MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Wszystko o Kolei Izerskiej – jutro

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 10 lipca 2014, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Org
Z okazji 112 rocznicy powstania Kolei Izerskiej odbędzie się jutro (11.07.) w Szklarskiej Porębie okolicznościowe seminarium. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Początek o godz. 10.00 w Ośrodku Konferencyjno – Szkoleniowym „Radość”, przy ul. Muzealnej 5.

Kolej Izerska - jak nazywane jest połączenie kolejowe Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Korenov to malowniczy szlak, który ponownie został uruchomiony w 2010 roku po przeszło 65 latach nieużytkowania.

Ta niezwykła linia kolejowa, wybudowana na początku ubiegłego wieku jest jedną z najciekawszych w Polsce. Tajemnicze zakola, górskie urwiska, fauna i flora Karkonoszy i Gór Izerskich niemal na wyciągniecie ręki sprawia, że sama podróż żelazną Koleją Izerską jest atrakcją. Połączenie cieszy się dużą popularnością po obu stronach granicy. Podczas seminarium o kolei izerskiej mówić będziemy w różnych aspektach: historycznym, turystycznym i technicznym”.

Więcej na temat seminarium: tel. 75 36 14 717, email: sekretariat@mok.szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpieczne place zabaw

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~piechowiczanin 10-07-2014 18:28
cha cha ! popularność to może była - tuż po otwarciu. Teraz pociągi wożą powietrze. Widzę to codziennie z okna. wiecznie pospóźniane, zamiast nowych szynobusów stare, rozklekotane jednostki z lat 60. ubiegłego wieku, rozkład jazdy zupełnie niedostosowany do potrzeb mieszkańców i jeszcze bilety dwa razy droższe niż na PKS. W Szklarskiej rozkomunikowano prawie wszystko co się dało do Czech. komuś bardzo zależy na wygaszeniu frekwencji na tej linii. Wyremontowano linię za grube miliony i cała ta kasa poszła w błoto, bo decyzją jednego głupiego urzędasa schrzaniono totalnie rozkład jazdy. Brawa dla UMWD we Wrocławiu !
~donnek 10-07-2014 19:13
I znowu gadające głowy się zjadą, co kolejna to mądrzejsza. A tymczasem nikt nawet nie potrafi ułożyć rozkładu jazdy dobrego dla mieszkańców. Teraz też miał jechać specjalny pociąg do Harachowa z okazji święta i lipa. Za to wszyscy lubią się mondrzyć jak podnieść atrakcyjność tej linii. Okazja do popitki każda dobra.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Szansa na remont "zameczku"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
466
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%