MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wszystkie stworzenia duże i małe u świętego Franciszka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 października 2010, 19:26
Aktualizacja: Środa, 6 października 2010, 7:34
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Koty, psy, chomiki, szczury, świnki morskie a nawet wąż znalazły się w zasięgu święconej wody podczas krótkiego nabożeństwa, które miało miejsce przed kościołem Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu z racji wczorajszego dnia patrona świątyni, który jest jednocześnie opiekunem „braci mniejszych”.

Szczekanie, skomlenie i popiskiwanie zagłuszało momentami głos księdza Krzysztofa Lewickiego, miejscowego wikarego, który wprowadził kilkudziesięciu przybyłych – głównie dzieci, starszych i… polityków – w wymowę święta.

Kapłan podkreślił, że Stwórca dał człowiekowi wyższość nad pozostałym dziełem stworzenia, co nie zwalania ludzi od odpowiedzialności za inne istoty. Wręcz przeciwnie: stawia przed nimi zadanie szczególnej troski o swoich „braci mniejszych”. Duchowny przytoczył też kilka opowieści z życia świętego Franciszka, które ukazały wrażliwość patrona świątyni na los zwierząt.

Każdy przybyły miał okazję powiedzieć parę słów o swoim zwierzątku. A menażeria była okazała: mnóstwo psów, ale i sporo kotów. Najbardziej wyróżniał się potężny kot norweski małżonki przewodniczącego rady miasta Huberta Papaja. Dostojne kocisko spoczywało leniwie w ramionach swej pani. Były też gryzonie: głównie szczury i chomiki. Najbardziej egzotycznym przedstawicielem świata zwierząt był gad: wąż. Nie przestraszył się jednak otoczenia kościoła i święconej wody, którą przybyłych obficie skropił ksiądz Krzysztof.

Wśród gości pojawił się poseł Marcin Zawiła, który został przedstawiony jako parlamentarzysta (nie jako kandydat na prezydenta miasta). – Spieszyłem się i nie zabrałem z Cieplic moich psów, z którymi wychodzę na spacer trzy razy dziennie. Z doświadczenia wiem, że posiadanie zwierzęcia czyni człowieka lepszy i ten, kto ma jakieś zwierzę, jest bardziej przystępny w rozmowach – powiedział Marcin Zawiła.

Organizatorzy – wśród nich Anna i Eugeniusz Ragielowie (zastępczyni przewodniczącego rady miasta i prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami) – rozdawali przybyłym pamiątki w postaci monety o nominale cztery zwierzęta oraz gadżety, w tym plan lekcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z tym podświetleniem?

Zalety fermentowanych produktów mlecznych

Pociągiem do Pragi

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Iza 5-10-2010 20:18
Raz jeszcze wszystkim braciom mniejszym...duzo zdrowia i zawsze pelnej miski!!!
~ja 5-10-2010 21:18
zapomnielismy o kota bezpanskich , ktore tez zyja i chca jesc.mpoje sasiadki napewno bylv w kosciele ale wola kota wygonic niz dac mu cos zjesc.
~Pospółka 5-10-2010 23:22
Piekna,tradycyjna uroczystość kościelna.Tylko dlaczego te koty i inne zwierzaczki takie upolitycznione? Zwyczajny brak skromności !.
~ 6-10-2010 1:08
zajebi*te zwierzaczki!
~Frytaaaaa 6-10-2010 5:54
matko jak ja strasznie tu wyszlam
~Ja 6-10-2010 8:56
17 zdjęcie jest SUPER!!!! Kotek wygląda świetnie!
~grafi 6-10-2010 9:02
superr
Piipi Jelonkowa 6-10-2010 9:55
~Kochane Zwierzaczki ! ..**BUM.*BUM ! ..*i przemineło WASZE Święto ! Zyczę WAM, aby opieka nad WAMI była zawsze SUPER i nie była uzależniona od **humoru WASZEGO *właśćiciela ! ~Wirtualne *sercowe *przytulanki ! piipi
jgajewski 6-10-2010 10:02
Drodzy Państwo ! Ciekawe, co powiedziałyby zwierzaki o "Politykach" , gdyby mówić umiały !!! Jestem pewien, że to nie do publikacji ... Organizatorom radzę, zorganizować / teraz / , ZLOT MÓCHÓWEK BZYKÓWEK !!! Zobaczycie, że wszyscy przyjdą !! Mało - ONI je własnoręcznie złapią i przyniosą jako mozolnie wychodowane i przez nich chronione !! Bo ONI bardzo kochają WŁADZĘ !! Tak bardzo, że w Poniedziałek /własnorecznie/, czyścili elewacje budynków na PLACU PIASTOWSKIM . Zobaczcie to w poniedzialkowych wpisach jelonki, jak niektórym do twarzy na tle gaffiti ! Co jeszcze nas czeka ??? Oj czeka czeka !!!! Inwencja rządzących /przed wyborami/, przerasta wyobrażnie wyborców !!!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ....
~wow 6-10-2010 10:15
super zmijka .............
Piipi Jelonkowa 6-10-2010 13:42
~C.d ..*bo, .."Miarą.. CZŁOWIECZEŃSTWA.. jest pierszeństwo dla zwierząt"
~Bezrobotny 6-10-2010 16:31
Pipi to chyba pracuje za intelektualistkę wszystkich artykółów ukazujących się w jelonce.Czas najwyższy zatrudnić się w Nowym Yorku na etacie dziennikarskim a nie marnować się w jelonce
~ja 18-10-2010 12:46
co to za klinet ten J Gajewski, czyżby kandydat na radnego????? ten kto nie lub zwirząt nie może byc dobrym czlowiekiem!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kiedy nowy żłobek w Lwówku Śląskim?  

W Karpaczu działo się!

Country pod Śnieżką

Odpust na szczycie

Uważajmy na tojady

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
436
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%