MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wszystko dla Ani z Zielonego Wzgórza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 maja 2008, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Angela
Fot. Angela
Wiele serca włożyła młodzież z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, która stworzyła nietypowe kartki dla literackiej idolki wielu pokoleń, bohaterki książki Lucy M. Montgomery. Dzieła powstawały z czego się tylko dało.

To już druga wizyta dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych z ulicy Kruszwickiej w Bibliotece Pedagogicznej w Jeleniej Górze. Na zaproszenie Agaty Szpali, która prowadzi cykl konkursów i imprez poświęconych tegorocznej ogólnopolskiej bohaterce książki „Ania z Zielonego Wzgórza”, młodzież w wieku od 15 do 18 lat przyszła by wspólnie z opiekunami wykonać kartki dla tej właśnie bohaterki.

– Są to warsztaty przygotowane z w ramach całego cyku imprez ogólnopolskich poświęconych Ani z Zielonego Wzgórza, a centralne obchody organizowane przez Wydawnictwo Literackie odbędą się w Krakowie – usłyszeliśmy od organizatorów.

Wcześniej ogłosili konkurs plastyczny na portret Ani. Udział brały dzieci do czternastego roku życia. Nadesłały sto sześćdziesiąt prac, a wyniki zmagań poznamy już niebawem.

Przy wyklejaniu kartek natomiast dzieciaki bawiły się doskonale. Nie zabrakło oryginalnych pomysłów. Dzieła powstały z użyciem kwiatów, koralików, pestek, wstążki, firanek, wełny, gazet, wycinanek, bibuły, kartoników, piórek, kredek i flamastrów.

– Bardzo cieszymy się, że mogliśmy tu przyjść i razem z paniami zrobić tak wspaniałe kartki – powiedzieli nam Paweł Patynek i Agata Michalenko.
Jak podkreślają opiekunowie grupy, młodzieży z Kruszwickiej, takie spotkania dla uczestników są bardzo ważne.

– Dzieci uczą się, że poza domem i szkołą są miejsca, instytucje, gdzie mogą się czuć dobrze, gdzie są miło i serdecznie przyjmowane. Dzięki takim właśnie wizytom nasza młodzież czuje się dowartościowana – powiedziała Renata Jabłońska, nauczycielka z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Kruszwickiej.

Kartki i portrety Ani z Zielonego Wzgórza można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki pedagogicznej: www.pedagogiczna-jelenia.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

To wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie

Inauguracja senatora

Spotkanie Ludzi Gór  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

piipi 15-05-2008 22:49
..~Kochane Dzieci,wlasnie skonczylam Wasze rysunki przegladac.~Cudowny swiat Waszej wyobrazni...Anie tak pieknie ukazal.~Zdolni ARTYSCI..na pewno Ania jest dumna z tych"sercem malowanych"portretow.~Kochane Dzieci..zapamietajcie to: "...kto szuka "bratniej duszy" znajdzie ja u Ani". ~Pozdrawiam Was.piipi.
~Oby tak dalej 16-05-2008 8:47
Biblioteka Pedagogiczna w Jeleniej Górze jako jedyna jest tak aktywna na Dolnym Śląsku. Znana jest także z działań na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i najstarszych. Oby tak dalej. Może zamiast beznadziejnych amerykańskich seriali część młodzieży polubi czytanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zielona woda...  

Wandalizm czy profanacja?

Jeleniogórski polonez

Ferie na e–sportowo

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
531
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%