MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wszystko dla bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 maja 2008, 12:19
Aktualizacja: Niedziela, 11 maja 2008, 7:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Niemal setka uczniów zerówek i przedszkolaków uczyła się przez żywiołową zabawę, jak bezpiecznie żyć. Wszystko dzięki II Międzynarodowej Olimpiadzie Malucha, która gościła w sobotę w sali Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.

Tym razem olimpiada międzynarodową była tylko z nazwy. – Dzieci z Niemiec i Czech nie mogły dojechać z przyczyn losowych. Jedna z grup zatruła się salmonellą – usprawiedliwiał nieobecnych niestrudzony mł. inps. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, jeden z organizatorów zacnego przedsięwzięcia.

Dzieci walczyły entuzjastycznie dopingowane przez opiekunów i publiczność w kilku konkurencjach. „Jeździły” samochodem wśród znaków drogowych, zwijały węża strażackiego i „gasiły” pożar. Obejrzały też pokaz tresury policyjnego psa tropiącego.

– Wszystko dla bezpieczeństwa. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – mówił Grzegorz Rybarczyk, który w tym właśnie duchu „wychował” już tysiące młodych jeleniogórzan. Straż miejska wraz z policją, strażą graniczną prowadzi akcję od kilku lat.

Zawodników i gości przywitał Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, który podkreślił, jak ważne jest ugruntowanie wśród młodych ludzi bezpiecznych zachowań. – Dzięki takim akcjom uratowane zostało niejedno życie – mówił szef miasta.

Wszystkie drużyny, które przybyły z całego Jeleniogórskiego (w tym Zgorzelca i Lubania), dostały pamiątkowe puchary i torby z upominkami.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

VI Bieg Niepodległości – utrudnienia w ruchu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

piipi 10-05-2008 16:37
..~Madre oczka obserwuja..chlopiec na zdj.nr.5.~Dzieci..to male kurczatka i POTRZEBUJA..aby dobra kwoka ich poprowadzila.
~Agnes~` 10-05-2008 18:33
Olimpiada super,dzieci jak i wychowawcy bawili się świetnie zagrzewani dopingami publiczności.
~_rymcycymcy___ 11-05-2008 0:51
Dzieci dostały dobrą lekcję ....po pierwsze, nie korzystaj ze zbiorowego żywienia !!!
~_rymcycymcy___ 11-05-2008 1:12
...a poza tym, jaki sens mają takie wysiłki, jeżeli kilka artykułów wcześniej czytamy, że dla kilkudziesięciu złotych oszczędności zrezygnujemy z włączania świateł mijania w dzień ? Wymyślił to jakiś, za przeproszeniem ..."palikot" i spora grupka go dopinguje. Przecież to właśnie takie dzieci będą ofiarami tych "oszczędności".
piipi 11-05-2008 10:59
..do - [~rymcycymcy..]...a CO2 ?.~Przez to dodatkowe oswietlenie...dzieci musza dodatkowo CO2 wdychac !!.~Wiecej .inf.patrz.art."Spor wokol jazdy na swiatlach"..tam wiecej o tym napisalam .
~Kasia S. 12-05-2008 23:31
Mój synek brał udział w Olimpiadzie. Brawo Mariuszek!!! Całą niedzielę chodził z medalem na szyi - taki jest dumny. Jest on tutaj na 3 zdjęciach.
piipi 25-06-2008 23:56
..~Madre oczka obserwuja,ale teraz zdj.nr.2.~Nasz Tejo wszystko pomieszal !!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia na żółtym szlaku

Udany Piknik Strzelecki

Radni KO przeciw kupcom?

Oszust pod kluczem

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%