Niedziela, 28 kwietnia
Imieniny: Pawła, Piotra
Czytających: 12403
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Wszystko, co musisz wiedzieć o wszywce alkoholowej

Wtorek, 19 marca 2024, 16:12
Aktualizacja: 19:12
Autor: ts
Polska: Wszystko, co musisz wiedzieć o wszywce alkoholowej
Fot. ts
Leczenie uzależnienia od alkoholu jest trudne i czasochłonne, wymaga połączenia kilku różnych metod terapeutycznych. Jedną z nich jest wszywka alkoholowa. Na czym polega i co trzeba o niej wiedzieć? Przeczytaj poniższy artykuł!

Wszywka alkoholowa to skuteczna metoda działania objawowego w przebiegu leczenia alkoholizmu. Jeśli chcesz ograniczyć chęć sięgania po napoje alkoholowe, rozważ esperal. Warszawa jest miastem, gdzie możesz w profesjonalny sposób skorzystać z tej metody pod okiem doświadczonych lekarzy i specjalistów. Wcześniej dowiedz się jednak najważniejszych informacji w tej kwestii!

Co to jest wszywka alkoholowa?


Wszywka alkoholowa to pomocnicza metoda w walce z uzależnieniem od alkoholu. Stanowi lek umieszczany podskórnie przez lekarza, najczęściej w okolicy pośladka lub łopatki. Sam zabieg trwa zaledwie kilka minut i polega na nacięciu skóry, a następnie na umieszczeniu pod nią określonej liczby tabletek. Przez cały okres obecności w ciele uwalniają one do krwiobiegu substancję czynną, utrzymując w ten sposób działanie leku. Wszycie leku jest bezbolesne, odbywa się w znieczuleniu miejscowym.
Chociaż zakładane są szwy, pacjent nie musi ponownie stawiać się do lekarza na ich zdjęcie. Zazwyczaj są to bowiem szwy rozpuszczalne, które znikną samoistnie. Pacjent musi podpisać zgodę na zabieg, a po jego zakończeniu otrzymuje oświadczenie o jego odbyciu.

Jak działa wszywka alkoholowa?


Po spożyciu alkoholu lek wchodzi w interakcję z nim, wywołując szereg przykrych i nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle i zawroty głowy, nudności, duszności, kołatanie serca, skoki ciśnienia czy splątanie. Dzięki temu osoba uzależniona mniej chętnie sięga po alkohol, a niekiedy wręcz unika picia go, aby tylko nie doświadczyć tych objawów. Pozwala to wydłużyć okres abstynencji, w którym uzupełniająco stosuje się inne metody lecznicze, np. psychoterapię.
Omawiając dokładniej, lek blokuje enzym ‒ dehydrogenazę alkoholową, wskutek czego zatrzymuje rozkład toksycznego aldehydu octowego, będącego podstawowym, najważniejszym metabolitem alkoholu. W tej sytuacji spożycie nawet niewielkiej dawki alkoholu poskutkuje gwałtownym wzrostem stężenia aldehydu octowego we krwi, w konsekwencji czego pojawią się objawy zatrucia.

Jak przygotować się do wszycia?


Praktycznie jedynym koniecznym warunkiem jest przynajmniej 24-godzinna abstynencja. Na zabieg należy więc przyjść całkowicie trzeźwym. Nie są wymagane inne specjalne przygotowania.

Wszywka alkoholowa – przeciwwskazania


Przeciwwskazaniami do wszycia alkoholowego są:
• spożycie alkoholu w ciągu 24 godzin przed zabiegiem;
• nadwrażliwość na stosowany lek;
• zaburzenia psychiczne, w tym psychozy i próby samobójcze;
• niewydolność serca lub układu krążenia;
• choroba niedokrwienna serca;
• nadciśnienie tętnicze.
Przed zabiegiem lekarz chirurg przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad zdrowotny, aby wykluczyć lub potwierdzić obecność przeciwwskazań. Wykonuje także test trzeźwości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy chodzę na koncerty do Filharmonii lub gdzieś indziej?

Oddanych
głosów
259
Tak
40%
Nie
49%
Koncerty to nie moja "bajka"
12%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
10 pytań do...
Śpiewam, jak nikt nie słyszy
 
112
Najazd policji na fabrykę narkotyków!
 
Karkonosze
Lizbonka też kocha Karkonosze
 
Aktualności
Zlot samochodowy w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group