MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Wszystko o szumach usznych na spotkaniu w Książnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 października 2014, 8:24
Aktualizacja: 1:41
Autor: Org
Fot. Organizator
Co to są szumy uszne, jak je leczyć i gdzie szukać pomocy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeli uczestnicy spotkania w Książnicy Karkonoskiej, poświęconemu tej problematyce.

Było to spotkanie dla mieszkańców miasta, z którego wielu skorzystało. Szumy uszne powodują bowiem, że człowiek nie jest w stanie odpocząć, zrelaksować się, zasnąć, a w konsekwencji również pracować.

- Natrętny szum, słyszany ciągle w głowie doprowadza niektóre osoby do takiego napięcia nerwowego, że nie mogą normalnie funkcjonować. Izolują się od otoczenia, rujnują życie swoje i rodziny. W dodatku ludzie ci boją się, że szumy są sygnałem rozwijającej się w głowie ciężkiej choroby. Ten strach stale im towarzyszy.

Bywa, że trzeba zażywać środki psychotropowe, by poradzić sobie z lękami – mówili uczestnicy spotkania.
O tym. jak się z tego wyleczyć mówili zaproszeni goście: Katarzyna Miller, Beata Skrzydlewska- Kaczmarek i Łukasz Pietrzak. Spotkanie zakończyły pytania mieszkańców i odpowiedzi ekspertów. Więcej informacji na temat pomocy osobom z szumami usznymi udziela Wydział Dialogu Społecznego pod nr tel. 75 754 61 74.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybiorą sołtysa

Porządki na cmentarzu

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Pac- 9-10-2014 10:11
Zalezy jakiego rodzaju i o jakim nasileniu są owe szumy uszne ? Jeżeli nasilenie jest umiarkowane można sie do tego przezwyczaić. ( Tak mowią niekturzy lekarze o specjalności ( Laryngolog )
~ 9-10-2014 11:46
ludzie majacy szumy uszme przewaznie w dziecinstwie bawili sie zatykaniem i odytkaniem muszli usznych szybkimi ruchami tym samym uszkadazjac bębenek gdyz wytwarzalo sie podcisnienie i i nagly powrot do normalnego stanu a to niestety jest szkodliwe o czym nie zdaja sobie sprawy rodzice nieraz sami zabawiajac dzieck w ten sposob

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Był "Krok do sukcesu"

Senator zachęca do głosowania na maszty

Drogi do remontu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
942
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%