszcza chociaż studentów. A kościół nikogo, jeśli nie ma mszy. Podziemi też nie można obejrzeć. Jak coś jest czyjąś własnością, to nie zmusisz go do wpuszczania zwiedzających, Tomy.M. Będziesz mógł chodzić po parku Schaffgoschów, jak kiedyś, ale raczej nie na teren pałacu. Jak i teraz zresztą, co jest skandaliczne, bo pałac nie jest własnością politechniki. Ona nim tylko administruje.
~Tak 26-09-2011 23:18
Do 26-09-2011 16:50 | Tomy M. | - pintolisz !!! I tyle w temacie.
~X 26-09-2011 23:47
A w którym miejscu ten zameczek się dokładnie znajduje?
Tomy M. 26-09-2011 23:58
No_Subject - Wiesz dlaczego nowi właściciele Pałacu w Kowarach nie wpuszczają zwiedzających? BO TO SĄ NOWI WŁAŚCICIELE!!! Ale tak na serio ... to właścicielka HOTELU SMYRNA oraz jest mąż to przemili ludzie, nie ma najmniejszego problemu zwiedzić ten zabytek, zwłaszcza że działa tam urocza knajpka, piętra można zwiedzać po uprzednim grzecznym zapytaniu. Ja oglądałem tam nawet strych, jest trzy poziomowy i ma ciekawie, niespotykanie, rozwiązaną więźbę dachową. Piwnicę też zwiedziłem, niedługo będzie tam chyba salka/bar piwny.
~do x 27-09-2011 13:24
doX Zameczek jest kolo Kauflandu na zabobrzu.Skąd Ty żę NIE WIESZ?
~Papuga 6-10-2011 1:24
http://pl.wikipedia.org/wiki/Schaffgotschowie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Docenili grupę wieńcową

Z Leszkiem na Śnieżkę

Senator zachęca do głosowania na maszty

Finisz remontu szpitala

Porządki przy cmentarzu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
970
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%