MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wszystko o komiksach, czyli Trust w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 września 2013, 8:13
Aktualizacja: 8:16
Autor: Org
Fot. Organizator
Spotkanie z Przemysławem Truścińskim połączone z promocją albumu pt. "Tust" odbędzie się 25 września (środa), godz. 18:00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej. Spotkanie poprowadzi Piotr Machłajewski.

Album liczy 368 stron i jest to największa jak dotąd monografia polskiego twórcy komiksów. Znajdują się w nim najważniejsze komiksy, ilustracje oraz rysunki koncepcyjne Przemysława Truścińskiego. Jego malarstwo, grafika oraz projekty reklamowe. Prace opatrzone są odautorskimi komentarzami. W albumie znajdują się teksty: Bartka Chacińskiego, Wojciecha Kozłowskiego, Tomasza Kołodziejczaka, Piotra Machłajewskiego, Macieja Parowskiego, Mariusza Szczygła oraz Jerzego Szyłaka. Album został przygotowany i wydany przez timof i cisi wspólnicy (timof comics) oraz galerie: BWA w Jeleniej Górze, BWA Awangarda i BWA Zielona Góra. Jego objętość to 368 stron, format: 210X280 mm, twarda oprawa.

W trakcie spotkania będzie do nabycia album „TRUST” w promocyjnej cenie 105zł (cena okładkowa: 150zł). Dostępny będzie również pakiet komiksowy BWA, w skład którego wchodzą: album „TRUST”, album „Element chaosu” Jakuba Rebelki, album „Butenko pinxit” Bohdana Butenki, katalog „Tansfuzje” (wewnątrz m.in. rozmowy z Truścińskim i Gawronkiewiczem), katalog w formie plakatu z wystawy „Pomysł na komiks”. Cena pakietu: 150zł.

Przemysław Truściński (ur. 1970 r.) jest rysownikiem komiksów, ilustratorem, koncept artystą i malarzem. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest laureatem Grand Prix na IV Ogólnopolskim Konwencie Twórców Komiksu w Łodzi (1993 r.) za „Piekło”. Truściński ma na swoim koncie kilkadziesiąt komiksów krótkometrażowych (współpracował m.in. ze scenarzystami: Tomaszem Kołodziejczakiem, Maciejem Parowskim i Dennisem Wojdą), trzy albumy („Najczwartsza RP - Antylista Prezerwatora” do scenariusza Tobiasza Piątkowskiego, 2007 r.; „Komiks W-wa” do scenariuszy Tomasza Kwaśniewskiego i Aleksa Kłosia, 2009 r.; „Tymczasem” do scenariusza Grzegorza Janusza, 2011 r.), trzy antologie swoich prac, setki ilustracji wykonanych do tekstów prozatorskich oraz do artykułów prasowych (współpraca z Dużym Formatem, Polityką, Faktem...), ogromną liczbę storyboardów (kilkanaście tysięcy rysunków) i projektów reklamowych (kampanie Roxy FM, Antyradia, Nescafe…), rysunki do scenografii dla telewizji (TVN, TVP) i teatru, a także projekty dla gier komputerowych (m.in. Wiedźmin).

Ogłoszenia

Czytaj również

Janowice za zmianą nazwy powiatu

Od piątku Jarmark Bożonarodzeniowy

Rok niespełnionych obietnic

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bio 23-09-2013 0:15
brawo dla Pana Piotra, że znowu "ściąga" Trusta do Jeleniej, może w przyszłości Rebelka, Ostrowski, Frąś czy Śledziu? Pozdrawiam!
~Zzz.. 23-09-2013 8:46
Cieszę się, że wychowałem się w czasach, w których komiks był dostępny dla wszystkich,w ludzkiej cenie, i można było go kupić w każdym kiosku..
~cd 23-09-2013 15:04
Do ~Zzz.. W czasach, w których się wychowałeś komiksy miały po 30 - 50 stron w i wydawane były w miękkiej oprawie. TRUST to album 368 stronicowy do nabycia w oprawie twardej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klub seniora zaprasza

Kiermasz świąteczny u "Krasnala Hałabały"

Ktoś zniszczył choinki

W szkole o używkach

Nowe nabytki janowickich strażaków

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
978
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%