MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wszystko dla Mam

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2007, 11:47
Autor: TEJO
Fot. Dudyński
Ciepliczanie bawili się na festynie z okazji Dnia Matki zorganizowanym przez parafię przy ulicy PCK.

– Kocham moją Mamę – odzianych w koszulki z napisem tej treści można było zobaczyć podczas niedzielnego festynu – Święta Matki, który tradycyjnie odbył się na placu przed kościołem Matki Bożej Miłosierdzia w uzdrowiskowej części miasta.

Festyn zakończył dwudniowe obchody Dnia Matki. Sobotnia część poświęcona była wykładom o pomocnych dla uczestników treściach. Z zainteresowaniem wysłuchano – między innymi – zielarskich porad znanego zakonnika Ojca Grande. Były też wykłady o rodzinie i jej jedności oraz roli matek w wychowaniu pokoleń.

Niedzielę przeznaczono na zabawę. Festyn przypadł w tym roku w Zielone Świątki, ważne dla chrześcijan święto Zesłania Ducha Świętego, co – jak podkreślali duchowni – dodało wydarzeniu jeszcze więcej treści. Po mszy w intencji wszystkich matek, przykościelny plac zajęli uczestnicy festynu.

Było tradycyjnie i rodzinnie. Z elementów stałych zabrakło jedynie władz Jeleniej Góry (patronat nad festynem miał Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, ale przebywa on w delegacji oficjalnej miasta we włoskiej Cervi). Za to przybyli radni, w tym Zbigniew Ładziński, jeden z organizatorów święta. Prezydenta reprezentowała pani sekretarz miasta Agata Żmijewska.

Ludzie brali udział w loteriach, raczyli się piknikowymi daniami i słuchali koncertów. Na scenie pojawiła się, między innymi, grupa Jeleniogórzanie. Amatorski zespół ludowy przeżywa właśnie sporo emocji związanych z udziałem w audycji zatytułowanej „Ludowa Lista Przebojów” na falach Polskiego Radia Wrocław.

– Jeśli wygramy, będziemy mogli nagrać profesjonalną płytę, a to nasze marzenie – mówią artyści amatorzy. Ich utworów można posłuchać w eterze w każdą niedzielę w godz. 7 do 11 na antenie PRW. – Kto chce wesprzeć grupę może dzwonić pod nr. telefonu 0 -71 339 90 60 lub wysyłać SMS na nr. 7160 z hasłem PRW Kapela „Jeleniogórzanie”. Wszystkim z góry dziękujemy za wsparcie – podkreśla związany z zespołem Marian Zdybał.

Przeszkodziła pogoda i padający deszcz, który przerzedził nieco szeregi uczestników, ale atmosfera i tak była bardzo ciepła. Wieczorem z recitalem wystąpiła Maryla Nowak, jeleniogórska piosenkarka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Śliskie Karkonosze

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ja 27-05-2007 19:56
fajnie było :D i dla dzieciaków kilka atrakcji: dmuchany zamek, czy kula :P świetnie się maluchy bawiły
~mama 27-05-2007 20:55
święto matki jest świętem dla wszystkich cieszą się mamy że o ich święcie pamiętają nie tylko dzieci ale i inne organizacje nie rozumiem po co robić patrona skoro i tak go nie ma .Niezłomny Ładziński Zbigniew prezentuje naszych włodarzy czyżby tylko w Radzie był jeden? na festynie w przedszkolu tylko sam składał życzenia u Księdza Steca też co to nasz kochany Prezydent nie może w zastępstwie kogoś wysłać?no, no już niedługo wybory matki będą pamiętać
~ciepliczanka 27-05-2007 21:03
brawa dla Księdza Steca to jest organizacja uczcie się panowie Prezydenci i inni dobrze że jest w Cieplicach druga parafia bo proboszcz w parafii Św .Jana jest beznadziejny życzę dużo zdrowia Księdzu Stecowi i bardzo dziękuję za piękną rodzinną niedzielę
~Parafianka 27-05-2007 23:30
To już dziewiętnaste obchody święta matki, tyle samo lat ma moja córka.Jest to dla mnie data nie do zapomnienia.Festyny sa zawsze udane tylko dlatego że mamy takiego zaradnego proboszcza zarazem dobrego organizatora. Dzień matki w tej parafi można zaliczyć do dobrej imprezy , każdy coś może dla siebie wybrac i mile z całą rodziną spędzić te popołudnie. Pozdrowienia dla proboszcza. Tak trzymać !!!
~sylwia 27-05-2007 23:50
z zażenowaniem patrzę na m..–owe berety jak liżą sie do Steca. A może w przyszłym roku zaryzykować losy ... no tak po ...np 10zł?
~TDI 27-05-2007 23:52
skoro to impreza miejska i tylu zaproszonych gości to chyba nie na każdego kieszeń, z roku na rok ludzi ubywa. powinno to dać do myślenia ks.Stecowi. życzę więcej pokory, a mniej businesssmena!!!!
~Wal 28-05-2007 0:13
Zapewne Byłaś tylko na festynie a nie na niedzielnej eucharystii. W sumie szkoda, jednak możesz się jeszcze zmienić.Popracuj trochę nad sobą a będziesz lepsza.Zastanawia mnie skąd u Ciebie tyle krytycyzmy i braku pozytywnego myślenia. W od wielu lat istnieje również świetlica dla dzieci.Nie wyobrażam sobie żeby przy naszym pieknym zabytkowym kościele sprzedawano różnorodne łakoci,napoje (piwo)czy organizowano loterię. Przemyśl dobrze swoje wywody i dobrze się zastanów na eś
~zorba 28-05-2007 12:08
Podczas festynu wystąpiła też jeleniogórska Kapela Podwórkowa "BAZAR". Było bardzo wesoło i podwórkowo. Szkoda, że opisujący /ca/ te wydarzenia osoba tego nie zauważyła, a goście festynu bawili się świetnie i było ich dużo.
~gti 28-05-2007 17:09
jakieś nieporawne politycznie to święto... przeciez to dyskryminuje gejów i lesbijki! łojej.... – będzie kolejny marsz "równości" ?
~sol 29-05-2007 11:47
szkoda,że na scenie tak mało pojawiło się dzieci. Może wypadałoby na przyszły rok zadbać o to aby było ich więcej. Dumny Ksiądz chyba za mało zabiegał o to. To już drugi rok pod rząd jak tak mamy tak fatalną pogodę na festynie, może to ORGANIZATORZY NIE SPEŁNIAJĄ OCZEKIWAŃ BOZI?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

IMGW: spodziewana mgła

Nowy dyrektor WORD

W trosce o bezdomnych

Spotkanie opłatkowe w Mysłakowicach  

Opłatek z biskupem

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%